Najdi forum

ali je po Vašem mnenju vseeno ali uporabim MSM ali DMSO za boljšo resorpcijo CELLFOOD-a?
No saj za MSM je drugo ime DMSO2.
Namreč imam oba.
DMSO sem uporabljal in ga še uporabljam za mazanje po koži v kombinaciji z aloa vero.

Veste, kaj imam najraje. Komentarje ljudi, ki zadeve sploh še niso preizkusili, pa imajo največ za povedat. ASEA pijem že 7 tednov, bolje se nisem počutila še nikoli. Moje zdravstvene težave so izginile, jeseni bi morala na dve operaciji kolen, pa mi ne bo treba, spim kot dojenček, sem spočita in polna energije. Če menite, da je to le placebo efekt, mi pojasnite, kako 3-letnemu otroku ASEA pomaga prej kot v 24-urah. Pa da ne bo takoj kdo skočil v zrak. Ne, ni je popil, ampak sem ga samo posprejala. Mogoče bi pa malo morske vode popili ali si doma zmešali destilirano vodo in malo soli, pa bi bil efekt enak?

Nasvet: najprej preizkusite, nato pametujte, ne pa govorit nekaj na pamet.

Pozdravljen,

MSM in DMSO sta kratici za isto stvar. To je tako kot da imate pred seboj jabolko, pa mu bomo eni rekli jabolko, drugi pa jabuk.

lp m

TinkaBoninka, ravno danes mi je teta povedala da s stricem že 21 dni pijeta ASEA in ni nobenega učinka, tako da bi človek lahko rekel da je TINAK BONINKA ena od mrežnega marketinga ASEA.
Gospa Miša, MSM imam kot prah, DMSO pa tekočina na keteri piše, da je 99.5% čistoče.
MSM sem kupil za težave v kolenskem sklepu, naj bi obnovil hrustanec-uživam ga oralno, DMSO pa za bolečine v kolenu-pomešam ga z aloa vero in mažem koleno.Nisem vedel, da je to eno in isto.

Pozdravljeni,

ja, MSM ali DMSO je eno in isto. Lahko je v prahu ali pa kot tekočina, saj je to eno od topil, ki se uporablja v farmaciji.
Za žveplovo sol se ve, da ima dober analgetičen učinek, omogoča boljše vsrkavanje snovi skozi kožo, hkrati pa je žveplo eden od tistih elementov, ki je prisoten v veliko celičnih funkcijah. Zelo pomemben je pri regeneraciji vezivnih tkiv , sklepov. Tako MSM kot DMSO lahko uporabljate oralno ali pa topično, da ga nanašate na kožo. Samo pazite, da ne boste pretiraval, saj ima MSM tudi zelo neprijetne stranske učinke.

lp m

Učinek ASEA je v prvem mesecu viden le pri 25% ljudi. Tako, da je po 3 tednih težko biti pameten. Sploh nekdo, ki NI OSEBNO izkusil na lastni koži. Jaz sem in lahko govorim. In videla sem ljudi, ki so imeli pozitivne učinke že prvi teden in ljudi, ki niso čutili ničesar tudi po nekaj tednih pitja. Mislim pa, da lahko sprejmete dejstvo, da določena stvar učinkuje na naše telo, pa tega ne čutimo. Sigurno ste že kdaj slišali, da je nekdo npr. 3. marca izvedel, da je hudo bolan, 30. marca pa te bili že na njegovem pogrebu. Ali je zbolel 3. marca, ali pa mogoče ni čutil, da se v njegovem telesu nekaj dogaja?

Cellfood in ostale zadeve, ki jih omenjate v tem forumu, dobite pa zastonj, ali kako? Vam jih podarijo? Ni zadaj nobenega marketinga in nihče ne služi na vaš račun? Ali nisem ravno na tem forumu videla oglas za Cellfood?

