Najdi forum

Ali imam kaj pravic?

Pozdravljeni!
Zivim v druzini, kjer je mati samohranilka, jaz studentka, brat star 30 let, trenutno redno zaposlen. Oce je umrl, ko sem bila jaz stara 2 leti. Z bratom se ze od malega ne razumeva. Kadar sva drug drugemu kaj povedala, sva se samo kregala. Zanj sem bila ze tudi prasica, pa da bi me najraje spekel… Prislo je celo tako dalec, da sva se z bratom zasovrazila in skoraj dve leti nisva spregovorila niti besede, razen ce je bilo res nujno, kajti pred dvema letoma je udaril mojega fanta in je slo na visje sodisce, tako da je sovrastvo obojestransko. Udaril je ze tudi svojo punco.
Zivimo v 2,5 sobnem stanovanju. Z mamo spiva v spalnici, polovicno sobico ima zase, s punco pa spita v dnevni in on odloca, kdaj se gleda TV. Pred dvema dnevoma sem izvedela, da je njegova punca noseca in da namerava prevzeti spalnico, kjer sva midve z mamo in bi tam zivel s punco in prihajajocim otrokom. Dve druzini v tako malem stanovanju, jaz kot studentka… Mami je seveda bila za, ko so se to dogovarjalu. Jaz zal nisem bila prisotna. Ko sva se z materjo nato pogovorili, je pac rekla, da nima kamna namesto srca, da bi ga nagnala iz stanovanja, da se bo ze uredilo, itd….dejansko si zatiska oci, na mene pa popolnoma pozabila, da sem tudi jaz prisotna v tej druzini in da bi tudi jaz morala imeti kaj besede pri tem.
Ali imam jaz kaj pravic pri tej zadevi, ali lahko jaz kaj ukrenem, kajti iz strani mame ne bo nic, v taksnem pa tudi ne bom mogla ziveti in tudi ponizevanja in izkoriscanja iz bratove strani imam dovolj.
Hvala za odgovor.

New Report

Close