Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Dermatologija alergija na parfume – lov za alergenom

alergija na parfume – lov za alergenom

Spoštovani,

nimam hudih alergij, ki bi me pri običajnem življenju motile, pa vendar opažam, da sem alergična na določene dišave (deodoranti, parfumi). Tem se zato izogibam, pa vendar redko tudi katerega uporabim. Za zdaj mi je bila uganka, kateri deodorant bom prenesla brez srbečice in rdečine. Ob primerjavi dveh deodorantov pa sem ugotovila le to (verjetno vseh sestavin niti ne navedejo), da je v tistem, na katerega sem alergična, kot baktericid uporabljen triklozan. O njem sem se pozanimala na internetu in omrežni viri pravijo, da je alergična reakcija nanj silno redka, zato še vedno ne vem, ali je pravi krivec. Zanima me, ali poznate kakšno snov, ki bi bila bolj zloglasni alergen in bi se pojavljala v dišavah, da bi se ji lahko izognila? Alergična sem npr. na 8×4… Naj povem še to, da je bilo najhuje (pojavile so se mi večje rdeče lise, ki so tudi izstopile in zelo zelo me je srbelo), ko sem preizkusila White Diamonds (Elisabeth Taylor), ki sem ga dobila v dar – in ga zato tudi kmalu odvrgla… Nikakor pa ne morem ugotoviti, kaj se v tem parfumu skriva!

No, tudi brez dišav bom preživela, ampak nekatere mi vendarle ne povzročajo nobenih težav…

Spoštovana Irena!

T.i. kontaktno alergijo je mogoče dokazati s posebnimi alergološkimi testi, pri katerih se testirajo tudi snovi, za katere sumite, da vam povzročajo težave. Vendar se ti testi ne izvajajo kar na slepo, indicirani so le, če dermatolog ugotovi spremembe, ki kažejo na možnost kontaktne alergije. Pogosto si namreč pacienti diagnozo alergije postavijo kar sami, pri pregledu pa se nato izkaže, da sploh ne gre za alergijo in je treba iskati vzroke težav povsem drugje.

New Report

Close