Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija AD3

AD3

Pozdravljeni!

Hčerka je rojena v 36. tednu. Pri prvem pregledu pri pediatru sem pričakovala AD3 kapljice. Pa jih nisem dobila. Zdravnica je rekla naj jo vsak dan sončim dve minuti na hrbtu in dve minuti na trebuhu. To je priporočala zaradi zlatenice, ki jo je imela ob rojstvu in zdaj počasi izginja. Rekla je da bo s tem dobila tudi dovolj D vitamina. Mene pa skrbi da to ne bo dovolj, sploh zato ker imamo pri nas popoldansko sonce in smo zdaj že dva dni imeli smolo saj so se popoldne nabrali oblaki in s sončenjem ni bilo nič.
Zanima me ali mislite da bi bilo potrebno dajati D vitamin, saj se bojim rahitičnosti ali kakšne druge škode, ki lahko nastane zaradi tega ker kapljic ne dobiva.

Hvala lepa za vaš odgovor!

Spoštovana Tanda,
zakaj vaš pediater tako misli, vam ne znam pametno razložiti.
Smernice pediatričpne stroke so vsekakor drugačne. Nedonošenčki že iz porodnišnice pridejo z uvedenimi AD3 kapljicami, saj je to za njih še posebej pomembno. Če bi hoteli, da bi iz kože nastaja D vitamin, bi otroka morali pražiti na soncu nekaj ur dnevno.
Moje mnenje je, da OBVEZNO AD3 kapljice.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ali D3 zadostuje?

Hvala lepa za hiter odgovor!

Če mi v ponedeljek, ko imam pri njej ultrazvok kolkov ne napiše recepta, kaj mi svetujete?
Je možno še kje dobiti recept?
Kaj pa kapljice ki jih lahko kupim v Škofji loki ali v Avstriji? Zadostujejo?
Hvala že v naprej.

S spoštovanjem!

Tudi D3 bodo povsem v redu, 3 kapljice dnevno, če je dojen.
Običajno so seveda na recept, morda se lahko kupijo tudi brez recepta. Definitivno v Avstriji dobite Oleovit kapljice brez recepta.
Iz kje pa ste?

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Sem iz Ljubljane vendar mi za otroka nobena pot ne bo težka. Najprej bom v ponedeljek pri pediatrinji prosila za recept, če ga ne bo napisala pa pot pod noge ali bolje rečeno kolesa in v Avstrijo. Mogoče veste se jih na Hrvaškem tudi dobi?

Imam pa še eno malo bolj “neumno” vprašanje. Trenutno je na trgu pijača ZA SYMPHONY. Meni osebno je zelo všeč ker ni presladka. Zanima me ali je v tej piajči karkoli kar bi lahko otroka napenjalo ali bi mu škodovalo?

Sestavine: voda, sladkor, zgoščeni hruškov sok (sadni delež najmanj 3%), sredstvi za uravnavanje kislosti (citronska kislina, natrijev citrat) arome, izvleček melise 0,2g/l.

Hvala lepa za vaš odgovor že v naprej.

Lepo pozdravljeni!

Spoštovana Tanda,
v ponedeljek prosite za recept, če ga ne dobite, se mi javite.
Za tale nektar (sok je samo tisti, ki ima 100% sadni delež) bi rekla, da ima dodan sladkor, že zato ni ravno OK, sicer pa hruške napenjajo. Pa še dodatki in arome, ki so zagotovo umetne.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Kapljice Oleovit D3 se lahko tudi narocijo po tel iz lekarne ARNIKA iz Skofje Loke in vam jih posljejo po posti. Cena je 1400sit.

ARNIKA
tel: 04/513 19 84
040/ 896 707

Ampak naj bi se dajale 1 na dan, kajti ena kapjica vsebuje 400 I.E.

