Kašelj in domača zdravila
Živjo, če imaš možnost dobiti sirup iz smrekovih ali borovih vršičkov – to domače zdravilo odlično pomaga pregnati nadležno kašljanje. (vsaj pri moji hčerki).
Sicer ji dajemo tudi Apisirup iz zeliščne lekarne, prsni koš, stopala in ledja ji mažemo z timijanovo kremo (naravna kozmetika Just), kremo bronhisol (zeliščna lekarna), menda pa pomagajo tudi obkladki s toplimi kamilicami (ravno tako na prsni koš).
Hitro ozdravitev,
Ali
Sicer sem velik zagovornik domačih zdravil, vendar moram priznati, da je po mesecu in več kašljanja in skomigovanju našega zdravnika, da ne ve, kaj je, ker je kri b.p., ter po litrih domačih sirupov proti kašlju (tudi Sirup za izkašljevanje ljubljanskega galenskega laboratorija – medvedka ima na škatlici) našega mulčka pozdravil Sinecod – kapljice za otroke, za 5 letnico lahko uporabiš sirup. Torej, če ti domači zvarki ne bodo pomagali, poskusi s Sinecodom.
T.
Živ,
poskusi še s sirupom iz črne redkve: č. redkev olupiš, narežeš na ploščice in potem v kozarec zlagaš po plasteh – sladkor, č.redkev, sladkor, č.redkev,… pokriješ (s krožničkom, npr.) in pustiš stati nekaj časa, na sobni temperaturi. ko se nabere sok oz. sladek sirup, naj ga deklica spije. Če se prav spomnim, se nabere približno za požirek, dva naenkrat.
Ko se č.redkev “izsuši”, narediš novo.
Tak sirup mi je pripravljala mama (zdaj si ga pač sama) in je vedno pomagal, ublažil kašelj in še čisto naraven je.
Veliko uspeha.
have fun, m.
Četudi se ti zdi, da zrak ni suh, je najboljše, da si nabaviš merilec vlage.
Jaz ga imam in ti povem, da občutek zelo vara. Otroka v prostoru začne dražit ta suh zrak in potem kašlja.
Vlažilec in super ideja, pri nas se zelo obnese. Poleg tega pa punčki dvigni vzglavje.
Sirup iz črne redkve je sicer obupnega vonja in okusa, pomaga pa preverjeno.
LP,Kaja
Hej!
Glede vlažilca zraka se strinjam – ko smo prosili v vrtcu, naj ga uporabljajo (sem ga prinesla jaz, seveda) so priznali, da so otroci nehali kašljati med spanjem. Ih, včasih se splača biti malo tečen, a ne? Tudi naš je nehal krehati. V vrtcu pač močno kurijo in ta centralna tako zelo izsuši sluznico, da je joj.
T.
Pozdravljeni.
Vedno uporabljam eterična olja Primavera, ki so 100% “čista” in naravno pridelana. Dobiš jih v trgovini Kalček na Trubarjevi v Ljubljani ali v trgovini Tera iz Komende v BTCju. Sibirske smreke ne mešam z vodo, vlažilnik imam napolnjen samo z vodo.
Uporaba in mešanje eteričnih olj je kar znanost. So pa zelo učinkovita ob pravilni uporabi. Jaz na primer ne grem nikamor brez olja sivke, ki nevtralizira strupe žuželk, ustavlja krvavitve in zdravi opekline (imam dva majhna otroka in zadeva velikokrat pride prav).
Lep pozdrav.
Aja, dobiš jih še v trgovini Ezoterika v BTCju, v isti stavbi kot je Muller.
Pa še njihov naslov in osnovni podatki o eteričnih oljih:
http://www.om-ezoterika.sempco.si/disave.html#sivka
LP
Obema hčerkama je do sedaj najbolj pomagal navaden slezov sirup iz lekarne (v zeleni škatli od Galenskega laboratorija). Ker ga nobena ni marala piti kar tako (pa ni zelo sladek in ima kar dober okus) sem ga dajala v čaj. V zadnjem času običajno kupim Pljučnik oz prsni čaj od Mogote, ki je dobrega okusa, vanj namesto sladkorja ali medu dam žličko slezovega sirupa in tak gre brez problema v promet. Vedno, ko sta kašljali sem kar na blazino v bližino noska kapnila nekaj kapljic Lekovega Mentoklarja za inhalacije (kombinacija borovih in smrekovih vršičkov), kar je tudi pomagalo, vendar ne smeš dati preveč.
Slezov sirup na dihalih naredi nekakšno oblogo, raztopi sluz, da ni več tako gosta in ne draži na kašelj.
Poizkusite morda bo tudi pri vas delovalo. Pri nas se je vedno poznalo že prvi dan.
Morda še eno pripombo kar se tiče vlažilcev zraka. Vedno sem bila zelo navdušena, da bi ga kupila, pa nekako nismo nikoli prišli do tega. Sodelavka je bila pa letošnjo pomlad na Rakitni s svojim sinom ( v zdravilišču) in tam so ji povedali, da zadnja spoznanja na tem področju gredo bolj v smer sušenja zraka. Baje da so zadnje raziskave pokazale (morda velja to za tam, kjer je veliko otrok na kupu), da se prehladna obolenja mnogo bolj širijo pri vlažnejšem zraku, kot pri suhem. Tako, da zdaj baje tam gori zrak v igralnicah in spalnicah sušijo. Do neke mere se mi sliši logično, sploh tam, kjer je več otrok na kupu. Je morda še kdo drug že slišal za to ??
LP Tinca
Glede sirupov bi vam rada povedala to, da je razlika , kaksen sirup se daje pri katerem kaslju.Ena izmed vas je povedala, da so uporabili razne sirupe in da so kaselj ublazili le s Sinecodom.Sirupi iz domace lekarne, ki jih nastevate so vsi namenjeni za izkasljevanje , to pomeni, da ima otrok v dihalih nabrano sluz in se ne more izkasljati.Ce se to dogaja , je otroku res potrebno dajati dosti tekocine in sirup, ki sluz redci, tako da otrok lazje izkaslja,.Ce pri taksnem kaslju dajemo Sinecod, ta namrec pomirja kaselj, bomo sluz ustavili v pljucin in se bodo tam nabirale bakterije, kar pa lahko pripelje do bronhitisa ali celo pljucnice.Sinecod ali Panatus lahko uporabimo pri suhem drazecem kaslju, ki ga moramo pomiriti.
Kaselj je namrec naraven refleks organizma, ki hoce iz pljuc izlociti tujka , v tem primeru sluz.Prav zato pa so nehali predpisovati sirupe za kaselj na Rp, ker marsikateri zdravnik in stars ni uposteval, kaksne vrste je kaselj in so otroci pili sirupe kar po vrsti.
Glede domacih sirupov si jih vecino lahko naredite sami doma.Iz redkve, pa iz timijana , pa iz smrekovih vrsickov, pa se bi se naslo.
Pri uporabi etericnih olj morate pa biti res pazljivi, saj je nepravilna uporaba pri majhnih otrocih lahko tudi nevarna.Ce kupujete sirupe pa v trgovini ali lekarni razlozite, kako otrok kaslj in dali vam bodo primeren sirup.
Pa cim manj bolnih otrocickov
Lp Mojca