Najdi forum

Bi živele z kroničnim alkoholikom, ki sicer ni agresiven, je zelo delaven kar se tiče službe, doma malo manj. Mora pa skoz biti pivo na dosegu roke.
Skupaj sva že 15 let in v zadnjem času dosti premišljujem o tem da bi ga zapustila.Ne morem se dokončno odločit. Če bi bil fizično nasilen do mene in otroka potem sploh ne bi razmišljala,tako pa kar odlašam.

Tudi nasilje še pride. Ampak boš tudi po tem še vedno odlašala.

Jaz ne bi. Sicer sem proti ločitvam, ampak alkohol v družini je vedno hudič!!!

Lažje bi živela z agresivnim tipom kot z alkoholikom. Do alkohola imam ničelno stopnjo tolerance.

to pa ni res.ali ne bi skupaj poiskala pomoci?saj so razna drustva.pomagaj mu,stoj mu ob strani.Vem,da je tezko zivet z alkoholikom,zato ga daj pred dejstvo ali ti,ali alkohol

*****Tudi zate sonce sije****

NE!

sama doma nimam alkohola,tud za praznike se noben ne pritožuje,ko pride na obisk,ker vedo,da ga pri men ne bodo cuzali.sem že dostikrat videla žrtve prometnih zaradi alkohola in žrtve alkoholikov.

spremljam življenje mojega sorodnika,ki živi nedaleč stran.alkoholik,sicer nenasilen fizično,včasih je psihično.žena ga je pustila,otroc pa spremljajo njegovo ŽEJO kadar so pri njemu.

na naše zabave nerad pride,ker ni pijače za njega.ampak ni sile.na balkonu pa ima vedno gajbo pive,ki jo zamenja 3x na teden.

Ločila se ne bi, bi se pa poskušala pogovoriti…če ne drugače, tudi s strokovno pomočjo. In isto velja za karkoli drugega, kar bi me konstantno motilo.

Lažje bi živela s tipom, ki ne bi pil in bi te pretepal, kot s tipom, ki bi pil, ne bi pa bil agresiven?

Hm.

_______________ So it goes. - Kurt Vonnegut -

sem hči alkoholika in ti lahko povem, da tudi moj oče ni bil nikoli fizično nasilen. nikoli v svoji alko zgodovini ni dvignil roke na mamo ali name.

od začetka je bilo vse zelo na izi. izredna delavnost v službi. doma čedalje manj.

on je pil vino. skoz je moralo biti doma. še mene kot otroka je pošiljal ponj v štacuno.

stvari so se z leti stopnjevale.

še vedno, nikoli nobenega fizičnega nasilja.
psihično pa.
in ni samo fizično nasilje tisto, ki boli in ki uničuje družino.

samo to sem ti hotela povedat. odsotnost fizičnega nasilja ni nobeno opravičilo za to “ah, sej ni tko hudo”
ja, pa je.

in otroci čutijo.
jaz sem.
in mami še zdaj zamerim, da mu ni ultimata postavila že takrat, v “zgodnjih” alkoholnih letih.

otroci čutijo VSE!

fAJN.

a SEDAJ JE PA VSE MAMA KRIVA?

Oče pa nič. Joj, kako je ubogi. Mama pa kriva.

Sej ne morem verjet, kako razmišljaš.

niti slučajno nisem tega rekla ali mislila. ne polagaj mi besed v usta.

jasno je, da je oče kriv. še kako kriv!

moja mati je moja zvezda. skupaj sva šli čez to, a misliš, da sem jo sposobna česa takega dolžit?

“kriva” je samo toliko, da je toliko in toliko let vse to stoično prenašala. dokler mu ni pred nekaj leti postavila ultimata. tudi ona. hvalabogu, družina se sestavlja. oče se je šel po tistem ultimatu zdravit.

jaz sem ji rekla, da bi to morala storiti že prej. kar pa seveda niti najmanj ne zmanjšuje teže očetovih dejanj ali njegove krivde!
halo!

mamasaša, ne bodi napadalna do Birdi, ki je samo povedala svoje mnenje

in ja, mama je tista, ki bi lahko naredila konec pitju, ker pa je tolerirala, se je odvisnost nadaljevala in stopnjevala,
žene alkoholikov postanejo odvisne od odnosov,
pri vsem tem pa najbolj trpijo otroci

žal alkoholik sam od sebe ne more prehehati piti, zato v večini primerov potrebujejo ultimat od žene, v službi ali v hujših primerih s pomočjo sodišča

žena alkoholika,
po vseh teh letih oba potrebujeta čimprejšnje zdravljenje in potem bosta videla ali bosta ostala skupaj ali se ločila, ponavadi se pari znova najdejo in povežejo, pri tem pomagajo odlične terapevtke

Zdravit se ne bo šel, sem mu že predlagala. Pravi, da mi ni nič hudega, da mi nič noče, itd…
Skratka Novo leto je ravno pravi čas, da bo treba dokončno obrnit nov list.

kaj pa zdravniški izvidi? ima vse v mejah normale?
trigliceridi, holesterol…? to je ponavadi povečano

kot navedeno, da je kronični alk. potem se mu že pozna na zdravju

na medicini dela tudi lahko pritisnejo, tako, da ne izdajo zdravniškega potrdila za zmožnost opravljanja dela v službi in ga pošljejo na zdravljenje, šele po zdravljenju izdajo potrdilo o zmožnosti

… in potem, ko mama končno postavi ultimat (ker ji vsi pravijo da mora naredit, ker drugače prej ne konec), in potem oče iz obupa naredi samomor????

potem je zopet mama (družina) kriva, ker je očetu postavila ultimat.

Zmeraj so krivi tisti, ki so najmanj krivi.

Lp od hčere neozdravljenega alkoholika, samomorilca.

druzina,ni kriva za to.tudi pri mojemu mozu je mama koncala s samomorom.se enkrat:VI NISTE KRIVI

*****Tudi zate sonce sije****

Povej mu, da o tem, kaj je tebi hudega in kaj ne, odločaš sama in
da življenja z alkoholikom pač nočeš več.
Pika.
Potem je na potezi on.
Če hoče družino, se bo zdravil.
Če hoče flašo, naj jo pa ima.

Ne vem, ce bi.

Verjetno bi se najprej vprasala, kaj imam jaz od njega in kaj otroci. Pa kaksen zgled je otrokom.
Potem bi se pa vprasala, kako bi zmogla skrbeti za njega na stara leta. Ker ves ta alkohol mu bo sigurno pustil posledice na zdravju.

Kaj pa vem. Argumenti “za” bi morali biti hudo mocni, da ga ne bi postavila pred ultimat oz bi ga zapustila.

Ženske, zdej se pa mal umirte!!! Pozanimajte se kaj pomeni definicija alkoholika.

New Report

Close