Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija Ali je avtizem povezan s SKU in fibromialgijo

Ali je avtizem povezan s SKU in fibromialgijo

Ali je avtizem povezan s SKU in fibromialgijo?

http://www.endfatigue.com/health_articles_c/Cfs_fm-treating_autism_and_cfs_fibromyalgia_with_acetyl-l-carnitine.html

Breda

Gotovo je nekaj na tem. Moj sin ima avtizem in jaz sem zaradi tega kronično utrujen… (malo za hec)
Ampak resno – nekaj je na tem. Avtizma kljub velikemu interesu in obilici vloženega denarja niso uspeli zriniti na področje genetike – po novem naj bi vsak avtist imel neko svojo specifično “gensko motnjo” (katastrofa!), raziskovalci pa bi še kar raziskovali gene, namesto da bi se usmerili na okoljske dejavnike, ki stresno vplivajo na otroka že pred in po rojstvu.
Tudi pri avtizmu lahko laboratorijsko dokažemo vplive oksidativnega stresa – sumi se težke kovine, kandido, pretirano uporabo antibiotikov in paracetamola… Tudi vprašanje vpliva cepiv ni še ustrezno odgovorjeno…
Nenazadnje pa avtizem deli precej podobno usodo tudi na področju terapij – bolj kot ne je vsak prepuščen samemu sebi (sam svoj zdravnik). Večinoma starši na svoje stroške naročajo laboratorijske preiskave v tujini in potem alternativno zdravijo svoje otroke. Tudi za L-karnitin boste težko našli zdravnika, ki bi bil pripravljen napisati recept, saj za avtizem ni zdravila…

New Report

Close