Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina alergija?

alergija?

Pozdravljeni!

Približno devet let se mi ob vsakem mrazu oz.padcu temperature (ne glede na letni čas) po rokah in nogah pojavljajo izpuščaji podobno kot če se opečeš s koprivo, ki zelo srbijo.Srbenje poneha, ko se pregrejem ,na mestu izpuščaja pa ostanejo rdeče-vijolični madeži, ki izginejo šele po štirih do petih dneh.Zadnje dve leti se je celotna zadeva še poslabšala in so mi obenem začeli zatekati prsti na rokah tako močno, da rok skoraj ne morem premikati.Na podplatih pa imam občutek kot da se mi pod kožo naredijo bule, tako da tudi hodim s težavo. Tudi pod kožo na nogah se mi pojavijo bule velike za oreh .Včasih imam občutek kot da mi je koža po nogah ”premajhna” in se ob vsakem koraku zateguje, kar zelo boli.Zanima me ali je to res od prevelike občutljivosti na mraz ali obstaja kak drug vzrok za moje težave ?
Za odgovor se vam v naprej zahvaljujem.

Spoštovani!

Pri vas gre za tipičen primer alergije na spremembo toplo-hladno (Urticaria e frigore e calore). Bolezni ni moč ozdraviti, lahko pa omilite znake tako, da se dobro zaščitite pred mrazom in v mrzlem času jemljete tudi zdravila proti alergiji. Včasih pa je potrebno zdravljenje tudi pri dermatologu ali celo v bolnišnici.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close