Ja, Zemlja je še vedno ravna, čarovnice še vedno sežigajo, če greš na epiduralni porod, boš sigurno ostal hrom, saj je klasični porod, kjer te nafilajo z raznimi zadevami, tisti edini pravi. Znanost pač ne more napredovati, ali pač? Nekateri verjamemo v napredek, drugi pač ne.

Pozdravljeni,

vse v življenju je neke vrste marketing. Tudi mi ljudje se marketiramo, ustvarjamo svojo razpoznavnost, verodostojnost in s tem lojalnost, zaupanje. Na tak način si ustvarjamo nek image, podobo, brand. Nekateri brandi so zelo spoštovani, verodostojni, kredibilni.

To spoštovanje niso pridobili na osnovi enega trenutka, lepe obljube. Spoštovanje, verodostojnost si pridobiš z leti, desetletji, ko nekaj kar govoriš, obljubljaš tudi izpolnjuješ, deluje. To velja za vse: za ljudi, in za stvari ali servis!
Verodostojnost, spoštovanje pa lahko tudi v hipu izgubiš in ga ponovno nazaj zelo težko in doolgo pridobivaš.

Za vsako stvar in človeka je potreben čas, da se pokaže. Tudi Asea bo imela to priložnost, če je res vse to kar obljublja. Čas ne laže.
Cellfood in ostali izdelki so že nekaj časa – DESETLETJA na trgih. In vsak od teh izdelkov je že pokazal kaj je, kako deluje,zakaj….. Ti izdelki niso MUHE ENODNEVNICE, ki pridejo in gredo.

Osnovni parametri po katerih se meri verodostojnost izdelka pa so:
kakovost,učinkovitost in varnost, ki jih moramo vedno takole opredeliti:

1-kako dolgo že obstaja
2-kje vse se ga lahko dobi
3-na kakšen način se prodaja, reklamira
4- od kod prihaja,iz kakšnih sestavin in kako so te sestavine preverjane
5-analize in diagnostika (mednarodno potrjene metode z mednarodno potrjenimi instrumenti), ki potrjuje njegovo delovanje in varnost
6-in seveda dolgoletna (vsaj 10 do 15let) uporaba, dokazi na ljudeh kaj in kako deluje(z leti in desetletji se šele resnično pokažejo vse dobre in šibke lastnosti; tako je, pa če hočemo ali ne).

Kadarkoli karkoli kupujete, izbirate (od sadja, zelenjave, kozmetike, OTC in prehranskih dopolnil, raznoraznih pijač,…….), upoštevajte zgornja mednarodna napotila.

Mislite s svojo glavo in naj drugi ne mislijo za vas!

lp m

Najboljši marketing je priporočilo prijatelja, bližnjega ali osebe, ki mu zaupaš. Tega ne more nadomestiti nobena druga vrsta marketinga. In če bodo moji prijatelji in bližnji videli, da stvar deluje na meni, bodo verjeli ne glede na vso negativno reklamo po forumih ali v Preverjeno.

ASEA ima za seboj skoraj 20 let znanstvenih raziskav. Zadnja je bila narejena letos februarja na prestižnem neodvisnem inštitutu v Severni Karolini. In znanstveniki niso mogli verjeti svojim očem. Ker doslej nihče česa takšnega še ni iznašel.

20 let nazaj tudi nihče ni verjel v mobilne telefone, danes jih imamo pa prav vsi, od otrok do babic. Svet gre naprej in znanost vsak dan iznajde nekaj, v kar smo na začetku skeptični. Čas, rezultati in učinki pa pokažejo svoje. In ASEA jih že kaže. Pri nas in drugod po svetu. Temu ne moremo zatiskati oči, pa če še tako želimo.

Še enkrat pa naj ponovim: Le čevlje sodi naj kopitar!

Če je MSM in DMSO eno in isto, zakaj je kemična formula malo drugačna
MSM je (CH 3) 2 SO 2
DMSO je (CH 3) 2 SO
jaz sicer laično menim da ni isto, ker tale dvojka lahko naredi celega hudiča npr:
H2O-voda
ali
H2O2-vodikov peroksid !!