LP, Kalina

Hvala za vse odgovore in pomoč. Če ne dobim recepta se Vam javim tukaj na forumu. Pa hvala za informacije glede pijače. Sem jo že črtala in je ne bom več pila. Se vračam nazaj h domačemu kompotu.
Kakšno je pa vaše mnenje glede kravjega mleka? Sama ga imam zelo rada vendar se ga precej izogibam ker naj bi napenjal. Uživam pa ogromno mlečnih izdelkov od sira, jogurtov, skutk……
Pa še to. Še eno vprašanje. Včeraj so se naši mali princeski po skoraj celemu telesu naredile rdeče pikice. Najprej jih je imela samo tam kjer je plenička zdaj pa jih ima tudi po vratu, ličkih, ušesu. Ali je možno da je to zaradi vročine, oziroma od mojega znoja. V teh dneh ko je tako vroče in se dojiva mi postane vroče in se malo spotim. Malo potu pride do nje sploh tam kjer je njena glavica v stiku z mojo roko! S čim lahko te pikice odpravim, oziroma kdaj bi morale izginiti če so res posledica zgoraj opisanega?

Zahvaljujem se Vam za vse Vaše odgovore in se opravičujem za toliko vprašanj. Prvi otrok in skrbi so ogromne! 🙂

Hvala in lep pozdrav!

Pozdrav, Tanda,
poskusite kravje mleko, če otroka ne bo napenjalo, ga kar uživajte, če vam prija.
Izpuščaj je zelo verjetno nastal zaradi vročine, saj je res vroče, ubožčki so pod pleničkami in oblačili močno prepotijo.
Čim manj oblačenja, med previjanjem ga lahko tudi po telesu obrišete z mlačno vodo do suhega. Drugače sicer lahko poskusite namazati z Bepanthenom, vendar dokler vzrok obstaja (vročina, pot) se bodo izpuščaji pojavljali.

lp
Tanč

javite se v ponedeljek

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Kot sva se dogovorili se vam oglašam.

Včeraj sva bili pri pediatru in prosila sem za recept. Napisala mi je recept za Plivit D3. Ko sem prišla v lekarno, da bi dvignila kapljice so mi povedali, da teh kapljic ni možno dobiti in naj prosim zdravnico naj mi napiše kaj drugega. Danes jo bom poklicala in ji povedala to kar so povedali meni. Upam da mi bo napisala kaj drugega.

Se vam še popoldne oglasim in sporočim kaj sem uredila!

Najlepša hvala in LP!

Pozdravljeni, Tanda,
potem boste dobili AD3, izgleda da Plivit D3 trenutno ni na tržišču. Če bo imel po AD3 hujše krče, pa nabavite Plivit D3 iz Hrvaške, kot sem razumela imate možnost.

Lepo se imejta in ne pregrejta se v tej vročini,
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni še enkrat!

Naj vam sporočim kako se je vse skupaj izšlo!

Torej klicala sem zdravnico in fant je šel tja, ker naj bi mu napisala recept za kaj drugega. Pa je prišel domov brez recepta. Za AD3 kapljice recepta mu ni hotela napisati.
Zdaj sem se odločila da bom jutri poklicala v Arniko, saj naj bi se tam dobile Oleovit D3. Upam da jih bom dobila. Kako pa doziram te kapljice? Koliko na dan in kako ji jih najlažje dam?

Poleg tega pa me zanima ali je možno da so rdeče pikice, ki so se ji spustile po celem obrazu od vročine in potu? Ima jih na mestih kjer ni pokrita z oblačili. Po trebuhu in hrbtu jih nima. Tudi po rokicah in nogicah jih zaenkrat ni opaziti, mogože 5 – 10 pikic. S čim ji lahko pomagam, jo lahko s čim namažem? Je ribje mazilo priporočljivo za kaj takega, ali Bepanthen?

Hvala lepa za vaš čas.

S spoštovanjem.

Dobro jutro, Tandam
to pa je res ena nova moda! Kaj pa je zdaj to? Tega, da se AD3 noče napisati, pa mi je novo! Mislim, kot en oseben princip, strokovno gotovo ni vzroka. Pa še Plivit D3 ni za dobiti!
Mislim, kaj je zdaj to?!
Pišite mi na mail, prosim.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close