Kako pokriti peskovnik?
Živjo!
Fant namerava za našega 16-mesečnega junaka spomladi postaviti peskovnik. Velik naj bi bil 2x2m in visok cca 30cm. Pri tem pa sva naletela na dve vprašanji:
kaj je najbolje dati za podlago?
in kako pokriti peskovnik, da ga zaščitimo pred vlago in pred morebitnimi mačjimi obiskovalci? Pokrivalo naj ne bi bilo pretežko oziroma preštorasto, torej gre za to, da bi bilo čim bolj enostavno pokrivanje in odkrivanje.
Vnaprej hvala za vaše odgovore!
Janja
Joj, nikar na dno peskovnika ne dajte PVC folije, ki ne prepušča vodo – boste imeli namesto peskovnika blatno lužo!!! Dobi se posebna folija, ki prepušča vodo, kajti voda ob nalivih pride v peskovnik, če ga nimaš ravno hermetično zaprtega. Mi ga imamo pokritega z lesenim pokrovom. Svetujem, da ni prevelik, sicer ga boste težko dvigali.
Naš je narejen iz rumenih “bosank” plošč, ter na kolesih, da ga lahko premikam iz sonca na senco, itd. Podlage ni nobene, bosanki v stiku prepuščata vodo, je pa res, da ga pred vsakim dežjem (oz. ko ni v uporabi pokrijem).
Pokrivanje smo (začasno?) rešili tako, da ga pokrijem z dvema bosankama. Je malo več dela, sine ne more sam odkriti, ampak deluje.
Mi imamo ravno tako 2x2m peskovnik domače izdelave. Na dnu smo dali po več kose PVC-ja, tako da se pokrivajo, ampak voda lahko med njimi odteka. Pokrov je pa konstrukt iz lesa: ogrodje je kvadrat, ki paše na peskovnk, v sredini je pa še ena letve, ki drži dve druge, ki se stikata kot streho. Čež smo dali močno ponjavo. Tako je peskovnik pokrit, dež tudi ob večjih nalivih ne pride noter, se ne nabira v sredini, ker je le ta dvignenja in povrhu še diha!
Sicer je pokrov malo nerodno za dvigovati zaradi velikosti, ker pa ni preveč težek, lahko to odrasla oseba stori sama.