Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Hormonske motnje aldactone

aldactone

Spoštovani!

Glede na to, da nimate PCOS in so hormonski testi normlani verjetno ne gre za androgeno alopecijo. V tem primeru terapije z Diane in/ali aldactonom ne priporočam.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

pozdravljeni…zanima me ali je mozno jemati hidrokortizon 10mg dnevno in aldactone tablete…slednje zarad pivecane pirascenosti..hidrokortizon zaradi nepopolnega delovanja nadledvicne zleze..hvala za odg.

Spoštovani!

Kombinacija Hidrokortizona in Aldactona ni najbolj ustrezna. Vsekakor priporočam glede jemanja posvet z endokrinologom, ki vam je terapijo predpisal.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni jaz pa iman zatrdlino v desnem tesitu ki pa se lahko premika,me mora skrbeti za kaj?? Lp

Pozdravljeni jaz pa iman zatrdlino v desnem tesitu ki pa se lahko premika,me mora skrbeti za kaj?? Kot so kasne bolezni itd. Lp

Spoštovani!

Priporočam obisk pri izbranem zdravniku, ki bo ocenil za kakšno spremembo gre in vas, ča bo potrebno napotil na dodatne preiskave.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

Pozdravljeni,

Zanositi poskusam cca 10 mesecev. Ginekologinja mi je ugotovila policisticne jajcnike in povecano raven androgenov, zato mi je predpisala Aldactone za znizanje androgenov, ki ga jemljem 4 mesece (21 dni na mesec ga jemljem, 7 dni ne jemljem).

Kot berem na internetu, naj v mojem primeru nebi jemala Aldactona saj lahko potencialno skoduje plodu. Kaksne motnje lahko povzroci?

Katero zdravilo se priporoca v mojem primeru?
In se, kako naj recem ginekologinji za menjavo zdravila?

Najlepsa hvala. Lp

Spoštovani,
v kolikor nameravate načrtovati nosečnost je potrebno Aldactone postopno ukiniti. Aldactone je v nosečnosti kontraindiciran. Začeti je potrebno z jemanjem metformina. Vsekakor priporočam posvet z ginekologom.

LP

************************** Asis.dr. Edvard Pirnat, dr. med., spec. internist - tirolog

New Report

Close