Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Izgorelost Ali delodajalec ve zakaj si na bolniški

Ali delodajalec ve zakaj si na bolniški

Pozdravljeni,

 

zaradi izgorelosti, ki mi jo je diagnosticirala psihiatrinja sem na bolniški – teče prvih 30 dni in še čakam na odločbo s strani komisije ZZZS o podaljšanju. Delodajalcu sem sporočila, da sem na bolniški zaradi bolezni in da čakam na odgovor komisije koliko časa bom odsotna. Bili so podporni in me sicer niso nič spraševali zakaj/kaj imam…

Zanima me ali delodajalec ve zakaj bom na bolniški (vzrok izgorelost) – dobi kakšno obrazložitev od komisije? Sem sicer kar precej v stiski in se obremenjujem še s tem.

Sicer nadaljujem s psihoterapijo in spreminjanjem vzorcev, vendar pa se mi zdi nesmisleno, da bi to razlagala mojemu delodajalcu in se nato po vrnitvi na delo obremenjevala še z zlobnimi jeziki sodelavcev – ja saj vem – kaj se sploh obremenjujem kaj mislijo drugi, vendar nas je verjetno veliko, ki se ali pa ste se soočali z isto problematiko.

 

Hvala vam za odgovore.

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Spoštovani,

sam ne poznam podrobno pravno formalnih postopkov po katerih sprašujete. Vem pa na splošno, da delodajalec nima v nobeni točki pravice do informacije, zaradi katere zdravstvene težave ste na bolniškem staležu. To spada v strogo varovano polje vaše zasebnosti. Tako je in, ko delodajalec prejme obvestilo osebnega zdravnika in komisije ZZZS. Delodajalec ne prejme odločbe z vsemi podatki kot vi. Dobi smo obvestilo o odobrenem bolniškem staležu.

Na tej povezavi je diplomsko delo, ki podrobneje odgovarja na podobna vprašanje: http://dk.fdv.uni-lj.si/diplomska_dela_1/pdfs/mb11_jakljic-miriam.pdf

Nasploh je dobro, da oseba zna dobro ločiti med svojo zasebnostjo in javnostjo. Znotraj zasebnosti veljajo bistveno drugačna pravila (dobronamernost, iskrenost, zaupanje, sočutje, sprejemanje …) kot pa v javnosti. Služba spada v polje javnosti zato je ustrezno, da ne delite ničesar, pri čemer imate pomisleke.

Bi pa bilo lahko zanimivo vprašanje od kje stiska in obremenjevanje s to dilemo. Pogosto namreč osebe z izgorelostjo same pri sebi težko sprejmejo to stanje. Pač kot vsako drugo zdravstveno težavo. Pogosto jim je težko priznati nekaj, kar zahteva podporo psihiatra, z lahkoto pa povedo, da so si pri smučanju zlomili nogo. Ne vem, če se srečujete s tako vrsto dileme. V tem primeru je to seveda tema za pogovor s psihoterapevtom.

Lep pozdrav,

Uroš Drčić

 

 

*** mag. Uroš Drčić, transakcijski analitik - psihoterapevt *** m: 031 336 452 *** e: [email protected] url: revitacenter.si

New Report

Close