Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje anti TPO

anti TPO

Pozdravljeni,

Pred 3 tedni sem pricela z terapijo euthirox ( hipotiroza, hashimoto), rahlo povisan TSH 5.4, T3 3.8, T4 4,8.
Sedaj sem imela priloznost ponoviti teste, ti so pokazali vse hormone v mejah normale.
Protitelesa so se vedno previsoka. Kontrolo imam sele decembra. Zanima me ali bom smela prenehati jemati Euthyrox ce se bodo hormoni umiril. Sama zaradi scitnice nisem imela skoraj nikakrsnih tezav, le obcasna utrujenost. Sedaj se pocutim slabse kot pred jemanjem tablet. Bolecine v krizu in nogah, aknasta koza na obrazu, pospesen rites srca brez razloga.
Jemljem 0.25, cez 4 tedne 0.50 mg Euthyroksa.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Spoštovani!

Pri hipotirozi po kroničnem limfocitnem tiroiditisu Hashimoto je navadno potrebno trajno jemanje Euthyroxa. Cilj zdravljenja je izboljšanje počutja bolnika in normalizacija ščitničnih hormonov. Vrednosti protiteles se po terapiji navadno ne normalizirajo in ostanejo trajno zvišane.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni!
Prebrala sem vse zgoraj napisano glede vpliva koncentracije antiTPO na klinično sliko avtoimunega tiroiditisa. Iskala sem odgovor,, kako aktivno kronično vnetje v telesu vpliva na počutje.
Pišem pa vam predvsem zato, ker se ne znajdem glede merskih enot- pri konc. protiteles so ponekod navedene U/ml, drugod pa KE/ml. Se da vrednosti pretvoriti ?
Lep pozdrav in hvala za odgovor.
Jerneja

Spoštovani!

Enote so odvise od metode, ki jo posamezni laboratorij uporablja . Pretvorba ni mogoča. Sicer so vrednosti pomembne le kot ozančevalec avtoimunskega vnetja ščitnice in nimajo napovedne vrednosti.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Spoštovani!

Enote so odvise od metode, ki jo posamezni laboratorij uporablja . Pretvorba ni mogoča. Sicer so vrednosti pomembne le kot ozančevalec avtoimunskega vnetja ščitnice in nimajo napovedne vrednosti.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

mene pa zanima ali je mozno da se kljub normalni vrednosti hormonov pocutim slabo. Sem brez volje, utrujena, daje me nespecnost in imam bolečine v nogah (mlahave noge). Iz izvida pa je razvidno da imam povišana protitelesa.

Izvid je sledeč:
TSH 1,04
T4 16,3
T3 5,2
Anti TG 238
Anti TPO 1300

Glede na moje slabo počutje me zanima ali se lahko problem zdravi tudi če so vrednosti hormoni še v mejah normale.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani!

Glede na navedeno gre pri vas za Hashimotov tioriditis v evtirotični fazi. Zdravljenje ni potrebno.Vzrok za slabo počutje je iskati drugje. Morda je koristno dodajanje selen (hrana bogata s selenom ali selenit 2 x 100 ug dnevno).

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni.

Prosila bi za Vaš komentar na spodnje rezultate hormonskih preiskav. V oklepajih so zapisane referenčne vrednosti.

Starost: 27 let
Odvzem krvi: 21. dan menstrualnega ciklusa

– S – TSH 3.03 mIU/L (0.35 – 4.94)

– S-T4 Prosti 13.82 pmol/L (9.01 – 19.05)

– S-T3 Prosti 4.83 pmol/L (2.63-5.70)

– S-Estradiol 180 ng/L (folik. faza: 21-251; ovul. faza: 38-649; lutea.faza: 21-312; postmenop.: <28)

– S-Testosteron 0.29 μg/L (0.10-0.57)

– S-Progesteron 15.4 μg/L (folik. faza: <0.3; lutea. faza: 1.2-15.9; postmenop.: <0.2)

– S-FHS 3.57 IU/L (folik. faza: 3.03-8.08; ovul. faza: 2.55-16.69; lutea. faza: 1.38-5.47; postmenop.: 26.72-133.41)

– S-LH 4.02 IU/L (folik. faza: 1.8-11.78; ovul. faza: 7.59-89.08; lutea. faza: 0.56-14.00; postmenop. 5.16-61.99)

– DHEA-S 7.7 μmol/L (2.6-13.9)

– Reverse T3 LCMS 105.0 pg/ml (90 – 215)
– Anti TG CLIA < 15 U/ml[/b] (<60)
– Anti TPO CLIA < 28 U/ml[/b] (< 60) Komentar na izvidu zadnjih treh hormonov pa je: [i]Ni znakov za avtoimuni tiroiditis. Ob sumu na Morbus Basedow ali endokrino orbitopatijo priporočamo določitev protiteles proti TSH receptorju.[/i] Že vnaprej hvala za odgovor.

Spoštovani!

navedeni izvidi so v mejah normale.

Lp

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

Meni so pred kratkim odkrili, da imam Hashimotov tiroiditis.
Nekaj let nazaj sem imela dva spontana splava in me zanima, kakšna je povezava med protiščitničnimi protitelesi (anti-TG in anti-TPO) v povezavi s spontanimi splavi. Je možno, da je bil to vzrok? In če se z jemanjem tablet euthyroxa, vrednosti anti-TG in anti-TPO ne manjšajo, kaj to pomeni za morebitno naslednjo zanositev?
Ali čisto narobe razumem, in je v bistvu za spontani splav krivo pomanjkanje hormonov, ki jih zdaj nadomeščam s tableti?

Že vnaprej hvala za Vaš odgovor!

Spoštovani!

Ščitnična protitelesa antiTg i antiTPO so označevalec avtoimunskega vnetja ščitnice.Spontani splav je lahko posledica motenega delovanja ščitnice.
LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close