Najdi forum

Ali verjamete, da bi v Sloveniji lahko bil že zdavnaj rešen problem razpečevanja droge, če bi odgovorni to hoteli? Govorim iz lastnih izkušenj – ni res, da bi v neki državi s komaj dva milijona prebivalci lahko nekaj ljudi prinašalo in prodajalo drogo, ne da bi policija to vedela oziroma jih kmalu odkrila. To je popolnoma nemogoče, saj vendar nismo Amerika. Torej se vse to dogaja pod pokroviteljstvom nekaj ljudi z vrha. Ali to verjamete – jaz namreč ne samo verjamem, ampak vem, da je to res – in prosim vas za kakršenkoli odgovor.

No sam ne verjamem v zarote, tako kot očitno verjameš ti. Pri tej zadevi je veliko težje kot se zdi na prvi pogled.
Če je samo v tem trenutku okoli 6000 zasvojencev s heroinom v Sloveniji, potem, ti je lahko jasno koliko različnih dilerjev mora biti, da zadovoljijo dnevnim potrebam teh zasvojencev.
Če sedaj vzameš v račun še dejstvo, da mora biti uspešna kazenska ovadba pripravljena zelo skrbno, za kar se porabi veliko časa, sicer pade na sodišču, ti je kaj hitro jasno, da ni lahko poloviti vseh dilerjev.
Vsekakor je preprodaja drog še vedno donosen posel in se očitno splača reskirati kljub temu, da je diler v veliki nevarnosti.

a veste, da tud policaji, zdravniki, učitelji, politiki…kadijo travo?

Ja, jaz verjamem. Sploh pa se mi zdi , da so kazni preblage. Če bi zaostrili kazni in bi tako kot v deželah vhoda bili prekupčevalci kaznovani z dosmrtno ječo ali celo s smrtno kaznijo, bi vsak prekleto premislil, ali se mu splača to početi. Sploh pa ni problem v dostopnosti droge, ampak v družbi sami, ki ne zna in ne zmore zmotivirati ljudi in jim omogočiti normalno življenje, potem pa osebe iščejo rešitev v drogah. Ker menijo , da jim bo potem laže. Sploh pa dokler policaji sami kadijo travo in jedo X-e, je vsem takoj vse jasno.

Ma kaka zarota..dila že lahko vsak čovek z dvema zdravima nogama.

Mislim da nekateri se kar ne razumete……
CE se “drogiras” se ne pomeni,da besis pred zivljenjem,imas probleme…itd.
Nekaterim pase kadit… za zabavo sprostitev….
Nekaterih dilerjev je zelo tezko dobiti,oz nemogoce…
Se nekaj ne devajte stvari na dilerje…ker dilerji nikomur ne vsiljujejo droge.
ampak pridejo do njega…. to je isto kot bi pjanc reku,da je postal pjanc…zaradi vinogradnika….

New Report

Close