Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Psihologija in psihiatrija Zasvojenost in pomoč 40 dni brez alkohola začne 5.3.2014 – SI UPAŠ?

40 dni brez alkohola začne 5.3.2014 – SI UPAŠ?

Sicer v tej akciji ni nič narobe bi pa pripomnil par svojih misli. Sam sicer uživam alkohol recimo nakajkrat letno mi pa drugače ne ustreza ( ukos, učinek itd.). Verjetno so se k tej akciji pridružili predvsem ljudje, ki že v osnovi nimajo težav z alkoholom ter so lahko brez poljubno dolgo časa. Večji problem so ljudje ki moraju zjutraj zaužiti alkohol da se jim ne tresejo roke. Le-ti pa dvomim da se bodo pridružili tej akciji. Sedaj bom koga užalil a ta akcija verjetno z ničemer ne prispeva k npr. zmanjšanju števila prometnih nesreč pod vplivom alkohola. Tudi kar se drugih stvari tiče abstinenca po mojem njenu ni dobra stvar, večinoma po koncu povzroči potrebo da je ” sedaj pa je potrebno nadoknaditi vse za nazaj”. S tem pa uničimo ves prejšnji učinek ki smo ga z abstineco želeli doseči.

V splošnem pa je toleranca do alkohola v Sloveniji prevelika, praktično se ne rodi otrok, ter ne umre človek da se le-ga ne bi “zalilo” z alkoholom in predvsem tu bi bilo potrebno spremeniti miselnost.

Zame to ni nikakršen problem, ker sovražim alkohol in vse zlo, ki ga prinese s sabo. Alkohol bi morali ukinit, prepovedat, saj ne dela nič dobrega- škodi zdravju, družinski sreči in povzroča trpljenje nedolžnim ljudem ( prometne nesreče). Nepojmljivo je kako nekoga zgrabi vase in ga nikakor ne more spustiti, je večni sovražnik človeštva ( kdo si ga je sploh zmislil ?). Če bi bilo po moje bi posekali vse vinske trte, uničili vse žganjekuhe, požgali vse pivovarne. Kaj je z ljudmi, da ko prideš na obisk pa ti ponudi šilce žganega, al pa eno pivce, pa deci rdečega….. Ja kaj pa mogoče kozarec vode?..ali pa skodelica čaja… kaj je s tem narobe?? Zakaj večno ta preklet alkohol, ta večna zloraba…A je to res tako težko??

Že davnega leta 1977 sem zaradi groze, ki me je obhajala v podjetju dejal temu pitju je potrebno narediti
konec.
Ko je pepelnica bila v menzi večina prazna, saj so mnogi malico tudi pustili, sem jo jas dal v žep in nesel domov, samo klobaso, krompirjeva solata je teknila.

Bilo je kar nekaj zbadlivk, pa sem iz heca dejal tudi pijače-alkohola do Velike Noči ne pokusim, to je bilo šele za posmeh-norčevanje.
Rojstni dan, ki mi skoraj vedno pade v postni čas je odpadel, kar nekaj tovarišev me je začelo grdo gledat in težav ni bilo ne konca ne kraja, niso me zlomili.
Povedati pa moram, da so me v vrhu začeli drugače gledati. Kljub temu, da nisem hotel v PARTIJO -ZK. sem po dveh letih zelo napredoval, seveda na podlagi izobrazbe, ki poprej ni nič štela.
Zdaj sem že davno v pokoju in tega posta se še vedno držim. Padajo pa še vedno opaske v družini, ki je velika je kar 1/2 Rojstnih dni v tem času in je kar zoprno, če bi ne veljalo za vse enako.

Hvala vsem, ki niste podlegli alkoholu, ki je v malih količinah zdravilo, drugače pa STRUP- MORILEC.

Lep pozdrav vem M.K.Š.

Vsaka čast vsem , ki ste zdržali to 40 dnevno abstinenco. Jaz pa na žalost ravno obratno. Zadnjega pol leta, ko sem pristal na zavodu za zaposlovanje( naslednje leto se upokojim) kar pogosto pijem. Tudi po trikrat na teden popijem po liter do dva vina, pa še kako pivo vmes.Kar pa me še posebej skrbi, me ob popivanju povleče še kajenje. Takrat se zna zgodit , da eno popoldne pokadim celo škatlo. Zjutraj pa kašljam , kot osel.Živim sam na samotnem kraju , imam pa prijateljico kar precej stran(50km). V sosednji vasi pa imam prijatelja , ki mi večkrat kaj pomaga, jaz pa njemu. On pa skoraj ni dneva , da ni opit. Kakšen dan ali dva, ko ne grem nikamor ne pijem niti ne kadim, ko pa sem z njim , pa kar večkrat po kakem delu popijemo kak liter al pa dva.Pa še v kako gostilno zaidemo, kjer pa je vedno sama pijanska družba.S prijateljico sva se začela neka oddaljevati. Seveda sem več ali manj vsega kriv sam.Enostavno ne vem kako naj se izvlečem iz tega.Je pa nekaj res, prijatelj , ko se ga napije gre ponavadi kar kmalu domov, saj ima družino, jaz pa takrat rinem naprej po gostilnah. Potem sem kak dan ali dva bolan, nato se kar pogosto vse ponovi. Kako naj se izvlečem iz tega? Ne bi rad izgubil prijatelja, še manj pa prijateljice. Hvala za kakršenkoli nasvet.

Ja march,tako je z alkoholom,
ne imej strahu da boš izgubil prijatelja in prijateljico,sak kmalu pride čas,ko bodo oni tebe izgubili .
pa saj to ni pomembno
pomembno je le,ali si sploh želiš na tem svetu klačiti lepo Slovensko zemljo.

Miljon razlogov je da sega napiješ samo en pa je da odložiš kozarec in si želiš preostanekživljenja preživeti trezen.

Da pa te malo potolažim ,sem kar vesel da si spisal te besede in vem da imaš precej straku za samega sebe-ko si trezem-

Da te ne gnjavim preveč ti bom še kaj odgovoril ,seveda če boš ti želel

Pa še to,

jaz sem abstinent že osemnajst let in da ti povem da se splača
želim ti dosti močne želje po življeju

peter

Alkohol ne povzroča prometnih nesreč, temveč človek!

sem ze blizu 30 dni in bom z veseljem dodal se teh 40 dni zraven

Se pridružim akciji.

Pozdravljam akcijo!
Tudi midva z možem se letos prvič pridružujeva akciji.

A lahko sodelujemo tudi osebe, ki ne uživamo alkohola že 13 let niti kapljice in v nobeni obliki?

Bom zdržal kot sem že pretekli dve leti.

Podpiram in se pridružujem (tudi v celoletnem podaljšku). Srečno!

mujce cestitam
bi me veselilo ce bi podelil mal svoje izkusnje z nami
srecno tebi in vsem sodelujocim

Podpiram akcijo že vrsto let in se tudi letos ponovno pridružujem.

Pa dejmo …

Tudi jaz se pridružujem 🙂

New Report

Close