Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Anigina

Anigina

Pozdravljeni, hči je tožila zaradi bolečega grla, težkega požiranja, tipale so se ji vratne bezgavke (posebno ena). Temperatura je bila minimalno povišana (37,3), na njenih mandljih sem opazila drobne bele pikice, le ti (mandlji) pa niso bili povečani.

Krvna slika je bila normalna (vsi paramtri v mejah normale, tudi CRP ni bil povišan), brisa ji niso vzeli.

Kot diagnoza je bil postavljen faringitis. Malo me skrbi, kaj so potem tiste bele pikice (pozabila sem vprašati). A bi šlo lahko z aangino, kljub normalni krvni sliki

Hvala za odgovor in lep dan!

Angina je lahko, kljub normalnemu krvnemu izvidu, še posebej to vidimo pri večjih otrocig. Bele pike niso značilne za streptokokno angino, pogosteje jih pri otrocih vidimo pri virusnih anginah.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close