Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Angina in potovanje

Angina in potovanje

Pozdravljeni, imam neprijetno tezavo in prosim za odgovor. Jutri navsezgodaj potujem z letalom z poldnevnim postankom in potem dalje, tako da bo vse skupaj kar trajalo. Ze dva dni se pocutim slabo, brez energije, glavobol. Sem mislila, da je prehlad zaradi odprtih oknov v avtu itd.. danes me je zacelo spikati in boleti v grlu, imam obcutek zateklih bezgavk, slucajo sem opazila tudi vec belih lis po mandljih. Torej najverjetneje spet angina (ponavadi jih imam vsako leto kar nekaj-ponavadi potekajo brez temperature). Glede na to da bom naslednje dva dni po letaliscih nimam moznosti obiska zdravnika. Doma sem nasla 7 tablet ospena 1500 in skatlico ampicilin 500mg alkaloid (kupljen v bosni, se neodprt). Prosim vas, ce mi poveste, ce lahko najprej pojem ospen in potem ampicilin(v kolikor je sploh indiciran pri angini-v navodilu pise da je tudi za grlo). Vem, da ne morete na daljavo zdraviti, ampak vseeno prosim ce mi lahko pomagate. Ob polnoci resnicno se ne zelim guzvati po urgenci zgolj zaradi angine. Lp

Dejansko je ospen terapija streptokokne angine, praviloma je streptokok, ki jo povzroča, občutljiv tudi na ampicilin, ki sicer ni zdravilo prve izbire za angino. Seveda pa ne morem trditi, če res imate streptokokno angino in ker gre za zdravila, ki so zgolj na recept, tudi ne morem trditi, če so primerna prav za vas. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close