Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Alergija Alergija na sonce

Alergija na sonce

Tudi jaz mam alergijo na sonce, ki se mi ponavad pojav drugi dan sončenja ali pa kar takoj. Ne pomaga mi ne kalcij, ne tableti-antihistaminiki kot Claritine. Mogoče je blo mal bolš res z uporabo beta-carotene tabletk od Natural Wealtha. Sam tuki pa tud ne vem, če je preveč dobr take odmerke vitamina A jemat, ker sem brala, da tud škodi marsičemu.
Če gre pri injekcijah za Medrol, torej kortikosteroid oz. hormon nadledvične žleze, pa se res ne hecat. Jst sem ga mogla tud jemat za druge stvari in ga nebi nikol, če ne bi bilo nujno. Ma hude stranske učinke saj je hormon, ki zavira vnetja in s tem se ni za igrat, pa čeprav 1x na leto. Vem da je težko, sam to ni prava rešitev.

Lp

Zdravniki odsvetujejo preventivno dajanje injekcij. No, jaz injekcijo odsvetujem, ker sem jo lani dobila in je bilo veliko problemov. Ima zelo veliko stranskih učinkov!! meni so namreč popokale kapilare…alergijo sem kljub temu dobila.
Eucerin ali Avene kreme za sončenje+telfast tablete+kalcij in magnezih tablete, na sonce pa samo med 9,00 in 11,00 ter po 16,00 – pa alergije ne bo.
Lp, Tjaša

Medrol?? to ke kortikosteroid – vsebuje tudi hormone. Je eno od zdravil z največ stranskimi učinki….

Jaz sem že dobila injekcije Medrola in dobila še tablete Medrol. Rezultat je bil to, da so mi po nogah popokale kapilare, zvišal se mi je krvni pritisk, vsa sem se tresla, popokale so mi žilice v očeh…daleč od tega, da te zadeve ne bi imele stranskih učinkov!
Vsak naredi tako, kot hoče, ampak zame Medrol ne obstaja več.
Vem pa, da je alergija na sonce zelo težka stvar. Sama jo imam že 7 let…
Torej previdno z Medrolom.

No…jaz sem danes spet, po enem letu, šla po injekcijo Medrola. Pa sem še enkrta vprašala zdravnico, kako je točno s tem. In mi je rekla, da vse kar se pri 1 injekciji na leto lahko zgodi, je to, da se mi kaj zamrda pri menstruaciji, drugace pa ni straha. Sej pravim, do sedaj, sem dobila 3 injekcije (1x na leto), pa še nisem imela problemov, niti z menstruacijo. Spet mi je naštela stranske učinke, ki se lahko pojavijo, ampak šele po 3 injekcijah na leto.
Je pa verjetno odvisno od posameznika.

Lp

lep pozdrav
vse sem prebral, zanimivo, veliko izkušenj imate, največ ste ženskega spola tukaj, tudi moški imamo te sorte alergijo, samo izgleda da tega ne bere veliko moških.
Veliko pišete o raznih kremah, pa tabletkah, pa celo injekcijah, jest imam drugačne izkušnje, naj grem po vrsti z mojo zgodbo, imam jo za resnično, tako se z menoj dogaja, če bo katera od vas iemla pomisleke, ne morem pomagati.
Že pred leti sem srečal Abrahama, pa pred njim sem dobival vsako leto te znake alergije, ki jih tukaj opisujete, v mladih letih mi ni bilo nič, pa tudi nisem preveč krem uporabljal, enostavno sem potemnel na morju in sem bil lepo rjav. Z leti je to minilo, nekako pred 10 leti seje začelo. Bilo je tako hudo, se spomnim v Istri leta 1990 da enostavno nisem več prenašal, potem se je to vsako leto ponavljalo, čeprav sem vsak dopust čepel pod marelo in v majici, nikdar se nisem pokazal soncu, vseeno je alergija prišla vsako leto. 1995 sem bil pri zdravniku, zapisal mi je kalcijeve tablete pred odhodom na dopust, nič ni pomagalo.
Leto kasneje sem bil spet pri dohtarju, prašal me je kam grem na dopust, odgovoril sem da v Grčijo, menil je, da tam tega ne bom dobil. Res nisem dobil alergije, pa naslednje leto na istem mestu tudi ne, pa nadaljna leta na Rodosu, na Kreti, v Tunisu, pa na Rdečem morju povsod v teh krajih je sonca v izobilju, jaz pa brez alergije. Zakaj? Ne vem zakaj, kakor pa grem samo za 3 -4 dni na Jadran, pa se alergija pojavi, pa čeprav sem že porjavel.
Takšne so moje izkušnje, ne vem vzroka in ga tudi ne iščem, enostavno si dopust rezerviram izven Jadrana, pa še cenejši je, če človek nima kakšne camp-prikolice na Jadranu.
Tolko o moji alergiji, pa lep pozdrav vsem!

Tudi sama sem trpela za precej hudo alergijo na sonce. V 2 dneh potem ko sme prišla na morje sem po celem telsu dobila rdeče pikice in majhne mehurčke, ki so hudo srbeli. Poskusila sem s kalcijem, visokimi zaščitnimi faktorji, antialergiskimi tabletkami, raznimi olji in kremam pa tudi z Braunemonom pa vse skupaj ni nič pomagalo. Dokler nisem enkrat šla na morje za 3 mesece in sem ugotovila, da vsi alergijski znaki samo od sebe izginejo v cca 7-14 dneh.
V mnogih primerih alergije na sonce gre samo za reakcijo zaradi velike spremembe klime in dolžine časa izpostavljenosti soncu.
Zdaj si pomagam tako da grem že pred 10-dnevnim dopustom dvakrat ali trikrat po en dan na morje, uporabljam Vichy sončne kreme in tako kožo počasi pripravim na dopustniški šok. Ob tem že 10 let nisem imela več problemov z alergijo na sonce.

Sončnik – jaz sem bila na dopustu na Karibih, pa sem tudi tam dobila alergijo na sonce – morda imate vi alergijo na vodo ali kaj podobnega?

Lp, lili

Spoštovana bralaka!

Najprej priporočam pregled UVA in UVB teste na dermatološki kliniki, po tem pa se odloči kakšna zaščita za sonce.
Lep pozdrav.

New Report

Close