Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Kronična bolečina – fibromialgija 8. mednarodna konferenca o SKU, FM

8. mednarodna konferenca o SKU, FM

10.1.07 se začenja 8. mednarodna konferenca o SKU, FM in sorodnih boleznih ( Florida, USA ).
Konferenca se začenja z 2-dnevnim srečanjem bolnikov, ki mu bo sledila 3-dnevna strokovna konferenca medicinskih strokovnjakov raziskovalcev in zdravnikov praktikov iz številnih držav sveta.
Na srečanju bodo predstavljeni rezultati najnovejših znanstvenih raziskav s področja bolezni SKU (CFS) in FM ter predstavljene najnovejše ugotovitve, spoznanja in smernice za klinično obravnavo bolnikov s SKU in FM.
Več o programu si lahko preberete tukaj: , ko bo objavljen zapisnik letošnje konference, pa bomo glavne povzetke skušali prevesti (s skupnimi močmi, če se strinjate).

Dosedanje konference so se odvijale na vsaki 2 leti. Zapisnike si lahko ogledate tukaj: .

Prijetno v nov dan vam želim!

Veronika

1. neuraden povzetek (v angleščini):

Emina

Evo ga, zaenkrat v angleščini. A se kdo javi za prevajat?

Emina

Krasno, ali morda poznate kakšen program za avtomatično prevajanje? Bo že za silo…
Trenutno imam druge obveznosti in se žal ne morem posvetiti prevajanju, ki mi vzame precej časa.

Na sodelovanje!

LP, Veronika

Če se ne bo noben javil, bom v “bližnji” prihodnosti pripravila skrajšano verzijo prevoda. Brez balasta.

Emina

Če je slučajno kdo spravil poročilo o kongresu, naj ga, prosim, prilepi sem. Mislim, da ni več dostopen brez plačila.

Emina

Nekaj sem dobila. Lahko še malo pogledate po netu.

Emina

Si pa zaslužite en prijateljski objem!

Če boste uspeli kaj prevesti, se priporočamo.

Lep dan!

Veronika

> Si pa zaslužite en prijateljski objem!

Hvala, že doooolgo me ni nihče objel.
Se bom potrudila.

Opazila sem, da stran spet deluje.

Pošlji oblikovano (16-02-07 12:11)

Emina

Zase in za našo skupino sem pripravila približen prevod – povzetek zapisnika. Ker nekatere vsebine izvirnika presegajo moje strokovno znanje, si prevoda ne bi drznila objaviti na forumu, če pa kdo želi, mu ga lahko pošljem po mailu.

Če je kdo pripravljen moj prevod dopolniti ali po potrebi korigirati, pa ga lahko naknadno objavimo na forumu.

Lep dan!

Veronika

New Report

Close