Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Alergija na jajca

Alergija na jajca

Bruhanje in driska se je hvala bogu ustavila. Se mu pa danes pojavlja zopet koprinica, sicer čisto majhne pikice, ene par po nogici in malo po rokici. Pa mu zginejo, pa se čez kako uro zopet pojavi kakšna nova pikica na druge mestu :(. A to pomeni da je zopet pojedel kaj takega na kar je alergičen ali to še paše zraven prvih izbruhov? Glede na to da že dva dni nič ne je, ker ne more, mi je prav čudno vse skupaj. Vse kar je danes uspel pojesti je žemlja in kakšen leibniz keks, pa kakšno bobi palčko vmes pogloda. Od pijače pa pije hruškov sok z vodo. Je možno da je z vodo kaj narobe, ker je nisem prekuhala. Ker od urtike dalje, sem mu dajala skoz samo šipkov čaj.
Lep pozdrav
Katarina

Nekatere viroze povzročajo izbruh koprivnice. V tem primeru korpivnica ni povzročena s hrano, pijačo ali čimerkoli, kar štejemo za alergen. Pač pa je viroza tisti vzrok in ko bo minila viroza, bodo minile tudi urtike.
Poskušajte s čim bolj normalnim hranjenjem oz. Urtika III (ki omejuje samo znani alergen in dodatke).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Počasi se postavljamo na noge. Čeprav mene že resno skrbi ker že peti dan tako malo je. Vse kar mu hočem ponuditi je bljak. Če ga vprašam kaj bi jedel je pa to pica ali pa čokolada, čokolino, nutelo, stvari katerih mu pa zaradi diete ne upam dati (naredila sem mu nekakšno zelenjavno pico brez kečapa in salame, katero je celo en kos pojedel). Vse jedi na žlico že od daleč stran poriva. Poje kakšno pest prestic, polovico žemlje, in kakšen leibniz keks na dan. Pije dovolj, skoraj 1l na dan.
Sedaj pa je zbolel še mož, že cel dan leži ker mu je tako slabo. Ali se lahko sin ponovno okuži? Za higieno bomo čimbolj poskrbeli, se razkuževali. Se lahko okuži tudi na ta način, če sta sin in mož v pretesnem stiku (poljubčki, stiskanje, objemanje), ali se prenaša samo z rokami, ki so bile v stiku z iztrebki in niso dovolj razkužene?
Lep pozdrav
Katarina

Če gre za isti virus, potem se otrok ne more ponovno okužiti v tako kratkem času.
Sicer priporočamo dobro umivanje rok, če bo driska, pa tudi razkuževanje rok, kljuk, vodovodnih armatur.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close