Najdi forum

ali naj grem v bolniško

Ne juzna mislim da mi je film pocil do kraja nisem navajena bit doma tako da se cudno pocutim imam vse znake izgorelosti kot citam oglasi se se kaj lp

A se nimaš dovolj?
Pri bolečinah v križu se ne gre s tabletami, ki jih predpiše šefica, delati nekaj ur kasneje na ergonomsko neustrezen stol, ampak se kontaktira osebnega zdravnika, ki odpre bolniški stalež za vsaj teden dni ležečega mirovanja ter ustrezno terapijo!

Pa kaj se res nimaš niti malo rada?!?

To, da iščeš bolniško in še ne veš, kako bi si izmišljevala, da bi bilo učinkovito in ne bi imela slabe vesti, ki jo očitno imaš, te ne bo rešilo oz. terja svojo (dodatno) energijo.

Res bi ti svetovala kot so ti že ostale – ostani danes in jutri doma, potem pa počasi nazaj in nadaljuj z normalnim tempom, ob normalni uri (pri dnevni svetlobi) pojdi iz pisarne domov, in kakšno delo naj ostane na rok nedokončano. Kakšno, ki ni kritično – plače veš, da je treba obračunati in izplačati na rok, ddv tudi, ostalo kar delaš za lastnike in za zraven, pa ne naredi, da bodo videli, da ti res ostaja.

Ker če boš šla na bolniško za par mesecev, te bodo primorani zamenjati – in v računovodstvu se nemalokrat najde kakšna mlada, hitra in ultrasposobna, zaradi katere boš postala višek. Ker skontrolirati je pa nihče ne bo znal, veliko stvari se v računovodstvu da pomesti pod preprogo, ne da bi kdorkoli opazil, dokler ne pride inšpekcija. Takrat boš pa ti že brez službe.

Kaj pa to? Ko sem pred leti zaradi živčnosti in preobemenjenosti pristala v bolnišnici, mi je naš šofer pripeljal vse obrazce in ostalo papirovje kar v bolnico, ker je bil zadnji v mesecu in je bilo potrebno plače naredit za 200 zaposlenih.

Avtorica, razumem te, vendar boš morala preklop naredit v svoji glavi, ker drugače te bo pritisk potisnil čez rob. Delaj kolikor lahko, povej da ne zmoreš in da naj zaposlijo nekoga vsaj za par dnevno, ker drugače delo pač ne bo narejeno.

To je izgorelost. Pojdite k zdravnici in ji vse povejte. Boste dobila bolniško. Da ne boste prej padla dol od preutrujenosti.saj nismo roboti…samo delat, delat, delat….
Sem bila lani na istem…delala cele dneve, 7 dni na teden , pa ne bi smela, ker ni bilo kadra sem pač potrpela…od prevelike utrujenosti še zaspat nisem mogla…hodila okoli kot zombi….ko mi tudi hrana ni več pasala in nisem cel dan mogla dat vase niti grižljaja, je bil pa že zadnji stadij….me je mož odpeljal k zdr.
Sem bila 3 mesece doma….je zdravnica rekla, da je takih stanj čedalje več.
Pa mobing v službi, ustrahovanje…..


zgleda je to računovodska klasika.
ne vem, v računovodstvu se večinoma zaposlujejo ženske brez vsake hrbtenice, ki niso sposobne reči NE
nadur ti ni treba delat, sploh, če ti jih niti plača ne. oddelaš svojih 8 ur in ČAO. delaj za toliko, za kolikor si plačana, ne pa da neumno tolčeš ure ko nora in delaš zastonj.
DOKLER JE DELO NAREJENO, NIHČE NIMA OBČUTKA, DA JE SPLOH KAJ NAROBE ALI DA BI BILO TREBA KAJ SPREMENIT.

No vidš, zato pa bod pametna, lepo h zdravniku in na bolniško se spočit. Pa u pm, sej nisi več niti tako mlada da lahk zdržiš tak tempo. Se bo mogoče zdej ko te ne bo, delodajalc mal zamislil.

No vidš, zato pa bod pametna, lepo h zdravniku in na bolniško se spočit. Pa u pm, sej nisi več niti tako mlada da lahk zdržiš tak tempo. Se bo mogoče zdej ko te ne bo, delodajalc mal zamislil.
[/quote]

Jaz sm še mlada, pa sm pa tja tud kdaj delam 10 al 12 ur. Da bi pa to morala skoz? Ni šans. Je moje zdravje več vredn.