Pozdravljeni,

Sem malo preverila, kdo ima v Sloveniji zastopstvo za Cellfood. Sedaj mi je jasno, zakaj toliko propagande na vašem forumu o tej blagovni znamki. Konkurenco je seveda potrebno spljuvati. Zato toliko negativnosti o ASEA in slavospevov o Cellfood. Čestitke za “objektivnost” na tako priznanem forumu kot je med.over.net. Lahko tudi jaz delam kot moderatorka na vaši spletni strani in delam zastonj reklamo?

Pozdravljeni,

se strinjam z vami, da je med njima majhna razlika v molekulski strukturi. MSM in DMSO, pa tudi DMS so vse spojine, ki so dobri dajalci žvepla našemu organizmu. Vse te molekule imajo glavno nalogo dati našim celicam žveplo. Nekateri ljudje slabo prenašajo DMSO (ob uporabi tega lahko koža tudi dobi neprijeten vonj).
So pa glede na sestavo nekoliko različne, zaradi enega več ali manj iona kisika. Tudi v organizmu se cca 15% DMSO pretvori v MSM. Vse te spojine so nosilci iona žvepla v naš organizem. Ostali deli soli žvepla pa bi se morali iz telesa odstraniti,če so metabolni procesi uravnoteženi oz. če se ga ne prenajedamo (rušimo metabolno ravnovesje,in v takšnih primerih pa tiste “zanemarljive dvojke lahko povzročijo celega hudiča”).
lp m

malo više zgoraj sem Vas spraševal (izgleda da ste spregledali) če bo DMSO poskrbel za boljšo resorbcijo CELLFOOD-a npr. če dam za vsako kapljico CF še kapljico DMSO-a?
Kar se DMSO tiče pa lahko povem, da ko me je bolelo koleno, sem pomešal 7 gr DMSO in 3 dr.svežega soka aloa vere in s tem namazal koleno, je zelo kmalu bolečina skoraj čisto prenehala.Me je pa na mestu mazanja dajal en tak nelagoden občutek in malo je pordelo.Ampak suma sumarum bolečine ni bilo več.

Pozdravljeni,

najbrž sem bila premalo jasna.

Cellfood ima lastnosti koloidne raztopine in elektrolitske raztopine. Zato so vse molekule in ioni samostojni, imajo optimalne redoks potenciale ali elektrolitske lastnosti , enake plazmi medceličnine, krvi,limfe. Tako se optimalno vsrkajo ali absorbirajo skozi kožico ali sluznico.

Ker ima te lastnosti, ni potrebno, da se predeluje, razgrajuje v manjše samostojne molekule, zato skupaj z vodo “pade” v želodec in takoj naprej v črevesje. V črevesju pa se začne vsrkavanje Cellfooda skozi porice sluznice. Vsrkava se takoj, saj je popolnoma razgrajen (to lahko primerjamo s prijazno injekcijo, ko injekcijska tekočina z vbrizgom v podkožje takoj vstopa v krvno in limfno plazmo. Plazma te delce tudi spozna kot sebi enake, saj so v molekulskih ali ionskih oblikah)

ZATO PREDLAGAMO, da se Cellfood zaužije na tešče, ko imamo prazen želodec in prazno črevesje. Tako omogočimo optimalno vsrkavanje Cellfooda z najmanjšimi izgubami (ko je črevo polno še neprebavljene hrane, potem se CF pomeša in je izkoristek manjši).

DMSO ravno tako MSM (saj prehaja prvi v drugega) lahko uživate skupaj s CF, če imate občutek, da se bolje absorbira. Cellfood namreč vsebuje sam po sebi tudi žveplove ione.
Samo pazite, da se ga ne prenajedate. Kakšne so dnevne količine žvepla (DMSO, MSM ali DMS ali katera druga žveplova spojina) za posameznika, pa, kolikor mi je znano, še ni potrjeno. Za DMSO je znano, da vam pri prevelikih količinah lahko povzroči neprijeten vonj kože, znoja…..,mogoče tudi kakšno alergijo, manjše vnetje. Nič hujšega, samo dozo zmanjšajte.

