Najdi forum

Ali se ljudje lahko spremenijo?

Ima morda kdo izkusnjo, na sebi, pri bliznjih, da bi se spremenili? Iz negativca v pozitivca, iz depresivneza v veseljaka, iz…v…?

Kaj vas je prisililo, privedlo do spremembe? Morda kak dogodek, nesreca, izkusnja s kakimi drogami (recimo ayuvasca)?

Kako hitro je prislo do spremembe? Je bila trajna, ali ste sli nazaj na stare vzorce cez vas?

Pozdravljeni,

lahko izhajam iz osebne izkušnje. Pred več kot dvajsetimi leti sem se podala na pot osebne preobrazbe, ki kar traja in traja. Postala je del mojega življenja. S tem, ko se staram tudi notranje zorim in se od znotraj navzven spreminjam.  Postavila sem si vrednote, katerim želim slediti in jih vnašati v svoje življenje. Verjamem, da se, bodisi ali si to želimo ali ne,  ves čas spreminjamo. S tem, da je bolje zavestno usmerjati energijo v smer zavestnega razvoja, kot da se to dogaja izven naše zavesti. Tudi pri svojem delu opažam, da se ljudje spremenijo. Razlogi za spremembe oz. motivacija je zelo različna od grožnje, da jih bo partner/ka zapustila, če se ne bodo spremenili, do notranje želje po izboljšanju odnosov s svojimi bližnjimi, da bi lažje živeli, da bi bolj polno živeli,… Načeloma vse spremembe zahtevajo vložen trud, čas. Včasih pa se tudi zgodi, da se sprememba zgodi čez noč, zaradi kakšnega travmatičnega dogodka. Kar se tiče sprememb osebnosti zaradi drog, jim osebno in poklicno nisem naklonjena, saj nikoli ne veš, kako dejansko bodo delovale, tako na kratek kot dolgi rok. Moje prepričanje je, da je pomemben del življenja zavestno oblikovanje svojega karakterja s preseganjem samega sebe, s kritičnim opazovanjem sebe, delanjem sprememb, … s ponavljanjem novih vzorcev, kar nas tudi izpopolnjuje in daje občutek celosti.

Hvala za vprašanje in lep pozdrav,

Mateja Debeljak

http://www.vsedobro.si

 

 

 

 

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close