Najdi forum

aniksioznost in ostale težave

pozdravljeni.prosim za nasvet začelo se je pri 16 letih sedaj jih imam 39.predpisano sem imel že vse živo antidepresive,pomirjevala uspavala.od lorsilana do lorafena dormicum,nazadnje helex leta ki sem ga jemal v vse večjih dozah učinka pa ni bilo več.trenutno imam kvelux zjutraj 100mg popoldan 100mg zvečer 200mg.in rivotril ki ga že jemljem tudi kar nekaj časa.3x po 2 na dan.0,5mg.in želja je po vse večjih odmerkih občasno sje siljenje na bruhanje,bolečine v mišicah tresenje občutek šibkosti.sem v začaranem krogu.ne vem kaj storiti.na trenutke slišim da me nekdo kliče ampak me ne.odločil sem se za  zdravljenje ker se zavedam odvisnosti.prihaja pa tudi strah kaj ko bodo zdravila šla stran kakšno bo potem počutje.leta sem probaval in je vedno prišlo nazaj strah odmikanje od vsega nenehno razmišljanje,nemir,razdražljivost,napetost.prosim za pomoč,nasvet kaj lahko še storim.hvala za odgovore

Pozdravljeni,

vaša zgodba resnično odraža dolgoletni boj z občutki, ki so zelo intenzivni in težko obvladljivi. Že od mladosti ste bili soočeni z različnimi simptomi, za katere so vam predpisali številna zdravila. Ta so vam verjetno prinesla začasno olajšanje, vendar, kot opisujete, sčasoma izgubijo učinek ali pa se pojavi potreba po višjih odmerkih. Vem, da je to lahko izčrpavajoče, zlasti ob občutku, da ste ujeti v začaranem krogu odvisnosti od zdravil in nenehnega nemira.

Simptomi, ki jih opisujete, kot so občutek šibkosti, tresenje, napetost, razdražljivost in celo slušne zaznave, nakazujejo, da se v vas odvijajo močni notranji konflikti. Ob tem lahko občutite strah pred opustitvijo zdravil, saj je prisotna negotovost, kaj bo z vašim počutjem, ko boste brez te podpore.

Glede na vaše dolgoletne izkušnje z zdravili bi bila morda koristna razmislek o poglobljeni obliki psihoterapije, kot je psihoanalitična psihoterapija. Ta vrsta terapije vam omogoča postopno razumevanje in predelavo vzrokov vaših čustvenih in telesnih simptomov. Lahko bi vam pomagala prepoznati, kaj se skriva za občutkom nemira, tesnobe in potrebe po umiku. Takšen pristop vam lahko omogoči, da pridete v stik s svojimi občutki in mislimi na bolj varen način, ob terapevtu, ki vam lahko nudi podporo tudi, ko bi se soočili z odvzemom zdravil.

Če razmišljate o tem, da bi začeli s psihoterapijo in morda postopoma opuščali zdravila pod strokovnim vodstvom, se zdi, da imate pomembno odločitev pred sabo. Pomoč vam je na voljo, in verjamem, da bi lahko sčasoma našli stabilnost, ki jo iščete, in občutek notranjega miru.

Želim vam veliko poguma pri nadaljnjih korakih.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

pozdravljeni ponovno se javljam.želim odgovor kakšnega psihiatra.berem zgodbe kakšne težave so imeli ljudje težave z klonopinom pri nas rivotril.dans sem šel urgentno v psihiatrično bolnico ljubljana.kjer so me odslovili in rekli naj se vključim v društvo anonimnih alkoholikov.tu ne vidim skupnih težav saj nisem alkoholik.zjutraj sem se tresel sililo mi j na bruhanje.krči po celem telesu.odgovor je bil da kriza ni zaznana.nadzora nad zdravili nimam več vzamem jih tudi 10 in več na dan.učinkka pa ni.neprestana razdražljivost napetost v mišicah.in ni volje do ničesar.iz dneva v dan tonem globlje in globlje.

Pozdravljeni,

v vašem opisu zaznavam, kako močno trpite zaradi telesnih in čustvenih simptomov ter kako brezupno se počutite. Glede na to, da ste omenili težave z jemanjem zdravil in njihovimi učinki, bi bilo resnično pomembno, da neposredno stopite v stik s svojim psihiatrom ali drugim zdravnikom, ki vam je predpisal ta zdravila. Le strokovnjak, ki pozna vaše zdravstveno stanje, lahko presodi, kako prilagoditi terapijo ali predlagati alternativo, ki bo ustrezala vašim potrebam. Prav tako lahko pomagajo pri načrtovanju nadzorovanega in varnega zmanjševanja odmerkov, če je to potrebno. Lahko tudi na tem forumu povprašate psihiatra o mnenju. Prav tako bi bilo koristno, če bi se obrnili na bližnjo zdravstveno ustanovo, kjer vam lahko nudijo podporo.

Vaša situacija ni enostavna in pomembno je, da vztrajate pri iskanju pomoči. Kot sem že napisal, bi vam psihoterapija lahko pomagala pri notranji razbremenitvi. Prosim, ne ostanite sami v tem in poskusite vzpostaviti stik s strokovnjaki, pa tudi z ljudmi, ki vas lahko podpirajo!

Če potrebujete dodatno usmeritev, se ponovno oglasite.

S spoštovanjem,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close