Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Aptamil AR in Comfort

Aptamil AR in Comfort

Pozdravljeni!

Zanima me, če lahko pri 3 mesece in pol starem dojenčku mešamo formuli Aptamila AR in Comfort, in če lahko, kakšno mešanje se priporoča (mešanje obeh formul v enem obroku ali občasno dodajanje obroka nove formule?). Počasi bi namreč radi prešli na novo formulo, ker se mi zdi, da je polivanja nekoliko manj. Danes sem mu tudi poskušala dati en obrok Aptamila Comfort in na presenečenje je dolgo po obroku spal in tudi spanec je bil povsem miren, kar po Aptamilu AR pogosto ni. Sicer je za to mogoče “krivo” le zaspano vreme, ampak vseeno.
Hvala za vaš trud in lep zimski dan!

Pozdravljeni, Sončka,
običajno damo npr. Comformil formulo 1x dnevno, ostalo pa AR formulo. Ne vem, če je katera mamica v enem obroku mešala obe formuili, vsekakor je to nenavadno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovana dr. Tanč!

Moja trimesečna punčka je začela ponovno močno polivat pa me zanima ali lahko mešamo formuli Aptamil Pre in Aptamil AR? Če lahko vas prosim, če mi napišete v kakšnem razmerju (trenutno ji dajem po 6 meric Aptamila Pre)?
Zdaj ko je začela polivat ima iz ustne votline zelo močan vonj (zelo smrdi). Ali je to posledica polivanja ali je lahko kaj drugega? Pediatra imamo šele čez 14 dni pa me zanima ali je potrebno pediatra obiskati prej? Je lahko to posledica tudi prevelike količine ž. kisline?

Že vnaprej hvala za vaš odgovor!

Tako kot sem odgovorila zgoraj, v enem obroku formul ne mešamo.
Pri polivanju pride do dviga želodčne vsebine, ki smrdi zaradi delovanja želodčnih kislih sokov.
Če je polivanje res obilno, potem upoštevajte nasvete o antirefluksnem položaju (dvignjeno vzglavje postelje) in po hranjenju držite otroka v pokončnem položaju vsaj pol ure.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, mene zanima ali bi lahko dajala 2 mesečnemu otroku, poleg mojega mleka ki ga je za 1-2 obroka na dan, se dodatek aptamil comfort, katerega imamo zdaj zaradi krčov, še kakšen obrok aptamil AR, zaradi refluksa.

Ali bi bilo preveč različnih mlek v prehrani (3)

Lp,

Običajno sicer odsvetujemo, vednar kot dodajanje ali popolna zamenjava obroka, lahko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!
Objava čaka odobritev
Objava čaka odobritev

New Report

Close