Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje Asentra in Euthyrox

Asentra in Euthyrox

Pozdravljeni,

Na Asentra sem že 2 leti,sedaj pa so mi ugotovili da imam tudi hasimotom sindrom. Dobila sem Euthyrox 25.Sedaj ga jem 14 dni. Predno sem ga za začela jemati sem poklicala psihiatrinjo, saj sem prebrala, da sertralin (učinkovina zdravila Asentra) zmanjša učinek Eutyroxa in poveča TSH v serumu. Od srede sem se počutila zelo slabo (nervoza, driska,brez apetita..), ker se mi je začelo tudi vrteti sem odšla na urgenco. Dali so mi infuzijo 0,5 l. Lab.izvidi niso bili nič posebnega malenkost povišani levkociti, vendar TSH pa 6,31. Zanima Me ali je kdo imel podobno izkušnjo in kaj naj v ponedeljek zdravnici rečem,ce mi ne bo spremenila terapije? Ali obstajajo kakšna druga zdravila za hasimotom,ki imajo drugo učinkovino, ki se ne bi tepla z Asentra.
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani!

Glede na navedene izvide gre pri vas verjetno za hipotirozo po Hashimotovem tiroiditisu. Asentra ne zmanjšuje učinek Euthyroxa. Žal niste navdli kakšna je bila vrednost TSH pred uvedbo terapije z Euthyroxom. Verjetno bo potrebno zvečati odmerek na 50 ug dnevno.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,
Hvala za vas odgovor. TSH pred uvedbo je bil 4,61. Po kaksnem obdobju se poznajo spremembe – po uvedbi terapije?

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Navadno kontroliramo TSH in hormone 6 do 8 tednov po spremembi odmerka Euthyroxa.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close