Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Skrinjica idej! Ali je res, da če daš al. folijo v pomivalec, ta vleče rjo nase?

Ali je res, da če daš al. folijo v pomivalec, ta vleče rjo nase?

Ena kolegica da v pomivalec aluminijasto folijo (približno za eno pest) in jo da v košarico za pribor. Folija naj bi nase vlekla rjo in s tem preprečila, da kovinska posoda ne bi zarjavela. Je to res?

Meni v pomivalcu še nič ni zarjavelo, čeprav ne uporabljam Al folije.

Nič ne vleče nase, ampak sama rjavi.
Mislim, kakšne ideje imajo nekateri :))))))

Rja je železov oksid. Aluminij ne more rjaveti.

Posode, ki rjavijo naj se ne bi prale v pomivalcu. Imam eno železno ponev in je gor napisano, da se lahko pere samo ročno in potem takoj zaščiti z oljem.
Če jo pereš v pomivalcu in jo pustiš npr. čez noč, potem verjetno zarjavi ja.

Pred kratkim sm nekje prebrala da če daš alufolijo (jo zmečkaš v žogico) v pralni stroj, da je perilo bolj mekhko ali nekaj podobnega. če najdem link, ga bom objavila.

http://ambient.zurnal24.si/sedem-genialnih-nacinov-za-uporabo-aluminijeve-folije-clanek-260083


tudi aluminij oksidira

rubini in safirji so oblika aluminijeve rje 🙂
mogoče pa daje alufolijo v pomivalca zato, da bi pol ven rubine dobivala…

Probaj 🙂

A veš, da meni tud ne! 🙂

No, malo razuma…

Rja je Fe2O3 oz. Zelezov III oksid, torej se lahko tvori le ob prisotnosti zeleza. Na zeleznih povrsinah, ki so neustrezno obdelane prihaja do oksidacije zeleza v fe3+ oz.nastanka fe2O3, ki je rja. Torej aluminij ne more vezati necesa, kar se dogaja na zeleznih povrsinah…vezava rje ni mogoca.

Sicer pa tudi aluminij oksidira, vendar pocasneje in ne tvori rje.

Ne bo držalo!!!! Jaz jo že leta dajem tudi v pralni stroj

New Report

Close