Najdi forum

Ali vaš mož kdaj vpije na vas?

Seveda. In najbolje, da za vse krivite druge. Ko se zjokate, ko kričite, ko ste jezni, ko ste depresiovni – kar za vse so krivi drugi, ki s svojimi odzivi ali neodzivi sprožajo v vas take občutke!

Vsak je odgovoren zase. Pika. Ne gre za samo dretje, ampak za ODNOS, ki ga s tem kažeš do svojega partnerja. dretje, kot tudi manipulacija, podjebavanje nimajo kaj delat v partnerstvu. In ni zdaj dretje opravičljivo samo zato, ker se da drugega zjebat tudi na prefinjene načine. Malo berite za sabo, no.

strupkothladnoorožje, ti ne znaš komentirat drugače kot z mašili?[/quote]

joj dej, prosim te, ne hodi s tako infantilnim in plastičnim razumevanjem človeške psihe, ker se samo smešiš. da o tem, da še brat ne znaš, kaj je zapisano, ne govorim. Koliko si stara sploh s temi infantilnimi izjavami?
Nihče ne ‘opravičuje’ dretja, govori se – ker je treba očitno enim vse narisat – da tisti, ki se ne dere, še ne pomeni, da je v resnici tako nedolžen. In da se partnerja kar lepo eden drugega provocirata. Dretje dejansko je odziv na nekaj in je treba pogledat skupinsko dinamiko.

Samo folk itak vse samo na prvo žogo gleda, čisto površinsko, zato je jasno, da vidi samo plastiko na površju. Eden se dere, drugi je tiho in za male ume je situacija že kar jasna. Pa je daleč od tega.

Ja, dragica, res je, vsak je odgovoren zase – tudi prejemnik dretja je odgovoren in se mora kaj vprašati. PIKA.

to, da se noče pogovarjati, je seveda oblika agresije. izmikanje, ignoriranje, tihe maše, muljenje, neodzivnost – to je vse AGRESIJA, ki lahko drugega partnerja popolnoma upravičeno živcira. Dinamika, da se eden ‘usaja’, drugi pa izmika je čista klasika. In za to sta odgovorna OBA.

Ni pa odgovor v tem, da se ga ‘zajebava’ nazaj, vendar je pa treba tudi ‘tihi manipulaciji’ znati postaviti meje. In resno razčistiti, kaj je z reševanjem konfliktov. Ker namreč eni jih rešujejo tako, da jih sploh ne rešujejo ter pričakujejo, da jih bo tudi partner pometal pod preprogo ter ga s tem izsiljujejo.

Skratka, dinamika TIHO-GLASNO se medsebojno podpira, samo je pač treba znati gledati pod površje.

Ljubica, jaz nisem kriva, če se on dere. Saj se dere on, ne jaz. Jaz sem kvečjemu lahko kriva, da ne znam izstopit iz te situacije. Ker samo s tem, da sem tam tiho ali ga mirim, ga v tem početju samo utrjujem.

In kljub vsem mojim ponazorilom, ti še vedno tupkaš isto, da ima tistim, ki se dere, vsaj malo prav. E, pa nima.

Malo bo še treba naštudirati.

Ljubica, jaz nisem kriva, če se on dere. Saj se dere on, ne jaz. Jaz sem kvečjemu lahko kriva, da ne znam izstopit iz te situacije. Ker samo s tem, da sem tam tiho ali ga mirim, ga v tem početju samo utrjujem.

In kljub vsem mojim ponazorilom, ti še vedno tupkaš isto, da ima tistim, ki se dere, vsaj malo prav. E, pa nima.

Malo bo še treba naštudirati.[/quote]

kot rečeno,gledaš plitko, površinsko in operiraš s popolnoma napačnimi pojmi – ni nihče govoril o ‘krivdi’. skratka, nisi dorasla, da bi zrelo pogledala na ta problem, zato škoda še časa.
lp

Pri nas je pa ravno obratno.

S svojim partnerjem sva šla narazen, ker je povzdignil ton/glas nad mano. Že prej sem mu rekla, ko je prišlo do podobne situacije, naj neha. Pa ni…in je počilo, ker to ni način. Pa je edino slabo da se nisva prej normalno pogovorila pa do tega prepira (vmes še alkohola) ne bi prišlo. In kaj lahko sledi? Naslednjič mu lahko poči film in te udari? Ker tak scenarij se po dretju lahko zgodi…mimgrede..

New Report

Close