Najdi forum

ne nimamo

Ja, pa IMATE. Samo ne kažete jih na tak način kot me ženske.
Kot fantke so vas mamice vzgajale, da ne smete jokati in pokazati čustev, ker to počnejo deklice. Napačna vzgoja. Jaz imam prav rada moške in fante, ki so čustveni in znajo jokati. Na moč rada…

Andi

ja, imamo jih. Celo v tolikšnem preobilju, da vrejo iz nas…ko jo vidim, mi roke in srce poletijo k njej…moram se je dotakniti, začutiti njeno kožo, vonj, dih. Preprosto moram. Nor nanjo z dušo, srcem in telesom. V teh 17 letih je bilo precej stvari, ki sva jih morala zgladiti, a nikoli ni bilo dvoma, da zmoreva. In še kar se v družbi najine dlani najdejo same od sebe. In še kar je precej noči, ki jih ne prespiva. Kakšno od njih celo preklepetava 😉

Pozdravljeni.

Zanim naslov posta. Zaniviva vprašanja. Skoraj vse odgovore vam bo dala knjiga “Česar vam mati ni mogla povedati, oče pa ni vedel” (John Gray), primerna je tudi knjiga “Moški so drugačni, ženske tudi (John Gray). Tudi sam sem tuhtal, kaj je narobe z menoj oziroma zdaj že z bivšo polovico. To knjigo bi predlagal kot obvezno branje v preden se ljudje poročimo

Lp Zoksonster.

Lepo!!!!!

Moja knjiga pa je POTOVANJE SRCA – John Welwood.
Poskusite!

Moški. Zakomplicirana bitja. Ena vas imenuje kar “opičjaki”. Še dobro, da ste si različni, drugače bi bil na svetu en sam živ dolgčas.
Moj zadnji primerek je bil sebičen prevarat. Najraje od vsega je varal. Brez čustev. Oplojevalec, bi napisal dr. Rugel, jaz pa nevrotična baba, ki je bila in je vsega kriva.
Zanimivo. Potem je sam dr. Rugelj nevrotičen oplojevalec, ker je že v četrto poročen. Se pravi, da mu trikrat ni uspelo najti dovolj pohlevne putke, ki bi ga prenašala. Premore sam kar obilico samozavesti, da takole piše in samo provocira. Mi smo pa norčki, ker se mu pustimo sprovocirati. Po njegovem mnenju moški sploh ne sme gojiti ne vem kakšnih čustev, ker potem začne piti ali se kako drugače drogirati. Vstati mora ob pol štirih zjutraj, jit laufat vsaj za dve uri, da zgubi vsa čustva in spolno moč, hoditi mora v službo in imeti ob sebi neenakopravno putko, ki ga seveda pidena. Tako, brez čustev. Pohota je zanj greh, pomeni slaliče in lulčke. Moški, zakaj se ne uprete njegovi logiki? Meni se zdi sprevžena in do konca provokativna. Zakaj mu nihče od vas ne pove, da je kot moški prav beden? Mu moramo samo ženske to govort. Me, ki nas pljuva in zaničuje, da smo vsega krive. No, moški. Kje so čustva in vaša logika?

Andi

Ja, bi ga imela. Z nekom, ki je z mano v resnem odnosu. Ki si želi z menoj ustvariti prihodnost. Da si bom s seksom kupila prihodnost z njim oz. ga obdržala? Ne, hvala, če ne vidi v meni tudi drugih kvalitet, potem ni človek zame. Preprosto.

Vsi, moški in ženske, ki imamo pri sebi razčiščene pojme, se nam niti slučajno ne ljubi nazaj pljuvat niti po dr. Ruglju niti po številnih iskalcih kvalitete življenja. Saj je vsakdo na poti spoznanja, tu ni kaj oporekat.

Z zadnjim stavkom se zelo strinjam. Kljub vsemu pa celotno pisanje izpade kot nekakšen daj-dam. In tudi med “imaš” in “bi imela” je precejšnja razlika, poudarek na “bi” pa ponavadi ostane tudi takrat, ko dobiš točno takega kot si ga želiš. No, ampak ljudje in še posebej moški nismo nikoli idealni, kvečjemu boljši ali manjši približki, zato je tisti “bi” zelo velikokrat vedno večji.

