Najdi forum

Spoštovani,

stara sem 45 let in pred dvema letoma mi je zdravnica zaradi kroničnih glavobolov predpisala Amyzol 25mg. Zdravilo res pomaga. Bolečin skoraj nimam oz. so precej manj intenzivne.  Amyzol 25mg jemljem samo zvečer 1 tabletko. Opazila sem povečanje telesne teže in me zanima, če je lahko vzrok zdravilo. Enako se mi je teža povečala lansko jesen in sem se morala kar potruditi, da sem shujšala.

Pozdravljeni!

Sodeč po navodilih za uporabo (https://lek.si/sl/zdravila-izdelki/vsa-zdravila/amyzol/) je povečanje telesne mase pogost pojav:

Zelo pogosti: pojavijo se lahko pri več kot 1 od 10 bolnikov:

• zaspanost/dremavost,
• tresenje rok ali drugih delov telesa,
• omotičnost,
• glavobol,
• neredno, močno ali hitro bitje srca,
• omotica pri vstajanju zaradi nizkega krvnega tlaka (ortostatska hipotenzija), • suha usta,
• zaprtje,
• navzea,
• prekomerno znojenje,
• zvečanje telesne mase,
• nerazločen ali počasen govor, • agresivnost,
• zamašen nos.

Najbolje bo, da se o tem pogovorite s svojo zdravnico.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Tudi jas mam te tablete Amyzol 25mg in me za ima za kaj so te tablete

Pozdravljeni!

Amyzol je ime zdravila, ki se običajno uporablja za zdravljenje nekaterih duševnih motenj, kot so anksioznost, panične motnje in različne oblike depresije. Zdravilna učinkovina v Amyzolu je amitriptilin, ki spada v skupino zdravil, znanih kot triciklični antidepresivi.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close