A ne pozabite: ni preveč zdravo prevečkrat preizkušati svojih limitov , zmožnosti vzdržljivosti….
lp m

1. V odzadji je mormonska cerkev, ki se financira iz MLM podjetij (Asea, NuSkin, Tahitian Noni, Xango, Monavie, Mandura, …)

2. Asea nima patentov, sploh pa ne 20 ali celo vec kot 30, zato jih tudi ni na spletni strani. 4 patente ima podjetje Medical Discoveries (iz tega podjetja izhaja Asea), ostalo jev lastni drugih podjetij, ki ze pripravljajo tozb, zaradi zavajanja javnosti

3. Trditve niso tocne o cudeznih ucinkih. tudi nihce ne more toziti podjetja, ker na deklaraciji lepo pise, da sta notri voda in sol

4. zadnje case so najeli PR svetovanje in te reklame, ki jih lahko opazite so mastno placani oglasi. Tudi slovenski doktorji se da kupiti. In Asea ni nic drugacna od farmacevtov.

Pa brez zamere, samo ni mi vsec, da nategujete folk s to vodo za 40 EUR na teden na osebo. Pomeni, da bi 4-clanska druzina rabila 160 EUR na teden. Halooo !!!!

Zdravo!
no naj vam opišem na kratko še moje izkušnje z aseo.Bil pri zdravniku za bolečine v ramenskih sklepih, bil na slikanju vendar se ni nič videlo, bolečina v obeh ramenih pa je bila že kar moteča saj nisem mogel več normalno opravljati svojega dela, Prav tako nisem mogel ponoči spat zaradi bolečin v ramenih. No to je trajalo nekje 4 mesece.Zatem se pričel vsak dan uživat aseo in po dveh tednih je bolečina pričela izginjati.Boste rekli da je to slučajno, mogoče da res vendar sem po zaužitih dveh litrih asee šel na dopust popolnoma brez bolečin in se vrnil po sedmih dneh z dopusta kjer nisem užival asee z ponovnimi bolečinami v ramenih.Sedaj jo pijem vsak dan in moram povedati da je stanje zopet nazaj brez bolečine.
Prav tako sem jo testiral na moji mami ki ima luskavico v kar velikem obsegu, in si je redno špricala samo določen del na nogah in je luskavica pričela znatno popuščati, ni več lusk rdečica je izginila in koža postaja nazaj normalne barve, No to je moja izkušnja

Pozdravljena ga. Moderatorka,
Moj sedaj 4 leta star fantek ima že 1 leto in pol Perthesovo bolezen. Vzroka zanjo ne poznamo.
Zanima me katero prehrambeno dopolnilo naj mu odajam, da bo regenracija hitrejša.
Hvala.

