Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija angina

angina

Mene pa zanima, zakaj majhni otroci ne morejo dobiti angine.
Jaz sem jo imela, pa me zanima ali bi se lahko 4 letnik nalezel?

Poleg tega me pa še zanima, kdaj lahko dobijo klasično angino, kot jo imamo mi?

Hvala

Pozdravljeni, zlatica,
klasične angine (torej vročina, rdeče tonzile, gnojni čepi, brez zamašenega noska) običajno pri malih otrocih, pod 3. letom ne vidimo. Pogosto pa kot zaplet po gnojnem prehladu.
Nekje po 3-4. letu pa lahko vidimo tudi klasičen potek, tako da je možno, da se bo vaš štiriletnik nalezel.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.

Če jaz jem že peti dan antibiotik, ali je inkubacijska doba že mimo?
Ali je še možnost, da se naleze?

Živ, Zlatica,
če vi 5. dan jeste antibiotik, niste več kužni. Inkubacijska doba pri angini je 5-7 dni, torej je še možno, da vaš otročiček zboli za angino.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

Če je imel otrok bolezen (temperatura do 38.5 en dan in pol, počutje dokaj normalno, izcedek iz očesa, ki malenkost se traja, ni pa hudo), ki jo je že prebolel in se kasneje sumi da bi lahko bila angina, se naknadno daje antibiotik?

Otrok star 16 mesecev je imel najprej že drugič šesto bolezen, po dveh dnevih ni bilo več vročine, pojavile so se pikice. Dva dni je bil zdrav, nato se je pojavila zgoraj omenjena “viroza”. Dan kasneje je zbolel starejši otrok, ki pa je imel vročino tudi 40, tarnal da ga bolijo noge. Po calpolu je bil kot da nič nima. Zvečer sem za bolečinami v mišicah in zelo nizko temperaturo (37.5) zbolela tudi sama, danes pa opažam da imam v grlu eno belo piko (ni tako zelo majhna), ki me moti ob požiranju.

Danes je nedelja. Če bi želeli diagnozo bi morali vsak na drug konec k dežurnemu zdravniku, kar ne vem kako urediti v praksi, brez da vlečem bolane otroke naokoli. V petek sem dve uri klicala pediatra in nadomestne pediatre pa nisem dobila nikogar na telefon.

Če slučajno danes to vidite, kaj predlagate?

Hvala in lp

 

Pozdravljeni.

Tudi jaz se na vas obračam z vprašanjem o angini, ker ne vem kako ravnati.

Starejši sin star 9 let, trenutno preboleva streptokokno angino. Cel teden ga je po malem bolelo grlo in imel je zamašen nos in malenkost kašljal, potem pa je dobil nizko vročino(37,5). Preventivno sem ga peljala k zdravniku in bris iz grla je bil pozitiven. Bila sem kar precej presenečena, ker sem pričakovala pri angini višjo vročino.

Sedaj pa me zanima za hčerko, ki je stara 4. Kdaj jo peljati k zdravniku? Ima zamašen nos in zjutraj malo kašlja( pridvidevam, da zaradi suhega zraka). Je precej neobčutljiva na bolečino in vročino in me je strah, da bi spregledala angino. Občasno zmerim vročino in vprašam po bolečem požiranju. Spomladi sem tudi jaz imela streptokokno angino in je tudi hčerko malo bolelo grlo, ampak je zdravnica ni želela pregledati, ker ni imela vročine. Ampak prebrala sem, da je možna angina tudi brez vročine.

Kdaj torej na pregled?

Najlepša hvala za odgovor.

Lep pozdrav!

Nezanesljiva je ocena, če starši gledajo v žrelo. Če pa ima otrok tipno povečane vratne bezgavke (sploh tiste pod čeljustjo), 2×2 cm, ki so boleče, potem je tudi angina bolj verjetna.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni. Zanima me kaj bi lahko bil vzrok za nižje limfocite pri otroku. Stara je 11 let pravi, da jo boli grlo in mišice. Na streptokoko je negativna. Limfociti so 14,7. Limfociti#0.9 Nevtr.segmentirani 75%.

Gre za  porazdelitev med segmentiranci in limfociti, če je enih več, je drugih manj.  Nič pomembnega.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close