Pevka Mariah Carey je leta 2001 za revijo People priznala, da je dolgo časa živela v zanikanju in izolaciji. Kasneje se je odločila za terapijo in se obkrožila s pozitivni ljudmi.
Mlada pevka, Bebe Rexha, ki je bila nominirana tudi za nagrado Grammy, je o svoji bolezni spregovorila na Twitterju.
Mel Gibson je leta 2008 v dokumentarnem filmu povedal, da ima bipolarno motnjo.
Še ena mlada pevka in igralka, zvezda Disneyevega kanala, Demi Lovato, se je leta 2010 sama prijavila v kliniko za zdravljenje zaradi odvisnosti, kjer je spoznala, da ima bipolarno motnjo.
Russel Brand, stand-up komik, igralec, ki ga poznamo iz mnogih komedij, je bil že kot najstnik diagnosticiran s to osebnostno motnjo. V svoji biografiji, ki jo je izdal leta 2007, je pojasnil tudi svojo odvisnost od drog.
Frontman priljubljene skupine Nirvana, je imel kot otrok motnjo pozornosti, pozneje pa še bipolarno motnjo. Ni se zdravil. Kljub uspehu, kot vodja seattelskega grunge rock gibanja, se je Cobain boril z depresijo in leta 1994 pri 27 letih storil samomor.
Še ena glasbena legenda, Jimmi Hendrix, ki so ga izključili iz srednje šole, kasneje predčasno tudi iz vojske, se je boril z nihanjem razpoloženja. O tem govori tudi njegova pesem “Manic depression“.
Tudi Nobelov nagrajenec, Ernest Hemingway, je bil vse življenje nagnjen k manično-depresivnemu vedenju. Obseden s smrtjo se je leta 1961 ustrelil v glavo.
Še ena igralka, Catherine Zeta-Jones, je za diagnozo depresije in bipolarne motnje izvedela, ko se je njen soprog, Michael Douglas, boril z rakom.
Med znanimi z diagnozo osebnostnih motenj so tudi Frank Sinatra, Vivien Leigh, Winston Churchill in mnogo drugih.