Najdi forum

ad

Hvala vam! Imate popolnoma prav Pisala sem vam tudi že o pregretju, danes sem šla iz trgovine peš z vozičkom ob 11uri in je bilo to nekje 15 minut, je v športnem delu, imel pa sem preko plenico, da mu sonce ni sijalo. Kaj sem ga lahko pregrela? Namreč popoldan je zakuhal na 38,5 in sem mu dala calpol. Obnašane je normalno, le da se zelo slini, rokice tišči v usta in izgleda kot da je pri tretjem zobku otekla dlesen.Zel me skrbi, da sem ga pregrela, saj je imel danes večkrt morojev refleks, ki gaže dalj čaasa isem opazila. Ob tem ko je ležal na sedežni, jaz pa sem sedela ob njem je parkrat zakrilil z rokami na vsem lepem … kaj če se mu povzročila s pregrtjem kako možgansko poškodbo in kako to izvedeti*

Tole najnino dopisovanje je že prava jara kača…
Pregretje je praviloma takoj, ko je otrok izpostavljen vročini – zato dvomim, da je imela popoldanska vročina kaj povezave z opoldanskim sprehodom. Bolj verjetna je kakšna viroza ali pa pregretje v stanovanju kasneje – če je bil oblečen več kot vi.
Narava je naredila otroka trpežnega in zato samo zvečana temperatura, ki ne traja predolgo, ki ni nad 41 stopinj C in ni povezana z izsušitvijo zaradi prekomerne izgube tekočin z znojenjem, ne bo pustila nobenih posledic.
Morojev refleks pa nima prav nobene povezave z vročino, bolj z naglimi premiki telesa ali nepričakovanim zvočnim – svetlobnim dražljajem…
Pozdrav in čim več namakanja v kakšni osvežilni vodi, tudi domača banjica bo ok,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Hvala za odgovor. Ja, vem ja glede morojevega refleksa. Ampak je ze skoraj izginil, sedaj ko je imel pa vrocino pa se je spet okrepil morojev refleks. Zato pa so mislili v bolnici delat lumbalno punkcijo? Hvalabogu je potem dr vzel bris grla in noska in so ugotovili rhinnovirus. Mi je zelo zal, da sva bila v bolnici, ker je po hodniku se sprehajal oce z otrokom, ki je zelo kasljal in ima adenovirozo. Cel dan gor in dol. Zelo neuvidevno. Upam, da ni tam tega staknil. In kaj naj ce je? Paracetamolske svecke, namakanje v banji, kisovi ali krompirjevi obkladki proti vrocini, ne?
Do kdaj pa.naj bi ta morojev refleks izzvenel? Mogoce je imel neprijeten obcutek ob vrocini in je zato bil refleks bolj izrazit. Ko sem ga položila.na trebuh, tako kot je rad, je jokal in tudi rokice tak razprl med lezanjem na trebuhu… Kot ta.refleks.
Drugace pa sem glavico ze kar drzi, pase kravice, se obrne sam na trebuh in tudi nazaj mu je ze uspelo. Sam dviguje glavico v jajcki ali ko lezi na ravni podlagi. Ko pa ga primem dr za rokice pa glavica zaostaja. A je lahk.to.kaj narobe?
Med spanjem se rad prevali na trebuscek, vcasih ima glavico bot v leziscu, zato mu popravim. Skrbi.me ponoci, ko jaz spim. Si nabavim senzor dihanja? Ali kaj

Aja se vam opravičujem, se nekaj sem opazila. Ko pred njim ropotam z ropotuljico, se mi zdi, da z glavico tak malo trese, ko ta zvok slisi??

Kar nekaj je bilo na podobno temo (na vaša vprašanja) napisanega pod Morojev refleks.
Zato po telegrafsko:
– bolnišnica je seveda idealen vir za kakšno novo okužbo otroka, a vseeno virusi in bakterije ne “skačejo”, ampak jih prenašamo z rokami; zato je ob pravilnem umivanju in razkuževanju rok prenos okužb v bolnišnici vseeno majhen; bistveno večji je v kakšnem nakupovalnem centru, kjer kihajočih, kašljajočih, smrkajočih otrok in odraslih kar mrgoli, pa si nihče ne umije rok med “šlatanjem” nakupovalnih vozičkov;
– za zbijanje vročine je kup zdravil iz lekarne (tudi paracetamol svečke so med njimi, bodite le pozorni na odmerek, starši praviloma dajo premajhnega glede na težo otroka, pa potem vročina ne pade…); obkladki so lahko čisto “navadni”, torej plenica, namočena v vodo s temperaturo okrog 20 stopinj (bolj bistvena kot mraz, ki lahko otroka moti in boli zaradi refleksnega stisnjenja žilic v koži, je izhlapevanje tekočine s površine kože, ki pa zelo hladi!); dodatkom kot so kis, krompir ipd., bi se izogibala; tudi kopanje v banji ni ravno prijetno, če je otrok bolan;
– občasno zaostajanje glave ob potegu pri njegovi starosti ni nič posebnega, še zlasti, ko ga vlečete, pa on ni “za to”;
– v tej starosti si dojenček že sam odreja položaj v spanju – in tudi lega na trebuhu, z nosom v podlagi, ni nevarna za kakšen nepričakovan dogodek; če imate preveč denarja, si seveda lahko nabavite podlogo za zaznavo dihanja (apnoe alarm blazinico) – a z vedenjem, da to koristi vam (da boste mirneje spala), za dojenčka je stran vržen denar, saj tega res ne potrebuje…;
– tudi odrasli se zdrznemo, če nam kdo tolče z zoprno ropotuljo pred nosom, zato me fantova reakcija prav nič ne preseneča.
Lep pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

Hvala za odgovor. Glede na to, da je receno s strani alergologa, da je treba biti pazlkov pri jajcih in mleku tudi, kaj bi bilo za vecerno kasico z rizem primeren aptamil? Svojga mleka ne nacrpam dovolj za obrok? Ceprav se lepo redi, ima 7300g in 67 pro 4mes .. Do sedaj je bil polno dojen. Sedaj pa ze preizkusama gh.

Če gre za potrjeno alergijo na beljakovine kravjega mleka, je potrebno za pripravo kašic uporabiti mleko, ki je predvideno za te alergije – morda za začetek Aptamil Digestive Care (hidrolizat) ali celo mleko na osnovi soje. Če pa alergija ni bila potrjena in katero koli mleko odsvetovano, potem bo tudi Aptamil čisto ok.
Pozdrav,

****************************************** Dr. Lilijana Kornhauser Cerar, dr. med.

New Report

Close