Najdi forum

Ali je to pretirano ljubosumje ali kaj drugega

Stara sem 35 let. Pred dobrim letim sem spoznala moškega, s katerim sva se odlično ujela, vse dokler mu nisem povedala, da sem pred njim spala s 5 moškimi in da hodim k ginekologu in ne k ginekologinji. Od takrat poslušam, in tole zdaj traja že nekaj mesecev, kako lahko imam moškega za ginekologa. Da je to za njega samo stari slinasti perverzneš, ki prste tišči v mojo…., in znova in znova more podoživljat moj zadnji pregled in kaj vse mi je ginekolog tam delal. Da mu je to nagravžno, da mi je drugi ded tiščal prste in UZ…ne bom pisala, ampak vemo kam. Seveda enako za moške, s katerimi sem spala pred njim. Je šlo v navalu jeze tudi tako daleč, da sem bila zaradi tega “kur..” in da se mu gravza ob misli na to, koliko jih je bilo v meni. Pa sem bistveno olepšala. Ker on ni izbiral besed. Ni miru. Grozen psihični pritisk čutim, da se morem zagovarjat za to, kar je bilo preden sva se spoznala in da imam moškega za ginekologa in so trenutki, ko bi najraje končala, ker tega več ne zmorem. Nisem forum tip, ampak me včasih spravi tako daleč, da več ne vem ali je to še sploh normalno….

Ni pretirano, ampak BOLNO ljubosumje. Verjemi, da je ginekologu vseeno, kaj tam dol vidi, tako kot zobarju, koliko zob imas. Vazno, da svoje delo dobro opravlja.

 

Aja, pa ce si zacela pri 15 in jih do zdaj imela 5, je to v povprecju en fant na 4 leta, kar je… normalno? Tudi ce bi jih bilo vec, je normalno in tudi manj, se vedno normalno. Ne spostuje tebe in tvoje preteklosti. Jaz bi sla stran od njega cim prej.

Kako zdržiš ob takem tipu? Punca, začni se ceniti in odidi.

Pozdravljena Barbraina86. Na prvi žogo bi rekel, da ima tvoj partner očitno premalo informacij na tem področju, zato bi sam predlagal, da ga posedeš na kavč in pojasniš, da na področju ginekologije obstajajo tudi moški kot v lokalih kamor morda kdaj zaide tvoj partner ženske. Da si zadovoljna z delom svojega ginekologa, ki ti poleg znanja vliva tudi potrebno zaupanje. Kot tak vama bo zelo koristil morda kasneje pri nosečnosti. V kolikor je vedel pred vstopom v partnersko vezo s teboj, da nisi več nedolžna in si imela že prej partnerje morda kaže na njegovo slabo samopodobo ki sproža strah in negotovost. Vsekakor predlagam pogovor, pogovor in še enkrat pogovor.

Odgovor na objavo uporabnika
barbaraina86, 20.01.2022 ob 22:41

Stara sem 35 let. Pred dobrim letim sem spoznala moškega, s katerim sva se odlično ujela, vse dokler mu nisem povedala, da sem pred njim spala s 5 moškimi in da hodim k ginekologu in ne k ginekologinji. Od takrat poslušam, in tole zdaj traja že nekaj mesecev, kako lahko imam moškega za ginekologa. Da je to za njega samo stari slinasti perverzneš, ki prste tišči v mojo…., in znova in znova more podoživljat moj zadnji pregled in kaj vse mi je ginekolog tam delal. Da mu je to nagravžno, da mi je drugi ded tiščal prste in UZ…ne bom pisala, ampak vemo kam. Seveda enako za moške, s katerimi sem spala pred njim. Je šlo v navalu jeze tudi tako daleč, da sem bila zaradi tega “kur..” in da se mu gravza ob misli na to, koliko jih je bilo v meni. Pa sem bistveno olepšala. Ker on ni izbiral besed. Ni miru. Grozen psihični pritisk čutim, da se morem zagovarjat za to, kar je bilo preden sva se spoznala in da imam moškega za ginekologa in so trenutki, ko bi najraje končala, ker tega več ne zmorem. Nisem forum tip, ampak me včasih spravi tako daleč, da več ne vem ali je to še sploh normalno….

Reši se ga, ti bo bolje brez njega.

Upam, da se zavedas, da se je potrebno od take osebe cimprej odstranit. To se bo samo se stopnjevalo. S petimi si spala? To pomeni, da si zelo izbircna in da ne gres kar z vsakim, ne pa, da si k…a.
Samo nogiraj ga cim prej.

