Hernija l4l5
Pozdravljeni,
leta 2015 sem bila v 15 ih dneh 2x operirana zaradi hernije l4l5. Počutje po operaciji odlično. Zadnji dve leti se mi pojavlja isias, ki je dolgotrajen, odpravljam ga s pomočjo manualne terapije. Sedaj, po treh mesecih stopnjujočih težav in zdravljenjem išiasa s protibolečinsko in delno manualno terapijo, se je stanje poslabšalo. Bolečine od ritnice vzdolž noge v meča (pekočina, občutek občasnih krčev), v gleženj (stalen občutek pritiska, zbadanje, kot da ga bo razneslo), naprej v peto in ob desni strani po stopalu. Občasni mravljinci od sredine stopala v palec in kazalec ter okoli gležnja po sprednji strani. Zaradi hude bolečine sem obležala v postelji, nato počasi ob protibolečinskih infuzijah spet na nogah – ob opori bergel. So obdobja, ko lahko hodim samostojno in obdobja ko se brez opore ne morem postavit na noge. Jemljem protibolecinske tablete. Nevrološke funkcije so bp. Stojim na prstih in petah. Končno semopravila MR.
Izvid:
Blaga sinistrokonveksna deviacija ledvene hrbtenice.
Potrebna je pazljivost pri štetju nivojev, lahko gre za prehoden segment, lumbalizacija s1, nivoji so šteti brez upoštevanja lumbalizacije.
Višina korpusov vretenc je ohranjena. Degenerirani i. V diski L1-2, L3-4 ter L4-5. Kronična i.v. osteohondroza L4-5.
Zacetna spondiloza. Začetna spondilartroza.
Conus medule in filium terminale sta v mejah normalnega.
V nivoju L3-4 desnostranska protruzija i.v. diska povzroča blago stenozo desnega recesusa.
V nivoju L4-5 desnostranska recidivna ekstruzija i.v. diska povzroča izrazito stenozo desnega recesusa. Vidno je stanje po laminektomiji desno. Ob spondilofiti disk kompleksu ter spondilartrozi je začetno zožen levi nevroforamen.
Prosim za vaše mnenje, nasvet…
Hvala.
Pozdravljeni,
za natančen nasvet bi morali v eni izmed naših ordinaci opraviti klinični pregled, poleg izvida pa pregledati tudi slike. Izvid opisuje stanje po operativnem posegu, odstranjen je bil le zunanji del hernije. Težave zopet povzroča nivo L4-L5. Zaradi stanja po posegu je zdravljenje z ročnimi tehnikami sicer omejeno in ga je porebno prilagoditi. Laminektomija je precej grob poseg, pri katerem se odstrani del vretenca, da bi razširili prostor izstopišča živca. Večkrat se sčasoma pojavijo težave na istem nivoju, ki zahteva dodatno zdravljenje.
V kolikor se odločite za zdravljenje pri nas, vam posredujem povezavo do kontaktnih informacij: https://www.mo-gy.si/i-htm/
Na podlagi pregleda vam bomo lahko natančno svetovali, kako naprej.
Lep pozdrav,