Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Življenje, ah to življenje A je to normalen odnos prodajalcev do strank?

A je to normalen odnos prodajalcev do strank?

Zanimivo kako mi je razparceliralo poste. Hmmm….

jaz sem prej vedno zaklenila, ko sem imela občutek, da ne bo več strank-ker ta trgovina je imela bolj malo strank….in dejansko nisem imela nobene stranke….sj včasih sem imela stranke do 19ih in tudi malo več, pa sem šele ob 19ih zaprla…sicer pa, če bi se zgodilo, da bi takrat, ko bi jaz prej zaprla, ena stranka prišla neki do 19ih, bi pač odprla..sej sem bila vedno tam in sem videla ljudi…

kaj pa če zakleneš trgovino in daš listek pridem takoj?..sej potem te noben ne more kaznovat

za študente je resno drugače, ker nekateri zakoni, ki veljajo za redno zaposlene ne veljajo za študente-sem na inšpekcijo klicala pa na študentski servis

Ja tale prodajalkina izjava mogoče resni bila na mestu, ker se da povedat tudi na lepši in vljudnejši način. Sama zapiram trgovino ob osmih in če mi par minut prej nekdo pride, pač porihtava, kar je za porihtat, firbcem in raznoraznim sprehajalcem pa vljudno povem, da odhajam. V veliki večini nimam slabih izkušenj, ker stranke razumejo, da zapiramo in uredimo kar se da hitro, se pa najdejo tudi posebneži…Za tiste, ki za vsako ceno mislite, da je kupec kralj tudi ko žali zaposlene, ostale stranke in sprošča svoje frustracije na trgovke in želi imeti izpolnjeno vsako kaprico naj povem, da temu žal ni več tako. Za mene je kupec kralj, dokler je dobra volja in spoštovanje iz obeh strani, ko tega ni več, se pa vse neha. Sem zaradi enega južnjaka že klicala policijo pa mi ni žal, bi še enkrat…ampak to je že druga zgodba….

Bibika, dojami, da DELOVNO RAZMERJE nima nobene veze z kršitvijo Zakona o trgovini. Če napišeš listek pridem takoj potem ne kršiš zakona in verjemi ti meni, da bi plačali kazen, če bi zaprli trgovino v času obraovalnega delovnega časa. Da boš pa ti napisala liste 5 ali 10 minut pred koncem obratovalnega časa, je malo bosa, ker inšpektorji niso neumni. Tega več ne počni, ker bo sranje, pa če si študentka ali ne. Pač nisi vedela, zdaj veš. Ni se ti treba opravičevat. In dobro vem kakšna so pravila za študente, ker sem bila študentka in delala preko SŠ.

LP

sej se ne opravičujem…samo ni mi jasno, zakaj mi tega ni šefica povedala, pa zakaj mi tega niso povedali na inšpekciji. Drugače pa hvala, da si me opozorila.

Samo mislim, da te ljudje, ki zaposljujejo študente, da bi morali študentom že prej povedat, kaj se zakonsko sme in kaj ne.

Me pa zanima, da če se hočeš redno zaposlit v trgovini, ali moraš imeti ekonomsko izobrazbo, ali je vseeno?

Tega ti ni povedala zato, ker verjetno sploh ni vedela, kar pa ni ravno presenetljivo, ker mnogo “privatnikov”, ki se ukvarjajo z neko dejavnostjo nimajo pojma o takih zadevah. Če boš poklicala na tržno inšpekcijo ti to morajo povedat oz. pokliči na tržno inšpekcijo in vprašaj, ker so oni pristojni za te kršitve.

Ljudje, ki zaposlujejo bi to morali povedat tako študentom kot tistim, ki so redno zaposleni, ampak včasih še sami ne vedo. Žal bi ti v tem primeru lahko plačala, šefica pa tudi. Meni je čisto logično, da ti tega ne veš, inšpekcia bi pa v tem primeru najbrž smatrala, da je tebi znano dejstvo, da je obratovalni čas do 19. ure, to da pa nisi vedela da so in kakšne so sankcije pa je tvoj problem. Čisto možno je, da bi naletela na kakšnega inšpektorja, ki bi ti skoz prste pogledal, kaznoval bi te pa lahko. Saj vidiš, da zakon določa “če stori posameznik ali posameznica” in nikjer izrecno ne apelira na redno zaposlene, Mislim, da če bi veljalo samo za redno zaposlene bi zakon bil v tem delu jasen.

Za redno zaposlitev v trgovini je dovolj 4. stopnja trgovske šole. Kako pa je glede izobrazbe, ki ni trgovska, pa res ne vem.

Lepo bodi!

No, od mojih prijateljic/sodelavk ni nobena trgovka trgovka… ena je celo pedagoško usmerjena, tko da… mislim, da niso mahnjeni na to, da moraš imet glih trgovsko šolo… vsaj do sedaj nisem imela takih izkušenj…

Me je pa ful presenetilo tole:

Se pravi, če nekdo v trgovini liže sladoled, al pa je sendvič, lahko dejansko plačam kazen? Do zdej sem jih lepo prosila naj tega ne počnejo, ker se pač popaca, zdej mam pa še drug razlog… 🙂

Bad ideas indicate an open mind...

– če omogoči potrošniku uživanje hrane in pijače v prodajalni ali pred njo (četrti odstavek 3. člena)

se nanaša na tole:

Piše, da ne sme omogočiti, ne pa, da mora preprečiti uživanje hrane.
Pod to jaz razumem, da ne sme dati na razpolago miz, stolov, krožnikov, pribora… da bi lahko kupci hrano tam tudi pojedli. Ne more pa biti policaj nad vsakim potrošnikom, kaj počne v trgovini ali celo pred njo!!

Si predstavljaš, da patruljiraš pred trgovino, če kdo slučajno poje lučko, ki jo je kupil v trgovini???

Gre za to, da se trgovska dejavnost ne meša z dejavnostjo strežbe hrane.

Zdravo, tudi jaz sem imel tak problem. Res ne razumem, zakaj se tako obnasajo, saj se vse hitro razve. Drugače pa se splača prepričat kaj o nekem podjetju menijo drugi ljudje, obstaja veliko forumov oz. spletnih strani. Npr.: oceni-podjetje.com

Lep pozdrav

New Report

Close