Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Acetocaustin in dojenje

Acetocaustin in dojenje

Pozdravljeni!

Zanima me, ali lahko uporabljam Acetocaustin med dojenjem. Če ne, ali obstaja kakšen drug preparat, ki ga lahko uporabim?

Poleg tega me zelo skrbi, da bi bradavice prenesla na dojenčka. Imate kakšne nasvete, na kaj moram biti pozorna?

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore.

Preparat, ki ga namažemo 1x tedensko na površino bradavice, se ne vsrka v kri in tako ne prehaja v materino mleko.
Bradavice pokrijte, da se ne prenašajo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani.

Med dojenjem sem uporabila Acetocaustin, naknadno pa ugotovila, ds je v navodilih zapisano, da je uporaba med dojenjem prepovedana. Nanesla sem ga enkrat na bradavico na roki, pred 4 dnevi.

Ali bi se v teh dneh pri dojenčku že pokazal kakšen znak zastrupitve oziroma kakšna posledica uporabe, ker je ta preparat med dojenjem prepovedan?
Sin je star 3 mesece in je izključno dojen, nisem opazila kakšnih sprememb pri hranjenju, tudi odvajanje je takšno kot zmeraj.
Ali bi bil potreben kakšen pregled pri zdravniku?

Vnaprej se zahvaljujem za odgovor.

Glede na to, da se Acetokavstin ne vsrka skozi kožo v krvni obtok, ta  nanos ne bo povzročil nobene škode ali poškodbe pri dojenčku.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close