Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Zdravstvo pri nas? bolniška več kot 3 mesece

bolniška več kot 3 mesece

Imam eno vprašanje. Mogoče ima kdo izmed vas podobne izkušnje. Ali res dobiš od zdravstva 100.000 SIT, če si v bolniški več kot 3 mesece?

Ne, to ni res, ne dobiš od zdravstva. Pripada pa ti po treh mesecih staleža socialna pomoč, ki ti jo izplača firma. In ni 100000 SIT, temveč nekaj v zvezi z višino OD. Predlog mora pa podati sindikat. Vsaj ko sem še sama delala, je bilo tako. Morda se je kaj spremenilo, a nekaj ti zagotovo pripada.

Najlepša hvala za odgovor Mima.

2003, sem bil enajst mesecev v bolniškem staležu. Od sindikata sem dobil 17.000 SIT. V službo sem oddal vse potrebne papirje za solidarnostno pomoč. Bil sem zavrnjen, ker so mi rekli ustno da nisem upravičen in da Slovenske železnice imajo drugačno kolektivno pogodbo in da mi ne pripada. Lepo prosim, če kdo kaj več ve o tem naj mi odgovori.

Taksen odgovor sem dobila v sosednjem forumu (ce ti bo kaj pomagalo);

V večini kolektivnih pogodb je določena solidarnostna pomoč, ki pripada delavcu ob “daljši bolezni”. Ponekod je točno določeno, koliko časa mora trajati stalež (npr. 3 ali 6 mesecev), da je delavec upravičen do nje, ponekod pa je samo splošna navedba “daljša bolezen”. To solidarnostno pomoč mora izplačati delodajalec, višina pa je tudi določena v kolektivni pogodbi.

Lep pozdrav,
Katarina

____________________________________________________
Katarina Lavrin Marenče, univ. dipl. prav.

Zveza svobodnih sindikatov Slovenije, Dalmatinova 4, Ljubljana
http://www.sindikat-zsss.si/

Leta 2003 sem bila na bolniški skoraj 6 mesecev in se spomnim, da sem po 3 mesecih bolniške dobila nekaj okoli 110.000, 00 sit, ki mi ga je nakazal sindikat v službi.

New Report

Close