Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Zdravo življenje Kajenje A je kdo probal prenehati z hipnozo?

A je kdo probal prenehati z hipnozo?

hipnoza proti debelosti poteka na zelo podoben način, kot odvajanje od kajena.

Kaj potem ne ješ več toliko, ali telo začne pravilno presnavljati hrano… Ker menim , da efekt ne bi smel biti odpor do hrane?

Jaz sem kadil 30 let,sedaj pa ne kadim že 5 let.
bil sem v Poreču.

Živjo!
Moj oče je kadil 40 let in je s pomočjo hipnoze prenehal v istem dnevu…zdaj ne kadi že 7 let…
Po drugi strani pa je moj bratranec ki kadi kakšnih 5 let nehal le za teden ali dva..
Tako da pomoje hipnoza pomaga le tistim ki se sami pri sebi vedo,da bi res radi nehali…drugače ti ne more pomagati nobena stvar.

Sama kadim nekje 4 leta..a se nikakor ne morem spraviti da bi sploh začela razmišljati o preehanju kajenja..ne prestrašijo me nobene brošure in opozorila zdravnikov..pljučnga raka je dobila tudi moja stara mama ki v življenju ni prižgala cigarete, tako da ne vidim smisla…
Če ima kdo kak nasvet bom zelo hvaležna…
LP

19.6.2010 – Hipnoza pri dr. Jurij Kolpakov-u do danes niti najmanjše želje po cigareti, nič povečane želje po zamenjavi cigaret s hrano, počutje vsak dan boljše, denarno stanje tudi.
Kadilski staž 43 let – od 20 – 60 cigaret/dan.

Tudi jaz sem prenehal kaditi s hipnozo. Se malo bo leto dni odkar sem pokadil zadnjo cigareto. Vsekakor samo hipnoza ne pomaga, je potrebna volja in le-to imam se danes. Kriza je tu in tam se kaksna, a ne bi prizgal cigareta vec… Imam pa drugo tezavo – kilogrami. Zredil sem se za okoli 8 kg in le te ne spravim vec dol. Obratno, redim se naprej. Prehranjujem se kar se da zdravo – 5-6 obrokov na dan, sadje, zelenjava, meso samo perutnina in ribe, bela moka in izdelki iz bele moke ne obstajajo zame vec, prav tako ne obstajajo sladkarije. Kruh samo iz pire oziroma polnozrnati. Treningi 2-3x na teden (fitness in tek)… Kolicine vnesene hrane so male oziroma srednje… Po vseh pravilih bi moral hujsat in to fejst. Jaz pa se redim. In tako je odkar sem nehal kadit. Ce sem prej, ko sem se kadil zelel shujsat, sem samo se odpovedal obroku po 17:00 uri pa sem brez tezav shujsal zdaj pa sem spremenil komplet zivljenje in prehranjevanje pa nic ne pomaga-se celo redim se. Sel sem celo tako dalec, da sem najel osebnega trenerja kateremu tudi nic vec ni jasno. Delava na polno, a zgodi se nic. Ce se mi ne bi zdelo zal svojega zdravja bi zacel kaditi spet kajti, ce bo slo tako naprej bom enostavno kmalu fejst pretezak in bom na ta nacin ogrozal svoje zdravje. Ne bi se rad odlocal med velikim in se vecjim zlom. Nekaj se zgodi s telesom, ko prenehas kadit in ni le to kar opevajo zdravniki ces, da zamenjas eno odvisnost z drugo – povecas vnos hrane in zato se redis. To ne drzi popolnoma. A kdo ve kaj bi to lahko bilo?

Lp

Spoštovani!

Pridobivanje na telesni teži je dokaj pogost pojav po prenehanju kajenja. Vzrokov za to je več. med glavnimi je zagotovo ta, da nikotin povišuje tako imenovani “bazalni metabolizem” za cca 10%. Zato se po prenehanju kajenja, ta bazalni metabolizem zmanjša za teh 10%, kar pomeni, da je izraba vnesenih hranil za toliko manša in se višek (če se ne porabi na drug način) nabira v maščobah. Zagotovo je zato izredno pomembna telesna aktivnost. Po prenehanju kajenja se tudi izboljšata okus in vonj in hrana bolj “paše” ter človek zaradi tega zagotovo užije večje količine. Zelo pomembno je torej odmerjanje količine hrane.
Je pa dejstvo, da je pridobivanje na telesni teži najmočnejše v prvem letu po prenehanju kajenja, nato pa se ponavadi ustali. Zato ne smete obupati. Nadaljujte s telesno vadbo (morda tudi ne pretiravati, ker to dodatno vzbuja apetit) in kontrolirajte predvsem količino vnešene hrane. Zavedam se, da ni enostavno, vendar le pogumno vztrajajte. Prepričan sem, da lahko uspete.

Prav lep pozdrav in lep dan želim dr. Tomaž Čakš , dr. med.

