Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina 15-dnevna mentruacija???

15-dnevna mentruacija???

Pozdravljeni!
Vem, da je moje vprasanje bolj primerno za ginekologa, vendar je trenutno odsoten, mene pa zelo skrbi naslednji problem, zato upam, da mi boste vseeno poskusali odgovoriti. Z zacetkom zdajsnjega ciklusa, sem pricela z jemanjem kontracepcijskih tabletk (prvic), stara sem 17 let. Med menstruacijo nisem imela nikakrsnih problemov, bolecin, krcev – tudi prej s tem nisem imela nikoli problemov. Navadno menstruacija traja 6-8 dni, s tem da je na koncu le se malo izcedka (od 5 dne dalje). Zdaj pa se mi ta izcedek pojavlja ze 15. dan, kar me zelo skrbi. Barva pa se spreminja od rjave, mlecnorjave, mlecnooranzne, rdece… Bolecin nimam. Kaj bi lahko bil vzrok? Ali bi za to lahko bile krive tabletke? Naj omenim se to, da sem po domnevnem koncu menstruacije in med tem izcedkom imela 2-krat spolne odnose in po odnosu sem cutila rahle bolecine v noznici (imam stalnega partnerja) – ali bi tudi to lahko vplivalo na izcedek?
Upam, da sem problem dovolj natancno opisala in da mi boste znali pomagati.
Najlepsa hvala ze vnaprej!

Spoštovani!

V vaših letih daljša menstuacija lahko kaže na vnetje, k čemur pritrjuje tudi bolečin med spolnimi odnosi. Mislim, da bo potrebno obiskati vsaj osebnega zdravnika, če že do ginekologa ne morete. Tablete naj ne bi na tak način vplivale na menstruacijo, še zlasti ne prvič.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Tudi meni se je zgodila podobna zadeva. Šla sem k svoji ginekologinji, katera je ugotovila, da mi je dala preblage kontrac.tabletke. Takrat mi je potem dala močnejše in naslednji mesec je bilo o.k.

Ni nujno, da je to enako pri tebi, vendar….

Zdravo !

Tudi jaz semta ciklus prvič pričela jemati tablete FEMODEN! Po 17 dnevih menstruacije sem jih zaradi strahu prenehala jemati. Danes 19 dan še vedno krvavim in to ne malo ( še vedno koščki tkiva)!
Stara sem 32 let, rodila sem trikrat.diana je pisal/pisala:
>
> Pozdravljeni!
> Vem, da je moje vprasanje bolj primerno za ginekologa, vendar
> je trenutno odsoten, mene pa zelo skrbi naslednji problem,
> zato upam, da mi boste vseeno poskusali odgovoriti. Z
> zacetkom zdajsnjega ciklusa, sem pricela z jemanjem
> kontracepcijskih tabletk (prvic), stara sem 17 let. Med
> menstruacijo nisem imela nikakrsnih problemov, bolecin, krcev
> – tudi prej s tem nisem imela nikoli problemov. Navadno
> menstruacija traja 6-8 dni, s tem da je na koncu le se malo
> izcedka (od 5 dne dalje). Zdaj pa se mi ta izcedek pojavlja
> ze 15. dan, kar me zelo skrbi. Barva pa se spreminja od
> rjave, mlecnorjave, mlecnooranzne, rdece… Bolecin nimam.
> Kaj bi lahko bil vzrok? Ali bi za to lahko bile krive
> tabletke? Naj omenim se to, da sem po domnevnem koncu
> menstruacije in med tem izcedkom imela 2-krat spolne odnose
> in po odnosu sem cutila rahle bolecine v noznici (imam
> stalnega partnerja) – ali bi tudi to lahko vplivalo na izcedek?
> Upam, da sem problem dovolj natancno opisala in da mi boste
> znali pomagati.
> Najlepsa hvala ze vnaprej!

Spoštovani!

Pri tako dolgi krvavitvi verjetno potrebujete zdravila, ki bodo to zaustavila, zato se le oglasite pri ginekologu.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close