Najdi forum

Ali morda pretiravam ?

Pozdravljeni !

Ker se počutim ujeta v odnosu z partnerjem se obračam na tiste,kateri ste ali doživljate podobne situacije kot jaz. Skupaj sva dve leti in pol ,najina veza pa je podobna sostanovalcema .Priznam,da sem se čustveno precej oddaljila,ker sem uvidela in spregledala tisto kar bi že zdavnaj morala.,pa sem se raje zatekala v svet iluzije,da bo bolje ..Če naštejem samo nekaj lastnosti od verbalne agresije ,omalovaževanje vsega kar se ne sklada z njegovo predstavo ,zaničevanje samega sebe in drugih in še druge različne epizode,ki se vedno bolj kažejo navzven na različne načine.Včasih zna bit celo normalen ,čeprav je to malokrat .V preteklosti je imel daljšo vezo,ki je razpadla in se danes sploh ne čudim ,da je .Po drugi strani se sprašujem kako je lahko bivša tako dolgo zdržala v takem odnosu ,ko je bila prisotna še zloraba alkohola pri njem.Sedaj ga ne uživa več,predvsem iz zdravstvenih razlogov saj bi lahko tako početje ogrozilo njegovo življenje.Me pa skrbi nekaj drugega…Koliko vidim očitno ostaja v svojem bistvu enak,neglede na to,da je bil po razpadu tiste veze dobro leto sam .Mislim,da ni dorasel kvalitetnim partnerskim odnosom in to poskuša kompenzirat na različne druge načine npr.z raznimi občasnimi pokloni s katerimi očitno želi zabrisat sledi njegovega vedenja .Da ne omenim intime ,ki je v zadnjem letu le še bolj spomin ,1 krat na mesec in to je to.Brez nekih čustev ,vse traja še ne 5 min.in je konec .Vem,da veliko tega izvira iz primarne družine kjer so odnosi vse prej kot dobri.Sicer jih osebno ne poznam pa ne zato,ker bi bili daleč temveč ,ker tudi sam nima z njimi nobenega odnosa.Ne vem ,ampak imam občutek,da je v ozadju lahko tudi varanje ,čeprav ne ponočuje ali hodi okoli ,pa vendar je možno tudi to,da je v kontaktu z določenimi osebami na drug način kot so različne spletne strani.Odkar uporablja spletno banko ima telefon pod geslom pač zaradi varnostnih razlogov to se mi zdi še nekako razumljivo.Nikoli prej mu nisem brskala po telefonu,ker sem mu zaupala ampak zadnje čase se moje zaupanje zelo krha,bolj iz razloga njegovega nihanja razpoloženja,ki odstopa od neke normale.Ali je sila prijazen in si želi objemov,ali pa se vede nedostopno.Mede me tudi to,da večkrat objavi najine fotografije ,ki zame več niso merilo saj poznam ozadje najinega odnosa in mislim,da je to z namenom prikrit dejansko stanje z drugimi besedami ,pokazat ostalim,da je vse super in krasno .Zdaj ne vem ali jaz pretiravam ,ali pa je res to,da ima težave ,ki se imenujejo MOM ali NOM? Jaz sem se trudila na različne načine,da bi imela nek kvaliteten partnerski odnos ,ga poslušala se pogovarjala, ga razumela itd.pa to očitno ni rešitev.Da ne omenjam,ko nas je povabil ven na kosilo bili smo štirje ,ko zapusti mizo in se prisede k nekim znancem zunaj in klepeta z njimi pol ure,ok.mislim srečal jih je malo se pogovoriš in čas hitro mine .Pride nazaj k mizi ,pojemo hrano in evo ponovno gre ven k njim nas pa pusti kot,da smo prišli tja zaradi sebe a povabil nas je sam ,zadržal se je seveda še dalj časa ,dokler mi ni prekipelo to obnašanje in sem tudi sama šla ven do mize,kjer je sedel in ga vprašala ali je prišel na njegovo željo z nami ,ali bo do konca ostal tam z njimi ? Vsaj toliko je bil pri sebi,da se je ovedel da to početje ni bilo na mestu .Počasi izgubljam interes do njega,tudi čustveno sem se oddaljila.Predlagala sem partnersko terapijo,ki.jo je seveda zavrnil z odgovorom,da ga jaz ne razumem itd.Če pride do konflikta se raje drži kot,da se mu dogajajo krivice in ne prevzame svojega dela odgovornosti ampak se pogovarja kot,da se ni zgodilo nič takega ,to je nekaj mimogrede in gremo dalje.Zame je tako vedenje nesprejemljivo ,tako se vedejo otroci ,ne pa odrasli in zreli ljudje .

New Report

Close