Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Čutila Optika 14-dnevne leče

14-dnevne leče

Pred časom sem po pregledu pri okulistu v optiki dobil leče. Zaželel sem si jih zaradi športnih aktivnosti, pri katerih me očala ovirajo (očala imam šele nekaj let). Ker torej leče nosim občasno, vsakodnevno pa e nosim očala, sem si predstavljal enodnevne leče. Pri pregledu pa je okulistka ugotovila, da mi najbolj ustrezajo 14 – dnevne, tako da sedaj uporabljam Acuvue2, D-1.50, BC 8.7, DIA 14.0. Moje vprašanje, ki sem ga postavil že okulistu in nato še enkrat delavki v optiki pa je: ali 14 dnevno nošenje pomeni, da lahko leče 14 krat dam v oči in jih nosim recimo čez popoldan in jih nato spet shranim, dokler se to 14 krat ne ponovi (tako sta mi zatrdila optik in okulist ), ali pa to pomeni, da lahko leče uporabljam 14 dni od prve uporabe, ne glede na to, ali jih bom v teh 14 dneh nosil vsak dan ali pa recimo samo 6 krat ali še manj (običajno jih uporabljam tri popoldneve v tednu). Jasnega odgovora ne najdem nikjer, zato vas prosim za odgovor ali vaše napotilo, kje lahko dobim 100 % zanesljiv odgovor!
Hvala in lepo pozdrav! Sandi

Uradna obrazložitev je: rok začne teči, ko lečo vzamete iz originalne embalaže.

Torej je ne smete uporabljati 14 krat, vmes pa bi imeli pavze in bi tako vse skupaj “raztegnili” na mesec in pol.

Lp.

New Report

Close