Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Aspirin protect 100 mg

Aspirin protect 100 mg

Spoštovani, samo eno vprašanje:
Mož ima diagnosticirano Multiplo sklerozo (Recidivno reminentno). Kolegica mi je svetovala zdravila Nootropil 1200, ki menda (poleg redne terapije, ki jo prejema) ugodno vplivajo na možganske celice. Kljub temu me zanima, če ni kakšnih kontraindikacij pri MS in Nootropilom?

Lep pozdrav.

V dopisu ste napisali nasvet “kolegice” glede jemanja Nootropila pri bolniku z multiplo slerozo. Če je kolegica psihiatrinja verjetno ima tozadevne izkušnje, V nsprotnem primeru bi svetoval, da se obrnete na psihiatra.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Jaz bom zelo vesel, če me bo kaj zadelo pri 88-ih.
Sploh pa….v Ukrajini so vsa zdravila na voljo brez recepta….in zakaj ne pri nas????

Vsaka država ima svoje zakone in pravilnike. Srečno.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

ali se lahko jemlje ce te recimo boli glava

Da.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Da.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Da.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Da.

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

Pozdravljeni

predpisani so mi Aspirinnprotect in Nolpaza.

interesira me ali je res Nolpaza potrebna skupaj z Aspirin protect ce vzamemo v obzir da je ta tudi gastrorezistentna tableta katera deluje šele v črevesju, znano je da je Nolpaza zaščita za želodec

 

lp Dario

Pozdravljeni,

Gre za dve različni zdravili. Nolpaza zaščiti sluznico želodca od prevelikega izločanja želodčne kisline in se predpisuje bolnikom , ki imajo refluksno bolezen (simptomi “zgaga” -pekoča bolečina na nivoju žličke …), aspirin protect pa je zdravilo za preprečevanje krvnih strdkov, pa tudi v primeru drugih zdravstvenih stanj. Aspirin protect se za razliko od nolpaze, ne absorbira v želodcu temveč šele v črevesju. Domnevam, da jemljete oba zdravila zaradi različnih težav (bolezenskih stanj).

LP

Pozdravljeni

ne!

prav to me moti, julija 2022 sem imel preventivno vgradnjo stenta na koronarni arteriji srca zaradi zaprtja zile 90%, in so mi predpisali takoj zdravila Aspirin protect, Nolpaza, Brilique in Sorvasto.
Sem 39 let star, sportnik in brez bilokaksnih zdravstvenih težav ob pogledu na izvide.

v trenutku vgradnje stenta je EKG bil bp, holesterol je bil pod  4,9 ultrazvok je tudi bp.

 

po določenem času sem imel močne negativne reakcije na Sorvasto, kjer so mi po potrditvi komisije predpisali zdravilo Leqvio v obliki injekcij, ki se dajejo vsakih 6 mesecev za vzdrževanje holesterola na ravni, ki je predpisana za tovrstna stanja.

in zdaj so ostali Aspirin protect in Nolpaza.

vprasanje je ce je potrebna Nolpaza skupaj z Aspirinom protect

lp D

 

 

Spoštovani

Zaradi aspirina protect ne rabite jemati nolpaze razen če nimate kakšne druge želodčne težave. Aspirin protect se razgradi šele v črevesju.

P.S.

“Preventivna” vgradnja stenta je napačen izraz. Ena od vaših koronark je že bila zamašena 90% zato je vgradnja stenta že kurativen poseg, ki omogoča boljši pretok krvi skozi koronarko. Preventivno pa delujete tako, da se zdravo prehranjujete, čim manj LDL holesterola v krvi ter redna fizična aktivnost.

LP

Pozdravljen Dario,

jaz sem tudi športnik ne kadim ne pijem.. Fasal sem infarkt pri 37 med športom.. potem so mi vstavili stent.. po desetih letih se je pojavila restenoza… sem dobil še 2 stenta v ta starega… pol čez leto dni ponovno zapora desne koronarke sem dobil še en stent..  Pijem pa podobna zdravila.. aspirin protect 1x na dan, sorvitimb 20/10 1x na dan, effient 1x na dan… poleg tega prejemam lequio sedaj 2 doza..  nolpaza so mi jo dali zraven… nolpaze skorajda ne jemljem..  Meni je sorvitimb 20/10 znižal LDL na 2.1 iz prejšnjih visokih vrednosti tam okoli 5-6.. Ko pa sem prejel še lequio je padel LDL na 1.2… kar se počasi dviguje (ker si sam delam meritve v laboratoriju) je glukoza (sladkor).. Po drugi strani pa imam visoke vrednoti LPa (4x nad maksimalno zgornjo mejo…) za to pa ne vem če “trenutno” obstaja kakšno zdravilo.. Nekaj časa sem probal s pitjem B3 ampak 2grama na dan je to še 4 dodatne tablete… sem opustil ni bilo efekta…  Ps: po prvem infarktu sem mislil da je bil za to kriv stres in sem zdravila opustil! Tako, da vsakemu priporočam da tega ne stori in se posvetuje s svojim kardiologom in zdravnikom… malo pač moraš biti tudi sam sebi zdravnik in se spremljat… pazit na prehrani, športat in to je to… (Lpa je pa kljub temu še vedno visok 😉