Odgovor na objavo uporabnika
phantom80, 22.01.2022 ob 09:51

Pozdravljena Barbraina86. Na prvi žogo bi rekel, da ima tvoj partner očitno premalo informacij na tem področju, zato bi sam predlagal, da ga posedeš na kavč in pojasniš, da na področju ginekologije obstajajo tudi moški kot v lokalih kamor morda kdaj zaide tvoj partner ženske. Da si zadovoljna z delom svojega ginekologa, ki ti poleg znanja vliva tudi potrebno zaupanje. Kot tak vama bo zelo koristil morda kasneje pri nosečnosti. V kolikor je vedel pred vstopom v partnersko vezo s teboj, da nisi več nedolžna in si imela že prej partnerje morda kaže na njegovo slabo samopodobo ki sproža strah in negotovost. Vsekakor predlagam pogovor, pogovor in še enkrat pogovor.

v takih primerih je pogovor najbolj bedasta stvar, ki jo lahko naredi, saj ji bo do konca opral glavo. Ženska v glavnem, danes spokaj, odidi in zablokiraj vse kontakte z njim. Do 34 si živela brez njega, tudi naslednjih 34 let boš .  To so bolni ljubosumneži in boh ne daj, da slučajno zanosiš z njim.

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno 14235, 06.03.2023 ob 14:28

v takih primerih je pogovor najbolj bedasta stvar, ki jo lahko naredi, saj ji bo do konca opral glavo. Ženska v glavnem, danes spokaj, odidi in zablokiraj vse kontakte z njim. Do 34 si živela brez njega, tudi naslednjih 34 let boš .  To so bolni ljubosumneži in boh ne daj, da slučajno zanosiš z njim.

Res Je, ne bodi naivna in mu razlagaj zakaj to in ono. Prekini, pa se takrat te ne bo pustil na miru. Sem bila v takšni vezi z istim.misljenjem kot ga ima avtorica, na koncu se ni vredu končalo in mi bo za vedno žal da nisem prej koncala… vstran od ljubosumnezev ker takšni se ne spremenijo. Vem da je lahko napisati pojdi vstran, ne verjemi mu, ampak razmišljaj da ni edini moški na svetu, bolje da si sama kot pa imaš opravka s takšnim. Pišem iz lastne izkušnje, samo cenit se moreš zacet da takšnih ne potrebuješ v življenju ki te tako omejujejo.

Prvo, kar moraš razumeti, je da nisi ti problem, tudi ne “tvoja preteklost”. Ampak je on sam sebi problem.

Je tako, da če imaš nekoga res rad, da si pač ne želiš predstavljati te osebe s komerkoli drugim, to je pač neka vrsta misli, ki ji žal ne moremo ubežati, vendar nobeden normalen ne dovoli, da ga vodi. Če z nekom prideš skupaj pri teh letih logično devica ne moreš biti.

Delno razumem potencialni pomislek, če bi se ti predstavljala kot “konzervativna”, potem pa bi se izkazalo, da je bila številka partnerjev recimo 30, na to tudi jaz osebno nebi nikdar pristal, ampak zaradi strahu pred spolnimi boleznimi ter čisto neke psihološke lastnosti, ki mi pač ni všeč. Oziroma takšni osebi nebi mogel zaupati in bi rekel bye-bye. Ampak to je pač moja zadeva.

Edino, kar ti lahko rečem na podlagi tega ker sem moški in sem videl marsikaj, je, da:

– je zelo verjetno, da je tale primerek imel mogoče 1,2 punci in ga žre ta del, pa še to je vprašanje, da ni bil slučajno devičnik?

– ima nizko samopodobo ter potrebo po kontroli, v praksi to pomeni, da te želi zlomiti, oziroma si želi, da imaš ti slabšo samopodobo od njega

– tistega dela z ginekologom ne razumem, oziroma sem kaj takšnega slišal prvič v življenju, wtf je edino, kar lahko rečem

Skratka samo stran od njega, pa še tukaj mislim, da se ga ne boš znebila kar tako. Imej kakšnega moškega sorodnika na “stand by” in če karkoli proba, da potem ta sorodnik ipd. “uredi zadeve” z njim.

Mi je žal, da si našla poden od podna, so v redu moški zunaj, med njimi je tudi tisti, ki čaka tebe(ampak tega še ne ve). Samo ne izgubi upanja.

New Report

Close