Zakaj pa ti ne poveš g. Ruglju to kar si o njem misliš? Zakaj to na druge prelagaš? Konec koncev ima tu v bližni svoj forum pa si daj duška.

O, tega do sedaj nisem vedel. 🙂

dr. Ruglu sem enkrat napisala osebno pismo, pa mi še odgovoril ni. Enkrat je kometiral na tv-ju, da so otroci samohranilk potencialni lopovi in kurbe ali pa danksi. Sem mu jih krepko napela. Psihopat. Izjeme potrjujejo pravilo. Poznam veliko samohranilk in samohranilcev, katerih otroci so celo boljši v šolah in fakultetah. Pa niso nobene kurbe in drogeraši. dr. Ruglu ni pomoči. On provocira dokler lahko. V Sloveniji ga žal nihče ne more ustaviti. Tina k.: Bom tvoje pisarije vzela v zakup, ker ne vem ali bereš vse ali ne.

Zelo zanimivo in ja, tudi jaz tako mislim. In ti drži. Moški hoče biti v zvezi, istčasno pa svoboden.. Vsako partnerstvo ima nekaj odrekanja in prilagajanja. Vsako. Moški pa tega ne razumejo ali nočejo .
lp

Ob vsem je zanimivo zgolj to, kako vam uspe oživljati deset let stare teme in pričakovati, da se bo prebijalo čez nakaj strani pisarij zato, ker pravite: “ja, tudi jaz tako mislim. In ti drži.”

Ljudje, ki so tu odgovarjali, ne berejo več, kaj imate povedati.


Tudi moški imajo čustva. Obstaja pa tako kot pri ženskah tudi pri moških cel spekter različnih značajev. Zagotovo obstajajo primeri, ki jih omenjate na moški strani. Vendar pa obstajajo tudi na ženski strani.

Nisem še naletel na primer partnerjev, kjer bi bila težava izrazito samo pri enemu partnerju.

Imate pa prav, ko pišete o odrekanju in prilagajanju.

******************** Boštjan Topovšek, Core Energetics telesni psihoterapevt, Mojster Coach Nevrolingvističnega programiranja e-pošta: [email protected] splet: [url]http://humanu.center[/url] lokacija: Ljubljana, Tabor

Zivjo.

Menim, da je to, da na zacetku zasipa z ljubeznijo in pozornostjo potem pa zgine za nekaj casa ali pa se oddalji in gre toplo hladne igrice dejansko love bombing. To je tehnika manipulatorjev, ki z tem da ti govorijo kar zelis slisat le za to, da dosezejo svoj cilj.
To so moski, ki nimajo resnih namenov in dajo potem ravno toliko, da te obdrzijo. Bolj, ko se dejanja in besede ne skladajo vecja je moznost, da gre za manipulacije oziroma za narcisa.

Potem, ko ti nekdo da veliko in potem se umakne kot, da vzame- to je kot sem rekla love bombing in tukaj je zelo “dobra” prilika, da zenska postane odvisna od odnosa. Potem pa gre lahko tako dalec, da caka in prosi za nekaj malo casa kot kuzek, dobi pa vse manj..

To so toplo hladne igrice in zenska zapade tako v zacaran krog.

v koliko to opazis ti svetujem, da letis stran kakor hitro lahko, ker na koncu si ti izcrpana in nikoli ne bo boljse ampak vse slabse. Toplo hladne igrice so navadna manipulacija.

V kolikor moski nima casa, veliko dela.. Mogoce je res tako ampak vse je stvar prioritet.

Vsi imamo 24h na dan in razpolagamo z svojim casom. Razlika pa je kako razpolagamo- kaj nam je propriteta.

V kolikor moski na daljsi rok nima casa ali pa si vzame cas samo takrat, ko njemu odgovarja- to pove samo eno boleco resnico- nisi ku prioriteta.

Zal bi rajse rekla kaj bolj vspodbudnega ampak tak odnos zal to sporoca.

Tukaj je tudi na tebi, da pogledas kaj so tvoje meje in standardi- kaj dovolis in cez kaj res ne gres.

Takrat, ko vse to upostevas in take rdece alarme takoj opazis in se taksnemu moskmu izognes, je vecja verjetnost, da slej ko prej najdes moskega, ki mu bos prioriteta in bos z njim srecna.

Odnosi so za to, da smo 80-90 procentov srecni ne pa, da smo nesrecni.

lp

New Report

Close