Precej podobno je bilo pri nas. Ko (če) je kdo odšel, so delo dali drugemu (včasih dvema). Imela sem zelo podobno situacijo. Enkrat me je psihično sesulo (živci so mi popustili -stara sem bila 59). Ostala sem tri tedne na bolniški, kasneje sem imela srečo zamenjat za malo manj odgovorno in količinsko manj obsežno delo.
Povej šefu, ali pa enostavno pojdi do zdravnika.

Super nasvet! Ker je res – na kratek rok se da marsikaj zdržat ali pomest pod preprogo in je enostavno narediti dober vtis. Še posebej na šefa, ki se na stvari ne spozna. In res bi lahko izpadlo, da ti pretiravaš.

Danes sem bila doma, a jutri…groza me je, ko vem, da me bodo čakali v službi, kdo bo naredil?
Najeda me slaba vest, vem, da sem bedasta totalno. Hvala vsem za vaša razmišljanja, predloge. Upam, da bom uspela izboriti nekaj prostih dni. Lp

Si kontaktirala zdravnika ali ne?

Jutri grem k dr.

Bravo za to odločitev! Naj bo to prva stopnička k tvoji novi samozavesti. Če se sama ne boš imela rada in se ne boš cenila, te tudi drugi ne bodo. Verjemi, da gre v tvojih letih zares in se vse skupaj lahko konča tragično.
Naj te ne skrbi firma, še manj šefica, ki ti je jasno dala vedeti, da se ji hebe zate. In za takšno izkoriščevalsko krulo, si ti pripravljena zakockati svoje zdravje?
Res je kritično, če imaš slabo vest, če te kakšen dan ni v službi. Verjemi mi, da ti tudi par dni počitka ne bi pomagalo. Ves čas boš premišljevala, kaj vse te bo čakalo ob vrnitvi in boš še bolj živčna.
Sicer pa si po 58. letu, če se ne motim, že zaščitena in te ne more vreči na cesto.

Da ne bi slucajno med bolnisko sla kaj v sluzbo, ker bos v prekrsku! Pravis da te boli kriz, to povej dr., pa da imas sedece delo in da nikakor ne mores sedeti sploh. Bi morala odobriti vsaj 2 tedna bolniske. Sicer pa so tezave s krizem pogosto psihosomatske. Mene je prvic zagrabilo ko se mi je dogajal mobing, bila sem skoraj 2m na bolniski. Nic nisem blefirala, imela sem tak krc v hrbtu, da nisrm mogla ne stati ne sedeti ne lezati. Do dr. sem sla s taksijem ker nisem mogla voziti. Sele po 1m je pocasi popustilo.

In kaj boš naredila čez en teden? Do penzije morš pregurat, kakorkoli obrneš.

ti moraš ODLOČNO za sebe poskrbeti, drugi ne bodo!
moji rakavi prijateljici je šef rekel, da bi lahko od ene do druge kemoterapije prišla delat, kaj bo doma … mislimmm!

Se bo vsaj malo spocila in odklopila. Sef bo pa mogoce (ali pa ne) dojel, da obstaja tudi bolniska in da mogoce bi pa lahko se koga zaposlil. Navsezadnje vec dela = vec biznisa = vec prihodkov, torej komot napraska se za eno placo. Ampak zakaj bi ce ni treba ne?


od kdaj je šef v računovodstvu pristojen za dajanje zdravstvenih nasvetov oz. kar diktatov?
Boš rekla šefli, da se opravičuješ,ampak boš za zdravstvene nasvete in napotke zdravljenja se pa pač obrnila na za to strokovno usposobljene osebe, ne nanjo. Njej si po tvoji dolžnosti sporočila bolniško odsotnost.

ti moraš ODLOČNO za sebe poskrbeti, drugi ne bodo!
moji rakavi prijateljici je šef rekel, da bi lahko od ene do druge kemoterapije prišla delat, kaj bo doma … mislimmm!
[/quote]

Pri nas je bilo isto. Pa se tako hinavsko so hoteli zapakirati, da je boljse, da pride delat, ker ce bo doma, bo samo razmisljala o svoji diagnozi.

New Report

Close