Najdi forum

Pred dobrimi 10dnemi sva se prvič dobila na kavi, prej sva se še kakšnih 10dni dopisovala. Že ob prvem srečanju me je zelo očaral, je zabaven, privlačen, urejen, skratka všeč mi je. Do sedaj sva šla na štiri zmenke, zelo se je potrudil predvsem nazadnje ko si je vzel skoraj celo nedeljo zame…peljal me je v escape room, na kosilo in potem še na sladico. Bila sva skoraj cel dan skupaj, imela sem se zelo lepo z njim. Veliko se pogovarjava kam vse bi še lahko šla, želel me je peljat na kakšno tekmo, dela načrte da bi me naučil smučati ipd. Govori da mu je samo do resne zveze in da sem mu všeč. Čisto sem bila že navdušena, da sem končno spoznala enega resnega. Včeraj sva bila v kinu in na koncu me je malo šokiral. Več od poljuba ob slovesu še nisva imela (niti francoza), potem pa me je včeraj šokiral s predlogom. V soboto ima njegov kolega praznovanje in je rekel če bi šla z njim potem pa bi pri njem prespala, potem pa bi v nedeljo šla nekam na izlet. To me je šokiralo, ker se mi zdi hitro. Začela sem razmišljati, če se mu gre slučajno le za seks in nič resnega. Seveda je jasno zakaj hoče da pri njem prespim. Zdi se mi zelo hitro, da bi že po 14-dneh poznanstva prespala pri njem. Kaj vi menite glede na napisano, ali je to lahko znak da želi samo seks in nič resnega? Oba sva okrog 30 in meni res ni do avantur, ker si želim nekaj resnega, zato ne želim izgubljati časa. Kako hitro ste pa vi prespali pri moškem? Koliko časa ste se poznali preden ste seksali? Kako naj ugotovim ali ima resen namen, ali sem mu res všeč?

Minimum 4 mesece. Svoje misli in čustva mu poveš iskreno. Njegov odziv pa bo odgovor na to, kakšne namene ima s tabo. Je radoveden, sočuten, empatičen, razumevajoč? Ali pa je sovražen, ponižujoč, pasivno agresiven itd.

a veste kva je meni pri ženskah najbolj smešno? de ko jo tip pusti zna ona povedat samo to kako sta se ‘skupaj smejala’. večje gluposti ne bi mogle napisat. zakaj? ker, tud jz se smejem v družbi ljudi k jih poznam.

pa ‘zabaven tip’. ja normalno, seveda si ne bo nekdo k je zmaj v človeški obliki iskal ženske, se razume.

pri meni to ne igra nobene vloge. nasmeh k ga majo tipi je psihološke narave torej spontan. nikakor pa ni smeh to kar ženske pogosto mislijo, de jih tip nasmeji. ni res.  to nima veze s tem ko nekdo pove kakšno smešnico pa se vsa družba reži. deleč od tega.

tudi sama odkar se ukvarjam s svojo samopodobo, sem delala na nasmehih. veliko cajta sem rabila de sem dojela za kaj gre pri tem. na začetku sem se režala vsemu v javnosti: psu, mačku, stari mami, starmu fotru, skratka ljudem k jih sploh nisem poznala. rezultat? izpadla sem kot en butec ljudje so vedli de moj nasmeh ni bil psihološke narave ampak je bil prisiljen ( kar se pogosto zgodi pri ljudeh pa se tega niti ne zavedajo), in nič drugega kot to.  potem sem s tem nehala, na srečo sem vidla kje je bil problem. in rezultat? odličen je. v javnosti se ne smejem več kr tko samo deb bla videt simpatična na pogled ampak se držim normalno.  normalno.  in to je naravno. če se pa nasmejem ( na čemer še delam) je to nasmeh izključno psihološke narave, spontan,  ne pa neko prisiljeno smejčkanje kr tko v 3 dni.

in še nekaj:  ljudje se ne nasmejejo v življenju nikoli ker se vedno s čim obremenjujejo v psihološkem smislu. to je problem njihove osebnosti.

na podlagi nasmeha se vidi kdo ma izdelano osebnost in kdo ne.

najhujši je nasmeh ko se režiš kakšni smešnici. sej jz tud to počnem. treba pa je vedet de je to nekaj popolnoma drugega kot pa nasmeh psihološke narave.

jz sem nasmeh psihološke narave dojela ravno ko sem začela delat na svoji problematiki nasmeha in ko sem nasmeh podarila punci na blagajni v štacuni mi je ona vrnila nasmeh. takrat sem razumela njen nasmeh. bil je psihološke narave in ne zato ker bi ji kdo povedal kakšno smešnico.

in to ko ženske tip pusti in ko one rečejo ‘ sem se režala ko sem bla z njim’ je verjetno tisto njihovo smejčkanje v družbi pomenlo de ji je tip povedal kakšen štos ona se je pol narežala in mislila de ji je to reševalo razmerje. ne, ni, zato ker njen nasmeh ni bil psihološke narave.  pri tipu tudi ne, de se razumemo.

človek k ma izdelano samopodobo se nasmeje spontano.  in to je vsa umetnost.

