Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija antibiotik in driska in med

antibiotik in driska in med

Moj štiriletnik je imel 14 dni hikoncil. Ob jemanju ni bilo posebnih težav s prebavo. Danes je že drugi dan ko ne jemlje več antibiotika.

Dipoldne je pojedel nekaj češenj, potem kosilo ribo in špinačo.

V omari je našel med in ga pojedel nekaj žlic.

Popoldne pa je dobil hudi drisko.

Zdaj me pa zanima…ali je možno, da je zaradi kure črevesna flora uničena in ker je zaužil toliko medu..da se je okužil z neko bakterijo v medu.
Spomnim se, da meda ni smel do enega leta.

Ali je možno, da je zdaj črevesna flora uničena in je ta bakterija v medu napadla.

Hvala za vsak odgovr da mi preženete črne misli.

LP Katka

Dober večer, Katka,
bolj verjetne od bakterij v medu so druge tri možnosti:
1. da je dobil drisko po uživanju antibiotika, kar je zelo možno
2. da je morda užil preveč medu (če ga do prvega leta ni smel, alergija?)
3, da je zbolel za neko drugo boleznijo z drisko (da ne rečem rota ali kakšno drugo infekcijsko drisko).

Dobro naj pije, opazujte ga. Če bi težko dihal ali otekal v obraz, takoj k zdravniku. Sicer počakajte, pa boste videli.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za tako hitri odgovor.

Medu nismel do prvega leta, ker je tako priporočala pediatrinja.
Alergije na med do sedaj ni imel.

A je možna driska kljub temu, da smo že zaključili z antibiotikom in da prej 14 dni ni imel nikakršnih težav?

Ja, vijavaja, po končani terapiji z antibiotikom je taka driska zelo možna. Včasih že med terapijo, proti koncu ali čisto po ukinitvi.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close