Najdi forum

Pozdravljeni,
star sem 18 let. Imam težave z anksioznostjo že zadnje 4 leta. Predvsem gre za misli okrog zdravja, pojavili pa so se mi tudi drugi problemi (panični napadi, paranoja, tesnoba, težave z vidom…). Ne mine en teden, brez da bi se mi v glavi pojavila kakšna misel na bolezen, ki si jo domišljam, da jo imam. Moj največji strah pa je da bi dobil psihozo. Že ko slišim to besedo me kar zmrazi. Zanima me kakšna je vrjetnost da jo dobim, če jo nimamo v družini, ter če se jo lahko ozdravi? Zadnje 2 leti kadim CBD konopljo brez thcja, ker mi pomaga umiriti misli, ter mi lajša ostale simptome. Tu pa nastane nov problem in sicer, mislim da bom od tega dobil psihozo, čeprav jo cbd zdravi. Vendar si tega nemorem dopovedati. Po glavi mi roji toliko misli glede psihoze, da se v njih že utapljam. Zanima me, če mi lahko date kakšen nasvet. Bil bi zelo hvaležen. Že v naprej se Vam zahvaljujem za odgovor.
LP

Pozdravljen,

to kar opisuješ je res anksioznost, ni psihoza in se ne bo spremenilo v psihozo. Pri anksioznosti je zelo pogost strah, da boš znorel, izgubil nadzor…Res gre za zelo neprijetne občutke, čeprav jih navzven pogosto sploh ni videti in drugi ne razumejo kaj se v tebi dogaja. Priporočam, da obiščeš forum društva DAM – http://www.nebojse.si/Forum/. V začetku je v precejšnjo uteho, ko človek vidi, da ni sam in edini, ki se mu to dogaja. Kasneje pa je super osvojiti tudi tehnike za zmanjšanje anksioznosti in olajšanje vsakodnevnega življenja. Po mojem vedenju cbd ne povzroča psihoze, ima pa lahko mnoge pozitivne učinke na zdravje.
Vsekakor priporočam, da si poiščeš pomoč in greš naprej v nove zmage.
Želim ti vse dobro in oglasi se še!
Lep pozdrav,
Bernarda

New Report

Close