 

Ta generacija je totalno skrenila s poti. Kaj pa če bi poskusila ga predstavit družini in prijateljem? Kaj pa če bi poskusila uporabiti druge ljudi kot indikator? 30 je zelo staro v današnji družbi. To je lahko človek z družino iz prej, kariero, hišo, prepotoval svet. Vprašati prava vprašanja kdo on sploh je? Sama to rešuješ vsa obupana. Povabi ga domov delat drva k tvojim tastarim pa bomo videli. Pri 30 ne znaš človeka oceniti in živiš v iluzijah. Samo izleti in dopusti. A ti ni to sumljivo? Kaj je dopust, escape room, sladica in podobno če ne uživanje? On bi užival. On uživa. On bi pač v soboto tvojo češpljico. Kaj pa si mislila da bo? Držal do poroke? Na kaksni osnovi? Potem niti tortice ne bi bilo že v prvi fazi. On ni kmet. On te ni povabil delati domov po službi svoj hobi biznis. On te ni povabil v gozd delat drva ali k njegovi sestri na obisk. Kako je to lahko resen tip? A gradi hišo? Ima parcelo? Avto? Ti meni o tortici in kino predstavi. Dragica. To smo počeli pri 13 letih pa tam do 17. Potem se je pa naredila čistka. Sedaj pa jok ker ti je ponudil da se prodaješ za tortico in si žalostna ker čutiš da si vredna več. Kaj pa dragica če bi ti nadela lepo pražnjo obleko in šla v nedeljo v kakšno cerkvico? Skupaj z staro mamo ali fotrom dokler so živi. Tam bo tapravi zate. Upiraj se dalje ampak sama vidiš, sama sprašuješ po forumu. Zdaj ti pa moj odgovor ni všeč? Pa pojdi s tem Slaščičarjem. Odrasla ženska si lahko tortico kupi tudi sama.

Internacionalni človek tu. Dober do žensk. Posebej svoje.

Pa kakšno e to razmišljanje? Ti bi si rada zagotovila razmerje in resno vezo in nič kaj dosti dala od sebe? Sam kot moški rahlo starejši od tebe, priskrbljen in z opcijami, ti lahko povem da pri meni to ne pali. Daješ občutek kot da si ti nekaj za moškega naredila in, da mora on ne vem kaj vse nareiti in v vsem ustrezati, da boš tudi za seks in intimo. Kot laični strokovnjak medčloveške dinamike t povem, da življenje de leuje tako. Vidim, da se je do sedaj on ful potrudil. Deje tempo, animira…ti pa si samo poleg. PaPa dej uživi se v njegovo kožo. Kaj splo on ima od tebe? In mogoče tudi ko boš končno popustila in se sprostila in bo prišlo do sexa, ni nujno, da to pelje v vezo. Mogoče se seksualno ne bosta najbolj poklopila. In če se tu ne poklopiš, so vse tvoje kljukice brezpredmetne. Saj veza = sex + še neke določene zadeve, ki si jih deliš. Vključno z ljubeznijo.  Če daš sex ven iz enačbe dobiš lahko dobro prijateljstvo.

 

Kako po mojem prideš do veze? Enostavno..Neko ti je všeč in ti njemu. Hočeš biti ob njem. Čim bčižje in čim več. Ko si v takm stanju hočeš seksati s to osebo, saj si tako čustveno in fizično najbližje..Hočeš še njega in on teba v vseh smislih. Večkratne ponovitve tega v neem časovnem obdobju z uskljenimi tudi nekimi življenjski cilji te lahko pripelje tudi do vee s te človekom. Ni pa nujno.

Nikakor pa ne moreš o neki vezi govoriti in razmišljati še pred seksom. S tem daješ samo pritisk na nasprotni spol, kar ubija privlačnost. Dejaš občutek kot da ti je nekaj dolžen (vezo). V bistvu pa po tvojem opisu on do sedaj veliko daje. Ti pa skoraj nič. Ampak hočeš zagotovilo za več, hočeš varnost…Ne gre to tako. To so manipulacije. Jajprej se izpostavi, če ti je všeč. In on tebi…Tu zaigrajo hormoni itd…in pri tem bosta v popolnoma drugačni dinamiki in čustvenem stanju kot sedaj. Zato sedaj tega ne moreš komentirati.

 

Zaključek:

Seks ni zagotovilo za vezo. Je pa seks osnovni pogoj, da do veze lahko sploh pride. Isto kot krompir ni zagotovilo za dobro musako ali dobro kosilo. Je pa osnovni pogooj, da lahko musako sploh začneš delati in jo enkrat celo narediš.

Tetke bi tradicionalne vrednote in bonbončki, plačale bi pa na modern način. Ne bo šlo.

Tradicija je tradcijia; poroka, otroček, seks spredi zadi z enim tipom in on plača hišo. Ata da doto. On kupi prstan. Ona speče štrudelj.

Modernizem je modernizem. Ona malo tako, malo tako. Malo zasluži, malo da ata, malo pri mamici. Štrudelj naroči na Wolt in plača 20eur plus napitnino delavcu. Rabljena pri 30, za sabo 15 let seggsa. Če jo pelješ v Ljubljano se zna zgodit da jo gdo pozna. Zna se zgodit da on malo gre za vikend na kakšno mlajšo. Skupaj shajata, nekako sta par ampak z nekimi kompromisi. Prstan je iz Pandore za 20 evrov in drug drugemu se ne vmešavata v kariero. Otroček je ali pa ne, ali pa After pill ali kontra pill, lahko tudi sirota iz Afrike. Kužek ima dražji plašček kot on letne gume na avtu. Za rojstni dan mu kupi štumfe in mu reče da jo boli glava in naj se sam zadovolji v štumpf. Nekaj kar ni lazanja ampak niti ni musaka ali francesinja.  Pač en moderni zmazek od veze.

Kaj bi vi radi zdej?

New Report

Close