Pozdravljena,

ja, res je. Medicina ne ve, zakaj se pri nekaterih dečkih razvije Perthesova bolezen, ki je zelo redka.
Pravi vzrok bolezni ni znan. Najverjetneje gre za motnjo v krvnem obtoku glavice stegnenice, ki povzroča odmiranje glavice stegnenice.
Sigurno poznate ves sistem zdravljenja, ki je sicer dolgotrajen, a verjemite mi, da lahko dečku omogočite, da se mu glavica stegnenice ponovno regenerira.
Mi starši smo za otroke pripravljeni narediti ogromno. Vse kar je v naši moči. In prepričana sem, da boste to naredila tudi vi. Samo bodite potrpežljiva in poskusite razumeti, da za obnovo glavice stegnenice vašega sinka, biologija potrebuje kar nekaj časa. Boste videla, da se vam bo ves trud, pogum, potrpežljivost in vztrajnost zelo obrestovala; ko bo vaš sine že velik in odrasel in bo hodil in se ukvarjal s katerim od športov, in bo tale redka bolezen vam vsem ostala le še kot spomin na grde sanje.
Vprašala ste me katero prehransko dopolnilo naj bi mu dodajala. Jaz bi vam raje tako odgovorila:
Stroka predvideva, da je njegova kost slabše prekrvavljena, zato ni zadosti prehranjevana. Kost ne dobiva zadostnih količin kisika in vseh ostalih hranil, ki jih potrebuje za rast in razvoj.
Zato je res dobro, da bi poskrbeli za dve osnovni stvari, da bo kost dobila hrano za rast in razvoj:
1 – redno in pravilno razgibavanje prizadete nogice.Pa tudi vsega ostalega telesa, saj nikoli ne moremo oddvojiti samo eno nogo, ali roko;telo je ena celota. Samo gibanje omogoča boljšo prekrvavitev in hkrati tudi boljše “oblivanje” mišične mase in kosti z limfo. Poleg krvi je tudi limfa izredno pomembna za razvoj in regeneracijo kostne mase. Tega ne smete zanemariti, pozabiti.
2- čim bolj zdravo in raznovrstno ga prehranjujte. Z veliko navadne, dobre vode. Predvsem vode je potrebno tudi veliko piti, ne sokov, gaziranih pijač, umetnih sladkanih pijač,… IN ne mislite, da je samo kalcij tisti, ki omogoča zdrav razvoj kosti. Še cel kup drugih mineralov, vitaminov, aminokislin je potrebnih za dober razvoj kosti.Veliko sadja, zelenjave, beljakovin rastlinskega in živalskega izvora ( perutnina, riba, svinjina, tudi malo rdečega mesa je dobro pojesti), mleko in mlečni izdelki ( a ne pretiravati!) ter jajca.

3- in seveda je priporočljivo,da mu dodajate prehranska dopolnila, saj je še tako pestra hrana velikokrat osiromašena določenih sestavin. A ne pretiravati s količinami posameznih snovi. To pomeni, ne mu dajati velikih količin samo C vitamina, pa D vitamina, pa kalcija, pa ….. Poskusite mu nuditi kombinacijo čim več različnih snovi, a v manjših dozah. Kadar kombiniramo več različnih snovi, potem je dobro, da upoštevamo, da si ti različni elementi med seboj tudi pomagajo, zato so bolj učinkoviti in niso potrebne visoke doze. Ponavadi v takšnih sinergičnih sestavah je zadostna do 30% priporočena dnevna doza posamezne snovi. Lahko so tudi malo nižje, in to takrat, ko imate v sestavi veliko različnih sesatvin (ne samo 3 ali 5). Ravno tako poiščite tista prehranska dopolnila, ki so naravnega izvora s čim manj aditivov, dodatkov, polnil, barvil, sladil,…Ali bi poskusila s Cellfoodom? Če vas bo zanimalo, se lahko obrnete na [email protected], in boste dobila dodatna pojasnila.

Želim vam veliko poguma, dobre volje in potrpljenja, pa boste videla, kaj vse se da premagati. Verjemite mi, saj sem sama doživljala in preživljala podobno zgodbo v življenju. Dobro vem, kaj pomeni imeti otroka z zelo redko malformacijo in dobro vem kaj pomeni potrpljenje, pogum in vztrajnost. Danes ima moja hči že 28 let, doštudirala je, njeno zelo redko anomalijo smo skoraj popolnoma sanirali. Živi življenje enako svojim vrstnikom, se ukvarja s športom, hodi v službo, se zabava, ima prijatelje,….in nam vsem je ostal samo še medel spomin in hkrati opomin kako je življenje lahko nepošteno, a kako ga lahko premagamo, samo če smo vztrajni, če se ne ustrašimo in če verjamemo.
lp m

Pozdravljena,
Najlepša hvala za vaš odgovor in spodbudne besede. Večinoma napisanega že izvajamo. Glede na tip bolezni smo za šport izbrali plavanje, tako da zna otrok že več kot leto dni plavati. Glede prehrane pazimo, da je čim bolj pestra. Dodajam mu multivitaminski tonik za otroke Floradix in kljub temu, da je otrok star že več kot 4 leta mu k prehrani dodajam dnevno 500 ml Aptamila, namesto navadnega mleka. Upam, da je to OK in da mu s tem ne delamo kakšnih dodatnih težav?
Me veseli, da sem našla vašo stran in odgovore. Nisem se mogla odločiti, ali naj otroku dodajam še Cellfood ali Asea, pa so mi pri odločitvi pomagali vaši odgovori.
Hvala.

