Najdi forum

Analna odprtina

Nisem prepričan, če sem izbral pravo kategorijo, ampak vseeno.
V zadnjih dneh se mi je v neposredni bližini analne odprtine naredila neka ‘bula’ velikosti približno 0.7×0.3cm. Vsebina je trda, ob pritisku boli. Koža ni vezana na vsebino in je ohlapna. Kaj bi to lahko bilo?

Pozdravljeni!

Najverjetneje tipate tromboziran hemoroidalni vozlič. Svetujem vam mazila za hemoroide, hlajenje z ledom in če se težave ne bodo umirile oz se bodo stopnjevale pregled pri proktologu.

Lp,Nataša Smrekar

Tudi jaz sem par dni nazaj začutila nekaj podobnega na istem mestu. Pojavilo se je namreč po brazilski depilaciji, je mogoče to vzrok ? Je pa ta bula tudi boleča in rdeče barve.

Spoštovani!

Povsem možno je, da pride do abscesa po brazilski depilaciji. Lhko gre tudi za analno trombozo. V obeh primerih sodite k zdravniku.

Lep pozdrav! Marija Š. Gašperšič

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close