Najdi forum

Ali je potreben zdravljenja?

Pozdravljeni,
Že večkrat sem iskala pomoč v zvezi s soprogom,ki je star 55 let in mislim,da ni več sposoben opravljati svojega dela.Napak in narobe poslovnih potez(izguba) ,ki jih dela,jih je preveč,če ga opomnem,pravi,da ga non stop samo grajam.Če mu nič ne rečem,naredi še več narobe.Nemogoče mi je opisati vseh situacij,ki jih je zagrešil tudi v mojo in skupno škodo(privatno firmo imava),da več ne vem,kaj in kako naj mu pomagam.Zadnje čase oziroma že kar nekaj časa,je postal”gradi-ruši”,človek,ki bi mu jaz rekla prej deloholik,kot lenoba,a kaj ko dela in dela,sili tudi mene v to(že leta nisva bila na dopustu) in ker ne premisli posledic …se mu vse skupaj zruši.To se dogaja kar naprej,dela samo zato, da dela.Naredi napake,pol pa “ajajaj” pomagajte mi! Sin,ki dela z nami za svoj račun(on preudarno dela in ni izgub) se tudi z njim ne strinja,ker pa ima že svojo družino,misli bolj nase,se ga najini problemi ne tičejo.Včasih se sporečeta,ker pa mož vidi da mu tudi sin ne da prav,se odpravi stran.Zatiska si oči pred problemi.
Sama tudi nisem več tako mlada in ne folgam,ga več.Najema raznorazne leasinge-kredite,ko ga opomnem mi reče “bomo že”.Hoče lagodno živeti,od mene zahteva nemogoče,ponoči ne spim,ker si belim glavo,kako kom kaj poplačala.Pritiski so preveliki.On pa zahteva.
Delava skupaj,stanovanje imava skupno,kam naj grem pri 50 letih?
Zadnje čase tudi prekomerno spi,po 10-12 ur,pa če ga vprašam,pravi,da je bolan.
Pred letom in pol je jemal prozak,ker je preveč norel.Boljše mu je bilo,sedaj ga pa že 6 mesecev ne jemlje.
Pušča torbo v avtu,tako,da se vidijo skozi šipo vse kred. kartice,pušča hrano
na mizici,(kovinsko škatlico od paštete),da se pes poreže,pušča torbo z opremo za trening v avtu cel teden,da splesni,Pomiva pasjo posodo z mojo gobo za prhanje,banalne stvari,ki jih moram popravljati za njim.Ne dovoli si,da mu karkoli
rečem,-znori.Mislim,da je potreben zdravljenja,povejte mi,kaj naj z njim?
LP Sonja

Spoštovana Sonja, č ste nam s svojim pismom hoteli prikazati možev pešajoči spomin, pomanjkanje koncentracije in razmišljenost, bo to držalo.Lahko da se pripravlja polabšanje razsodnosti,svetujem obisk pri psihiatru (tistemu, ki mu je predpisoval Prozac), ker bo ta najbolje ocenil spremembe.

New Report

Close