Pozdravljena,

prepričana sem, da ne delate nič narobe, če mu še vedno dodajate Aptamil. Tja do šestega, sedmega leta starosti. A ne pretiravati.

najpomembnejše je, da se vaš sine neprestano giblje. To je prvo in osnovno pravilo, če želite, da se bo razvijal čim bolj zdravo in da bo čim lažje in bolje odpravil neljubo malformacijo.
Drugo je zdrava raznovrstna prehrana v neprevelikih količinah;razmerje naj vam bo vedno v glavi nekako tako:
raje več zelenjave, sadja, vode in rastlinskih maščob in beljakovin in manj živalskih maščob in beljakovin !!!
In seveda SPANJE in počitek.

Vesela sem, da ste bila z odgovorom zadovoljna. Želim vam pogum, ne ustrašite se, potrpežljivost in vztrajnost in veliko veliko veselja, malih radosti in sreče z vašim sinkom.

lp m

Danes sem naročil ASEO. Za tiste, ki ne verjamete v učinke tale objava spodaj. Kdo pozna družino Poznik ve, da niso ljudje, ki bi prodajali meglo. Prav tako nimajo nič od tega, ker vode ne tržijo naprej, ampak jo kupujejo samo za svoje potrebe.
Torej kot je že bil komentar zgoraj – naj se vsakdo sam prepriča o delovanju takšne in drugačne stvari. Bom vsekakor tudi jaz podal mnenje, ko bom pričel z jemanjem.

Lep pozdrav!

20.4.2012 (objavljeno na Asea SLO FB)

Prvo steklenico ASEA sem dobil 28.februarja 2012 in moram povedati, da je bilo to dva dneva pred mojo nesrečo – ob obrezovanju drevja sem si odrezal del kazalca na levi roki ob kosti na radialni strani) v izmeri 1,00 x 0,5 cm pod kotom skoraj 45 stopinj. Mnenje kirurga na urgenci je bilo, da bom za saniranje v normalno stanje prsta oziroma roke potreboval vsaj 6-9 mesecev. Takoj po prihodu z urgence (še isti večer) sem pričel s pitjem ASEA.

Količina je bila 0,3dcl vsako uro in šele po tretjem zaužitem kozarčku je začelo v telesu »nekaj« dogajati. Pričela se je reakcija v prstu me je začelo zbadati/pulzirati in nekako sem začutil, da moram nadaljevati s tem odmerkom. Tako sem v dveh dneh popil 4,5 dcl ASEA in nisem potreboval (razen protibolečinske injekcije, ki sem jo dobil na urgenci) nobene tablete. Pršiti si ASEA nisem upal, saj nisem vedel kako bo odreagiral prst niti kako zdravnik, če bi to videl. Ob tretjem prevezu- 5 dan je zdravnik začudeno ugotovil, da se je zgodilo nemogoče. Moj kazalec je bil skoraj popolnoma zaceljen, pa tudi obliko je začel dobivati »nazaj«. Preveze so mi opravljali kar doma in hkrati sem pričel tudi škropiti prst z ASEO. Vsak dan je bilo stanje boljše. Danes , mesec dni po poškodbi je skoraj nemogoče verjeti, da je bil del odstranjen in, da je bila poškodba potrebna urgence in kirurga.

ASEO pijemo vsi v družinski člani in to sigurno 2- 3x dnevno – in s tem mislimo tudi nadaljevati.

Mitja Poznik

New Report

Close