Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Al bi bilo lahko še kaj drugega

Al bi bilo lahko še kaj drugega

vzrok za pikice, ki so čisto po vsem telesu pri mojem 9 m starem dojenčku?

Namreč v torek sem začela uvajati testenine (samo pšenični durum brez jajca) za kosilo, ki jih je potem dobila tudi od srede do petka za kosilo. Vse ostalo od torka do petka je bilo v prehrani enako. nič novega. nekako vsako živilo uvajam 1 teden brez ostalih sprememb. /tudi zato, ker ko sem začela dodajati pred cca 2,5 m aptamil 2 je bil par dni kasneje dojenček pikast po telesu, vendar bolj po trebuhu, potem sem pa začela dodajati aptamil ha2 in ni bilo pikic./

Danes zjutraj pa ima pikice čisto povsod, razen ne po obrazu, drugače pa povsod po telesu, po prstkih. Celo bi rekla, da se na notranji strani zapestja tako goste, da kar tvorijo eno veliko fleho skupaj. (kot velika rdečina). Njena pediatrinja je dala pregledati tudi kri, pa ni kazalo nič posebnega (zato, da bi pogledala če bi bila kakšna viroza)…. V glavnem dojenček nima ali pa čisto malo povišano temperaturo, je neraspoložen. Pediatrinja je rekla, da ne more ne potrditi ne izključiti alergije, prav tako viroze.. Zaenkrat sva dobili fenistil kapljice in napotnico za alergo teste…..

Ali je možno, da še takrat, ko sem jo dojila (sicer sem jedla graham testenine in polnozrnate), da takrat ni bila alergična, sedaj pa ko sama je pa je….

hvala za nasvet in lp

Spoštovani,
vzrok je seveda lahko tudi alergija na pšenico, ki ste jo začeli uvajati. Ali prej ni dobivala nič pšeničnih izdelkov, gresa npr.?
Ali imate občutek, da je otrok zelo nemiren, da jo te kožne spremembe srbijo? Se zelo praska?

Ste dobili tudi kaj za mazanje kože?

Napišite, pa se slišiva!
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Do pred torka ni dobila nikoli pšeničnih izdelkov, samo riž, polento in krompir. Je sicer malo bolj razdražljiva , cmerasta že cel teden (rastejo ji tudi zobje), dostikrat si je v tem tednu tudi mencala oči (vendar te niso bile rdeče ali zatečene), drugače pa imam občutek, da jo izpuščaji, ki jih ima dobesedno po vsem telesu ne srbijo. Se ne praska. Mogoče kdaj v ušesu (vendar tam za enkrat ni izpuščajev). Za mazanje kože nisva dobili nič.

Do včeraj je imela izpuščaje povsod razen nekako ne na obrazu. Danes pa ima pikice tudi pod očmi in malo na nosu (kot bi bila namazana s kremo, da te ne opeče). (včeraj jih na tem mestu ni bilo). Zvečer je bila skopana v vodi (brez mila)..Se je pa že zjutraj zbudila s temi nanovonastalimi pikicami. Včeraj je jedla vso hrano tako kot prej(pred uvedbo testenin in ko ni bilo problemov) , samo brez testenin. Danes sem ji dala za jesti standardne stvari brez testenin. Kdaj pa kdaj tudi pokašlja (nima pa izcedka iz nosu), je pa starejši bratec bil prejšni teden nahoden in je kašljal, še vedno malo.

Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem.

p.s. verjetno ni nobenega razloga, da nebi šli jutri na fizioterapijo…

Dobro jutro,
težko vam kaj določenega rečem, ker otroka ne vidim.
Lahko je v zvezi s pšenico (potem se bo izboljšanje po ukinitvi pšenice kazalo šele čez nekaj dni, popolnoma v redu pa je lahko šele po 2 tednih ali še več), lahko je v zvezi z virusnim infektom (saj je najpogostejši vzrok izpuščajev viroza).

Po Fenistilu in izključitvi pšenice bi moralo biti vsaj nekaj bolje, vsaj novi izpuščaji se naj ne bi pojavljali.
Poskusite namazati npr. eno rokico z Bepanthenom (tistim belim, ki ima več cikovega oksida), da boste videli, če se stanje izboljša.

Če otrok nima povišane temperature, ni prehlajen, skratka ni nalezljivo bolan, potem lahko greste na fizioterapijo. Morda pa bi se še enkrat šli pokazat k pediatru še pred fizioterapijo, da izključi virozo oziroma pogleda, kaj je zdaj to.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor!

Imam pa še eno vprašanje.

Ali bi bila lahko možna tudi kakšna viroza z izpuščaji , pa da ni nič temperature oz. je le-ta malo povišana? Zoprno je sicer, ker izpuščaji sovpadajo ravno z uvajanjem pšenice.

Sva bili pa drugače tudi v četrtek na sistematskem pregledu, pa jih takrat še ni bilo (razmišljam samo, če bi lahko v ambulanti staknila kakšno virozo ali pa na konec koncev, da je sin kaj prinesel domov. On sicer je kašljal in tudi močno kihal/smrkal (zeleno) zdaj brez problemov, razen še malo kašlja, sem pa včeraj preden sem ga stuširala tudi pri njemu videla kar nekaj pikic na tebuhu in po roki (je pa res, da je on dostikrat tudi pregret, pa še prebava mu je včeraj malo nagajala) ampak absolutno ni toliko izpuščajev, kot pri hčerki.

Za vaš trud in odgovor se vam zahvaljujem

Pozdravljeni,
zelo možno, da sovpadata dve stvari, torej uvajanje pšenice in prebolevanje blažjega virusnega infekta, za katere vemo, da najpogosteje povzročajo izpuščaje.
Tudi okužba med čakanjem na pregled je možna, čeprav naj bi zdravi otroci (za sistematski pregled) imeli povsem ločen vhod in čakalnico od bolnih otrok. Ampak, se zgodi. Tudi okužba od starejšega bratca je zelo možna, včasih namreč večji otroci pri istem virusnem povzročitelju nimajo izpuščaja, manjši pa ga imajo.

Boste videli, kako se bo zadeva razvijala. Če ne bo izboljšanja v nekaj dneh, bo bolj verjetna reakcija ali alergija na pšenico. Kar pokažite se še enkrat pri vašem zdarvniku.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close