Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Astma in druge pljučne bolezni Alergija deček 7 let

Alergija deček 7 let

Spoštovani,

sin je bil pri alergologu, ker ima stalno zamašen nos. Ima tudi povečano žrelnico.

Izvidi
PRICK test: pelod leske 3 mm, jelše 5 mm, trav 3 mm, trpotca 5 mm, pršica v prahu 2mm.

Zanima je ali je to močna ali blaga alergija in kako mu lahko pomagam.
Hvala in lp, Katja

Dober dan,
te številke niso prepričljive, da bi razložile stalno zamašen nos. Ali je sin kdaj prejemal v nos glukokortikoidni sprej?
LP
MK

Spoštovani,

hvala za hiter odgovor.

Sin diha na usta in je voden na ORL zaradi hipertrofije žrelnice. Tam občasno dobi Mommox, vendar je zdravnica opazila, da ima modrikasto sluznico v nosu in ga poslala k alergologu. Tam so ugotovili zgoraj omenjene alergije. Mommox mu pomaga, kadar ga jemlje, takoj ko neha pa se mi zdi, da se spet poslabša. Pa tudi čudno se mi zdi, da bi mu sedaj kar vedno dajala ta sprej, saj je kortikosteroid.

Naj še omenim, da se mu stanje poleti na morju izboljša.

Nos mu ispiram 2x dnevno s fiziološko raztopino, kupila sem mu medicinsko antialergijsko posteljnino.

Otrok je drugače živahen in dobro razpoložen, rad veliko teka, vendar mu gre na živce, ker ne mora dihat čez nos in se pri teku hitro utrudi…sedaj bomo po nasvetu alergologa spet poskusili z Mommoxom.

Hvala in lp, Katja

New Report

Close