Lep pozdrav…
No pa naj še jaz dodam svoje vprašanje,zelo me zanima kako je s hipnozo v nosečnosti?
namreč sem strastna kadilka…in ko sem bila prvič noseča sem kadila,seveda sem omejila št. pokajenih cigaret in sem preklopila na lažje,vendar čisto prenehala nisem,kar pa me zelo jezi…čeprav je bilo z otročkom vse vredu. sedaj sem noseča drugič in pa enaka zgodba kot prvič,spet ne morem čisto prenehati čeprav sem si to obljubila,nosečnost je sicer nenačrtovana vendar pa zelo zaželjena…poskušala sem že na dosti načinov pa nikakor ne uspe…kakšno je vaše mnenje o tem prenehanju pod hipnozo,in pa če mislite da je primerno za nosečnico?

najlepša hvala za odgovore

PS brala sem o odvajanju pod hipnozo v celju pri hipnocenter Vili brence s.p.

LP

Sem bila pri g. Viliju pred nekaj meseci in sem z lahkoto prenehala…..priporočam…

l.p.

Ali bi se dalo dobit kakšen kontakt od tega gospoda v Poreču?

Sem bila pri g. Viliju pred nekaj meseci in sem z lahkoto prenehala…..priporočam…

l.p.[/quote]

Se pridružujem zgoraj napisanemu. Tudi jaz sem bil v Celju na hipnozi in od hipnoze dalje so cigarete zame preteklost.

Bila sem na hipnozi v Poreču z očetom in mamo. Oče je bil verižni kadilec (3 škatlice na dan) več kot 35 let..
Jaz sem prenehala kaditi za 4,5 let in vmes vsega skupaj pridobila 6 kg.. Oče še sedaj ne kadi skupaj 7 let. Hipnoza deluje le v primeru, če se posameznik sam odloči in želi vendar ne more prenehati sam.
Je pa res, da se je potrebno ukvarjati s športom ali s kakšno dejavnostjo saj ti naenkrat ostane toliko časa na razpolago. Pozitivnih učinkov je pa toliko, da je vredno investirati v to enkratno hipnozo, ki tudi ni draga (50 – 60 €). Negativen učinek, ki sem ga zaznala pri sebi je bil ta, da sem malo več spala v prvih 15 dneh prenehanja..

pozdrav vsem na forumu !
Stara sem 46 let. Doživela sem serijo lažjih možganskih kapi pa vendar kadim. Nujno bi mogla nehati kadit pa ne vem kako. Prosim za nasvet in pomoč. Hvala !

Tudi Tia živjo.

Tia vse večje odločitve v življenju moramo prinesti sami. Odločitev ni izven nas, v starših, v zakoncu, v prijatelju ampak v nas samih. Odraslost pomeni prav to, biti sposoben biti SAM. Če ti par možganskih kapi tega ni odstrlo in če še sedaj nimaš vpogleda v to, boš na žalost počakala na bolj usodno KAP! Odgovornost zate in za tvoje življenje je v tebi.

Mogoče bi šla resnično v Poreč, po vseh izjavah mogoče res pomaga. To je pomoč. Ali ga boš še enkrat prižgala pa je na tebi.

Smo še vedno v razpoloženju vseh svetih. Na pokopališčih je veliko osebnih zgodb in stisk ljudi, ki niso zmogli prevzeti odgovornosti zase in za katere nihče več ne ve ali pa so samo spomin. Kdo se spominja usod izpred sto let.

Želim ti, da prevzameš odgovornost zase. Vsi, ki smo bili na tem forumu in nam je uspelo smo jo, vsaj v enem delčku. Pa ni bilo lahko.

DRŽI SE!

Živjo, da se najprej pohvalim in sicer, midve z mojo mamo sva bili v Poreču na hipnozi pred osmimi leti in od takrat nobena od naju ne kadi več, sva bili pa obe kar strastni kadilki, mama je pokadila tudi do tri škatlice, sama pa eno do dve, sigurno. Sedaj se je pa moj mož odločil, da bi tudi on prenehal, vendar nikjer ne najdem naslova od tega gospoda Ravša iz Poreča, zato vas prosim, če mi ga lahko kdo napiše.
Hvala in čestitke vsem, ki ste prenehali!
Jana

Evo, kontakt.

http://www.hipnozarausch.com/slo.html

Lp

www.hipnoza-celje.com

Tudi jaz sem bila kadilka 8 let in 3 mesece. Od tega odkar sem prenehala je 1 leto. Nisem pa imela nobene povečane teže in podobne druge težave. Vse je teklo zelo lepo. Mislim, da je ogromno odvisno od same odločitve in odločnosti. Pomagala mi je hipnoterapija. Bila se pri hipnotererapevtu Gregu Gregorcu, ki mi je pomagal ravno toliko, da sem zadevo opustila.

Ali je mogoče kdo prenehal kaditi s pomočjo hipnoze v zadnjem času, v zadnjih par letih? Hipnoterapevtov je v Slo kar nekaj, katerega bi priporočili na podlagi lastnih izkušenj in rezultatov?

Tudi jaz ,brat in njegova žena smo bili na odvajanju z hipnozo v Poreču,nobeden od nas več ne kadi,čeprav sem kadil 40 cigaret dnevno.seveda se moraš sam  trdno odločit!

New Report

Close