AML pri starejših
Oče, star 75 let je zbolel za AML, zanima me, ali zdravijo tako stare ljudi, ali jih kar dajo na odpis – prebiram forume, članke, pa ne najdem nič oprijemljivega, spodbudnega…. zaenkrat nam zdravniki še nič ne povedo, kako in če sploh se bodo lotili zdravljenja.
Ali imajo starejši še sploh možnosti kvalitetnega življenja? Bulic nima, tek ima, lepo barvo, tumorske markerje negativne, sicer nizek hemoglobin, je pa na kisiku, saj je bil sum na pljučnico, ki pa to ni bil, tako so mu tudi odkrili bolezen………
Pozdravljeni,
kot sem slišala že velikokrat s strani strokovnjakov in tudi po izkušnjah bolnikov z AML, za katere vem, je oblika zdravljenja pri starejših močno odvisna od splošnega stanja bolnika in drugih spremljajočih bolezni. Na hematološkem oddelku UKC LJ se za podrobno poglobijo v prav vsak primer posebej in iščejo najboljšo možnost za posameznika. Mislim, da jim lahko povsem zaupate.
Svetujem vam, da se poglobljeno pogovorite z zdravnikom in ga prosite, da vam glede na očetovo stanje pojazni možnosti za zdravljenje.
Kot sem sama ugotovila pri dolgoletnih izkušnjah komunikacije z bolniki ali svojci, so lahko posamezniki pri letih kot jih ima vaš oče dovolj močni za agresivno zdravljenje.
A kot sem omenila…. nujno se pogovoite z lečečim hematologom. Pomembno je, da tako oče kot tudi vi zdravniku zaupate… Želim vam veliko poguma na poti zdravljenja.
Lep pozdrav,
Gospa Kristina, hvala za vaš odgovor. Nam se kar svet sesuva in zbiram informacije, berem, iščem vsaj kako spodbudno besedo. Težko se je sprijazniti s tem, da nekdo (pre)star za zdravljenje. Čakamo na odločitve zdravnikov.
Zanima me pa še to: vem, da točnih vzrokov še ne poznajo, a ko berem te navedene, se mi zdi, da oče nikamor ne paše, edino kar je bilo v zadnjem času je velik stres oziroma lansko letu je doživel hudo izgubo v privatnem življenju, razočaranje in od takrat dalje je bil, vsaj psihično, čisto uničen.
primer.Lahko mi pišete na [email protected]