dr.Mihelič Klara
Pozdravljena,
pred časom sem že izrazila svoje ne-navdušenje nad njo, vem pa, da je tudi veliko pacientk z njo zelo zadovoljno. Tako, da ti lahko povem samo svojo izkušnjo. Sicer sem bila pri njej na rednem pregledu, pa se mi je zdela kar OK. Naslednjič ko sem prišla po recept za tabletke, pa sem doživela hudo slabo izkušnjo. Namreč, sestra mi je najprej izmerila pritisk in sicer tako, da mi je manšeto nataknila na roko takorekoč kar med hojo, oziroma sem imela v drugi roki še torbo in napol slečen plašč, pritekla pa sem po -10 iz avtobusa. Torej, skrajno skrajno nestrokovno. Pritisk je seveda kazal zame nenormalne številke, 160/110. “Merila” je samo enkrat. Potem je poklicala Miheličevo, ki me je nadrla, da tudi pod slučajno ne dobim od nje tablekt, ker noče, da bom naslednjič prišla k njej z odvetnikom. Pod nos mi je vrgla zloženko o kontracepciji, kot kakšni smrklji, ki kondoma še v življenju ni videla in mi rekla, naj pač to uporabljam ali pa nič, kakor hočem. Ko sem izrazila bojazen pred neželjeno nosečnostjo, ki se mi je enkrat že zgodila, pa je bil njen komentar: Splav je pač enkratna motnja, brez veze, s pritiskom je pa drugače…” Kar je mogoče res, ampak sama sem dogodek splava doživljala in ga še doživljam daleč od tega kot pač neko enkratno motnjo…Naslednja stvar, ki je bila pa grozna je pa to, da je smrdela po čikih in alkoholu, mogoče je zato tudi tako reagirala na moj problem, pa seveda bilo je okoli novega leta. Torej, te ženske ne svetujem nobeni prijateljici, boš pa slišala tudi veliko dobrih stvari o njej (predpostavljam), tako da se odloči sama. Moje mnenje na podlagi lastne izkušnje je: daleč stran od nje.
Jaz pa imam z dr.Klaričevo dobre izkušnje. Sicer ne razumem, kako je lahko sestra merila pritisk stoje. Meni ga je med nosečnostjo merila kar nekakjkrat, vendar nikoli stoje! No, lahko se sicer zgodi, da nekdo priteče, ker zamuja…vendar v njeni ordinaciji tega problema ni, saj v čakalnici ponavadi ni bilo nikogar, ali pa največ ena oseba. Ravno zaradi tega sem se zanjo tudi odločila, kajti nosečniški pregledi in UZ na koncu znesejo kar nekaj denarja, saj se plača vsak pregled in cca.4 UZ-ji.
Vendar se mi je čas, ki mi ga je dr.Klaričeva posvetila, njena prijaznost in mirnost, vse to se mi je zdelo vredno izdanega denarja.