Pozdravljen Marko

jaz na mojo sreco nisem imel infarkt bolj je to bilo nekaksno predinfarktno stanje troponin je bil 43 sicer nekaj povisen in to je bil razlog da sem bil na opazovanju, kje so mi na koncu naredili vgradnjo stenta, na UZV niso zaznane poskodbe srčne mišice in vrednosti katere navajas so pri meni ok. Obstaja pa sigurno velika moznost restenoze v prihodnje.

kar se pa tice zdravila, jaz osebno nisem proti, ampak z Sorvasto pa sam imel res slabe izkusnje.

kar se pa tice stila zivljenja in prehrane vedno je mesta za spremembe ampak ne vidim veliko prostora kje…, aktiven sem celo zivljenje, prehrano imam ok, telesno sem ze leta isti 187cm in okrog 87kg. Brez povisenega holesterola v trenutku ko se je to zgodilo, tako da ne vem kako vplivat na to kaj se dogaja v ozilju in kaj je prav, dokaz tega pa si tudi ti da ni pravila.

Kaj se pa dogaja v primeru restenoze

 

 

lp D

Pozdravljeni,jaz pa imam težavo z ravnotežjem vedno me nese v desno stran in mi korak občasno obstane in neprijetni intervalu v glavi,občutek pritiska in izgube zavesti.Imela sem Mr glave in so neke kronične nespecifične ishemične spremembe v subkoritkalni beli možganovini obojestransko frontalno,dali so mi aspirin protect 100mg.Slikala sem vratne vratence in je mala obraba,ter imam kronično vnetje ščitnice,toda nimam zdravil.Boli me pa vrat nenormalno in komaj nosim glavo in hrbtenica med lopaticami je ena točka ko pritisnem zaboli.ORL sem imela je vse o.k,učke so o.k.ušesa tudi.Tako da ne vem več kaj naj še,imam pa še kardiologa.Pritisk je 132/86/76.Hvala in lep pozdrav.

Kaj pa lipoprotein A?  Si si to izmeril? v laboratoriju ti tega po “defaultu” ne gledajo…

Restenoza v bistvu se ti v stentu spet nabere plak in se zmanjša pretok… jaz sem imel še to zadevo da se mi je pred stentom žila (koronarka) zožala in za stentom.. potem so me tako reševali da so mi v stent vstavili še dva stenta enega pred enega za..

Če si športno aktiven hitro zaznaš, da je nekaj narobe ker nimaš moči in te začne peči v prsih.. mene je po prvem stentu vedno med športom.. čim mi je pulz prišel na 143 me je začelo peči v prsih tako sem na srečo zaznal že 2x in pravočasno so mi rešili težavo.. ne vem pa če bom vedno imel tako srečo.. in še kolikorat ker sem na mizi bil že 4x…  potem ti pa rečejo, da moraš odmislit in ne biti v stresu 🙂  saj po eni strani mi je že ravno…

Odgovor na objavo uporabnika
Zdenka423, 09.12.2023 ob 10:53

Pozdravljeni,jaz pa imam težavo z ravnotežjem vedno me nese v desno stran in mi korak občasno obstane in neprijetni intervalu v glavi,občutek pritiska in izgube zavesti.Imela sem Mr glave in so neke kronične nespecifične ishemične spremembe v subkoritkalni beli možganovini obojestransko frontalno,dali so mi aspirin protect 100mg.Slikala sem vratne vratence in je mala obraba,ter imam kronično vnetje ščitnice,toda nimam zdravil.Boli me pa vrat nenormalno in komaj nosim glavo in hrbtenica med lopaticami je ena točka ko pritisnem zaboli.ORL sem imela je vse o.k,učke so o.k.ušesa tudi.Tako da ne vem več kaj naj še,imam pa še kardiologa.Pritisk je 132/86/76.Hvala in lep pozdrav.

Spoštovana

Glede na to, da gre za forum “kardiologija” težko svetujem glede vaših težav. Pregled pri nevrologu in ortopedu, bi mogoče dal odgovor kje tiči problem t.j. kaj je vzrok za vaše bolečine.

LP

Pozdravljeni,

Je kakšna druga bolj prijazna alternativa aspirin protektu 100 mg?

Ko sem se vrezala v prst mi kri ni nehala tect več ur kar me je zelo zaskrbelo. Kaj če bi bilo kaj hujšega saj bi izkrvavela..

Pozdravljeni!

Zelo nenavadno, da aspirin protect 100 mg, povzroči večje in daljše krvavitve razen če jemljete še kakšna druga zdravila (preberite navodila za jemanje aspirina). Alternativa aspirinu za zaščito pred srčnimi napadi in možgansko kapjo so druga nesteroidna protivnetna zdravila (NSAID), kot so ibuprofen, naproksen ipd.. Ta zdravila imajo tudi protivnetne lastnosti in lahko pomagajo zmanjšati tveganje za srčno-žilne dogodke, vendar je aspirin protect 100 prva izbira, kajti tudi omenjena zdravila imajo podobne stranske učinke.

LP

New Report

Close